Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 160 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v letošním čtvrtém čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI filmových festivalů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se také fotobankám…

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafickým designérem Tomášem Cikánem, jehož jsme si v minulosti povšimli jako autora výrazných vizuálů pro Rock for People či autora loga a vizuální identity Alšovy jihočeské galerie.

 

   

Následuje povídání s uskupením Družina, které stojí například za kampaněmi pro filmový festival Finále Plzeň nebo Jeden svět.

 

    

S filmovými festivaly jsou spjaty též různé celebrity, proto jsme vyzvali k rozhovoru reklamního fotografa Filipa Matušinského, který se  specializuje na glamour a fashion fotografii.

 

Přineseme také reportáž z letošního ročníku mezinárodní přehlídky grafického designu Bienále Brno.

Představíme publikaci Cirkus pictus v grafické úpravě designérek Terezy Hejmové a Adély Svobodové, která získala 1. místo v soutěži NČKR 2017 v kategorii Odborná literatura. A po čase se znovu “podíváme pod pokličku” písmolijně TypeTogether.

 

 

A rozsáhlým tématem tohoto čísla je corporate filmových festivalů, jmenovitě zmíníme např. spolupráci Studia Najbrt a karlovarského filmového fesivalu.

 

     

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dozvíte o novinkách na trhu fotobank, dále představíme druhy a možnosti značkovacích laserů, upgrady nástrojů pro PDF workflow od společností Enfocus a Callas Software či luxusní papír Gmund Wood se strukturou dřeva. Dočtete se také o integrované technologii AQCOLOR pro přesnou reprodukci barev v monitorech BenQ.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén motýla ve znacích a logotypech. Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.

 

Na obálce jsou použity fluorescenční barvy, pořiďte si UV lampičku! a pokochejte se, jak obálka svítí. :-)


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box