Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 159 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v předprázdninovém čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI koupelen, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také papíru a obalům…

Úvodem vám nabídneme rozhovor s agenturou Little Greta, která nabízí strategické služby, grafický design, multimedia a nyní slaví úspěchy např. s etiketami pro Jarošovský pivovar.

 

Následuje povídání s  všestranným reklamním fotografem Pavlem Bílkem – tentokrát o tom, jak se fotí sanitární technika.

 

Poreferujeme o vyzvané soutěži na novou identitu Národní galerie Praha. Zúčastnilo se jí 9 studií, do druhého kola postoupily Side2, Heyduk, Musil & Strnad a Studio Najbrt, které nakonec zvítězilo.

Přineseme reportáž z berlínských konferencí Typo Labs 2018 a Typo Berlin 2018 a ohlédneme se za výsledky letošní soutěže Europen Design Award. Mezi vítěze se probojovaly i 4 české projekty a jeden česko-slovenský.

Představíme knížku Královský sport Jacka Londona z nakladatelství Take Take Take, která získala 2. místo v soutěži NČKR 2017 v kategorii Krásná literatura.

 

 

    

A rozsáhlým tématem tohoto čísla je corporate koupelnových výrobců a studií, jmenovitě zmíníme například RAVAK, American Standard, Hansgrohe či Kohler.

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete o novinkách v portfoliu papírenských firem, dále přinášíme reportáž k mezinárodního odborného veletrhu Reklama Polygraf, který se konal již po pětadvacáté na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech. Na následujících stranách představíme nejzásadnější upgrade společnosti Corel za posledních několik let CorelDRAW Graphics Suite 2018 a také postupy, technologie a nástroje pro tvorbu webových animací.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén kachny ve znacích a logotypech.
Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box