Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 158 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v jarním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je CI bank, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také signmakingu…

 

  

Úvodem vám nabídneme rozhovor s výbornou ilustrátorkou Lenkou Šimečkovou, jejíž doménou jsou temné až hororové kresby. Lenka pro Font připravila také ilustraci na obálku a postup její tvorby v rubrice Krok za krokem.

 

Následuje povídání s fotografkou-umělkyní Terezou Kabůrkovou, která ráda vystavuje s malíři.

 

Další čtyřstrana patří Vítu Šmejkalovi, který pracoval pro řadu reklamních agentur a nyní se jako freelancer zaměřuje převážně na 3D vizualizace a tvorbu písma. Ohlédneme se též za letošním ročníkem soutěže o nejlepší reklamy Zlatá pecka.

 

Představíme výpravnou fotografickou dvouknihu 100kamžiků, kterou vydala Česká tisková kancelář ke 100. výročí vzniku Československa. A dále diplomovou práci-knihu Martina Feka, která se zabývá typografickými pravidly na Slovensku.

 

A rozsáhlým tématem tohoto čísla je corporate bank, jmenovitě zmíníme například ING bank, Deutsche bank či CHASE, u některých tuzemských bank se zase podíváme na historický vývoj jejich značek.

A zaměříme se také na výtvarné zpracování bankovek.

 

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete, co připravují signmakingové firmy v letošním roce a jaké novinky předvedou na blížícím se veletrhu Reklama Polygraf, dále o možnostech digitálních tiskových strojů formátu B2, nebo, jak se pracuje s novým monitorem společnopsti EIZO FlexScan EV2785.

Dozvíte se o výhodách nového produktu společnosti X-Rite, založeném na spektrofotometru i1 Studio, pro kalibraci a tvorbu profilů všech zařízení, která běžně vstupují do procesu tvorby a zpracování obrazu.

 

  

Přineseme také krátkou reportáž ze 3. ročníku Motion Design festivalu Muovo, který se konal koncem března v Praze.

Věnujeme se také v současnosti velmi aktuálnímu tématu GDPR. Video z přednášky Mgr. Roberta Novotného ve Werichově vile, kterou na toto téma koncem února organizovala Unie grafického designu, bude brzy možné shlédnout na webových stránkách UGD.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén osla ve znacích a logotypech.
Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

27. 4. 2018 12:50 DH

Wow!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box