Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 156 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v posledním letošním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI časopisů, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také tématu fotoaparátů…

       

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafickým designérem a typografem Markem Pistorou, který se mj. podílel na grafické úpravě časopisu Živel, několik let byl art directorem týdeníku Reflex a v současné době patří do týmu Studia Najbrt. Pro Font připravil též obálku tohoto čísla.

 

Následuje povídání s oceňovaným reportážním fotografem Janem Šibíkem, známým zejména svými fotografiemi z válečných konfliktů pro Reflex. V tomto Fontu se dotkneme též tématu retail designu v konfrontaci českého a zahraničního prostředí.

 

A rozsáhlým tématem tohoto čísla je corporate časopisů, tentokrát se zaměřujeme převážně na ty původem zahraniční. Mnohé z nich však mají také své české verze – např. Cosmopolitan, Forbes, National Geographic atd.

 

 

Pozornost věnujeme zvláště obálkám, jak se v průběhu doby vyvíjela jejich podoba u jednotlivých magazínů…

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se například dočtete, jaký je aktuální vývoj na trhu fotoaparátů, jak se dělá shrink sleeve či s jakými novinkami vstupuje do roku 2018 Tiskárna Libertas.

Poreferujeme také o říjnovém masivním update produktové řady softwarových nástroju pro kreativní a publikační sektor Adobe Creative Cloud, o novém iPhone X či monitoru Eizo EV2785. A Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén mostu ve znacích a logotypech.

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.boxik2020