Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 155 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v letošním podzimním čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI bowlingu, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také polygrafii…

 

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafickým designérem Prokopem Sirotkem o jeho kreativním studiu Motor a práci například pro společnosti Schicht, Budvar či Pražskou plynárenskou. Pro Font tentokrát připravil ilustraci na obálku a podělil se i s postupem proměny obalů Jelen v rubrice Krok za krokem.

 

Jan Bartoš zpovídá instagramistku, fotografku a blogerku Aki Votrubovou, která je na Instagramu jako doma.


Dále poreferujeme o výsledcích otevřené soutěže na novou identitu Galerie hlavního města Prahy, v níž zvítězilo Anymade Studio. A představíme zajímavou knihu Letec Otto Hanzlíček, která si odnesla 1. místo v soutěži NČKR 2016 v kategorii Krásná literatura a původně šlo o bakalářskou práci grafického designéra Matěje Hanauera, praprasynovce tohoto československého stíhacího pilota.

 

Také se budeme věnovat vizuálnímu smogu – tímto tématem se dlouhodobě zabývá grafická designérka Veronika Rút Nováková.

 

Tématem tohoto čísla je corporate bowlingu. Podíváme se na reklamu jednotlivých výrobců bowlingového vybavení, např. firmu Brunswick.

  
A můžete se podívat, jak mnohé grafiky a ilustrátory inspiroval kultovní film bratrů Coenových o bowlingovém hráči Lebowskim.

 

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

 

V technicky zaměřené části Fontu se dočtete, jaký je aktuální vývoj v polygrafickém průmyslu a jak např. digitální technologie umožňují měnit vzhled obalů a etiket. Připravili jsme reportáž ze zářijového WebExpa 2017, které se konalo v pražském paláci Lucerna. Dozvíte se, jaká vylepšení vás čekají v novém operačním systému iOS 11 či jaké jsou novinky v nástrojích pro PDF workflow.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá fenomén koule ve znacích a logotypech. Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.