Font

ostatní

Výběr jazyka

cs / en

 

Nový Font 123 se již tiskne!

Na co se můžete těšit v předprázdninovém čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je lázeňství, přineseme články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie nebo grafického software a věnujeme se tentokrát také papírenskému průmyslu…

Úvodem vám nabídneme rozhovor s grafickou designérkou Věrou Marešovou, která vytvářela např. vizuální styl města Brna.

                                          

 

Jan Bartoš se v tomto čísle zaměřuje na lo-fi fotografii v rozhovoru s fotografkou Michaelou Procházkovou.

     


Další články se věnují letošním českým úspěchům v soutěži ED Awards, výsledkům soutěže Mladý obal 2012 nebo diplomové práci Radky Pitrmucové a její módní značce Pletky.

Dále představujeme další z oceněných knih v soutěži NČKR – publikaci Andy Warhol a Československo – nebo originální maturitní práci studenta SŠ polygrafické Martina Rohra (maturitní práce o tom, jak se maturitní práce dělá…)

Tématem tohoto čísla je corporate lázeňských komplexů v tuzemsku i zahraničí – zmíníme například švýcarské termální lázně Vals, z českých lázeňský hotelový komplex Balneo Poppy.

    

A tradičně budeme hodnotit úroveň log v tomto oboru.

                        


V technicky zaměřené části Fontu poreferujeme, jak si stojí papírenský trh v ČR, o papírenských společnostech Antalis nebo Model Obaly. o novinkách ve firmě BONO Art atd.

Představíme software SilverFast 8.0, otestujeme kalibrační sondu i1 Display Pro seznámíme vás s digitálním publikováním v Adobe Creative Suite 6 (Creative Cloud) nebo s iCloudem.

V další části si můžete přečíst o nových programech CorelDRAW Graphics Suite X6 a Adobe Creative Suite 6.

V pravidelné rubrice představíme další dvě publikace – Women in Graphic Design 1890–2012 a knihu 100 věcí, které by měl každý designér vědět o lidech.

Michal Wein ve svém tradičním příspěvku tentokrát rozebírá vodu ve znacích, logotypech a erbech.

V kratším rozhovoru vám přiblížíme práci grafického studia KUTULULU (např. CI letiště Brno) a v rubrice Krok za krokem ukážeme možnosti 3D programu Cheetah 3D.

 

Font uzavírá rubrika ve zkratce, kde naleznete přehledně mnohé aktuální zajímavosti z našeho oboru.

Těšíme se zde na vaše komentáře, až si nový Font pořádně prostudujete. :-)  Do schránek by vám měl dorazit asi za týden.


Komentáře k článku

27. 6. 2012 15:45 Jirka

Dneska mi Font přišel. A je opět skvělý.

25. 6. 2012 14:01 Jana

A kdy tedy přijde do schránek?
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box