Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Znak pro korunovaci krále Karla III.

na homepage

Zdobený znak navrhl Jonathan Ive, proslulý designér značky Apple. Znak „vzdává hold králově lásce k přírodě“, jak se vyjádřila britská královská rodina. Design spojuje symbolickou flóru čtyř národů Spojeného království: růže Anglie, bodlák Skotska, narcis z Walesu a trojlístek Severního Irska. Společně květy tvoří tvar koruny svatého Edwarda, kterou bude král Karel (Charles) korunován během korunovační bohoslužby ve Westminsterském opatství 6. května. Znak byl navržen v barvách státní vlajky Spojeného království (Union Jack) – červené, bílé a modré.

Snímek obrazovky 2023-02-13 v 22.58.13Snímek obrazovky 2023-02-13 v 22.57.58Snímek obrazovky 2023-02-13 v 22.58.07

Ukázka upomínkových předmětů pro korunovaci nového britského krále.

 

Emblém od sira Jonyho Ivea, který byl dříve hlavním designérem v technologické firmě Apple a je držitelem více než 14 000 patentů po celém světě, pochází z jeho tvůrčího kolektivu „LoveFrom“ a symbolizuje historický začátek nové vlády, přezdívané britská karolská éra.

Zdroj zde.

 

 

terra carta_new

Korunovační znak, pro který byl vypracován samostatný design manuál, není jedinou zakázkou, kterou Ive nedávno dokončil či koordinoval pro britskou královskou rodinu. Navrhl i související identitu pro Terra Carta. Terra Carta je charta, která společnostem poskytuje plán k vybudování udržitelné budoucnosti využitím síly přírody, jejímž patronem je právě Karel (angl. Charles). Podobně jako „Terra Carta Seal“ má i korunovační znak bohatou květinovou výzdobu, vázanou v kruhové ploše s obklopujícím nápisem z patkového písma ve verzálkách.

O tomto projektu více zde.

 

 

CR

V loňském roce grafiky pobavil nový znak – monogram krále Karla III., který zveřejnil Buckinghamský palác. Prý se až příliš podobá logu CR7 fotbalisty Cristiana Ronalda, odznakům Realu Madrid a bývalých Rangers FC a znaku baseballového týmu Colorado Rockies.

 

 

monogramy

Pro zajímavost: oficiální monogramy předchozích panovníků.

 

 

Jak se vám znak pro korunovaci líbí?


Komentáře k článku

15. 2. 2023 16:18 jakub

Elegantní, ale dost přeplněný. Spíš jak pro nějakou botanickou zahradu.. :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.