Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Žatec představil své logo, v soutěži bylo přes 100 návrhů

nové logo

Logo, které chce město Žatec využívat pro svou propagaci a prezentaci, vybrala Komise pro kulturu a cestovní ruch při Radě města Žatec. V soutěži, která trvala dva měsíce, bylo přes 100 návrhů od čtyř desítek autorů. Vítězem, jenž obdrží certifikát a finanční odměnu 30 tisíc korun, se stal Ing. Jakub Jirsa z Hořovic, který má díky rodinným vazbám k Žatci blízký vztah.

logo-vitez

Všechny grafické výtvory se posuzovaly v několika kolech. Do závěrečného výběru komise poslala 21 návrhů. „Dva finální návrhy se stejným počtem bodů byly posouzeny formou diskuze členů komise, kdy se všichni jednomyslně shodli na vítězném návrhu od autora Ing. Jakuba Jirsy,“ uvedla předsedkyně komise Simona Schellová.

Zajímavostí je, že v soutěži se sešly jak návrhy od amatérů, tak profesionálů, kteří působí například v reklamních agenturách či grafických studiích. „Překvapilo nás, že dosah soutěže byl tak široký, mnoho účastníků bylo například z Prahy a středních Čech,“ dodala Simona Schellová.

Zdroj zde.

Za tip děkujeme Petru Kopeckému.

 

stare logo

Dosavadní „logo“ města z webu s historickým znakem.

 

Bohužel jsme neviděli explikaci k logu. Předpokládáme tak, že ty podivné kůly mají symbolizovat chmelnicové konstrukce z dřevěných sloupků. Tak, originální to je… :)

Ve srovnání s logy jiných měst nás tento návrh nijak neuráží, i když vidíme, že by se na něm dalo ještě zapracovat (např. lepší prostrkání znaků − viz např. velká mezera mezi „Ž“ a „a“). Nezdá se nám ale samotná soutěž − nízká odměna, neúčast odborníků v komisi atd.

 

Jak se vám logo líbí?


Komentáře k článku

26. 7. 2019 10:38 helb

No a co myslite ze inspirovalo ten bordel na strese vaseho majaku :) https://mapy.cz/s/3wuhg

1. 7. 2019 09:10 shedey

Ty tyče nahoře nejsou dřevěné kůly na chmelnicích ale střecha našeho nejkrásnějšího, nejviditelnějšího a rozhodně nejtradičnějšího objektu. Náš úžasný do historického centra zapadající CHMELOVÝ (PLECHOVÝ) MAJÁK.

Ono brzy to město bude celé kovové, přeci jen tu máme fabriku na zpracování a konexe :D
http://www.vrabcivzatci.cz/images/items_main/52.jpg

I to muzeum je krásné :)

30. 6. 2019 08:50 Velkyspatny

Certifikat a min nez je prumerny mesicni plat... ne nevzdelany zadavatel, ale ty desitky jakoze grafiku, kteri se tohoto ucastni a legitimizuji takove souteze tady nici trh a skodi nasemu oboru. Blba soutez, slaby vysledek. Grafik je tady kdokoliv, logo je hotove za 5 minut, k cemu studovat graficky design, tohle prece umi nakreslit kazdy, tak udelame soutez pro vsechny... absolutni neucta k profesi... smutne.

29. 6. 2019 13:03 Petr Korunka

Ž atec :-/

28. 6. 2019 19:56 Roman Káčerek

Možná velmi subjektivní pocit, ale já v logu vidím na první pohled smutný příběh války a holokaustu - protitankové či pěchotní železné rozsocháče. S typografií by se dalo ještě hodně pracovat. Dobrý pokus, ale za mě bohužel v rámci použitelnosti a marketingu palec dolů

28. 6. 2019 18:36 pala

Logo fajn, i když to typo je trochu divočina :-)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box