Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Wacom s novým logem od Wolff Olinse

 

Firma Wacom patří mezi nejznámější výrobce tabletů. Ve Fontu jsme již v předchozích letech provedli řadu testů těchto grafických pomocníků. Například jsme ocenili možnosti kreslení a retuše s unikátním tabletem Cintiq, který je zároveň monitorem. Novou identitu vytvořila úspěšná brand agentura Wolff Olins, známá svým kontroverzním logem londýnských Olympijských her 2012 nebo logem Sony Ericsson a oblibou jasných barev (což potvrzují i nové WWW stránky Wacomu).

Agentura, která vznikla v roce 1965, má nyní 180 lidí v pobočkách v Londýně a New Yorku. Viz http://www.wolffolins.com. Nové písmo se nám líbí, ale co představuje ta bláznivá skákající multi-koule? Nebo jde o hlásné trouby? Napište nám svůj názor!
Změnu korporátního designu můžete vidět na webu www.wacom.com, na webu českého zastoupení se zatím neprojevila.


Komentáře k článku

28. 12. 2007 13:07 HunteR

Přiznám se, že se mi to logo také nelíbí - když se poprvé objevilo, tak jsme byli spolu s dalšími uživateli výrobků Wacomu trochu zděšeni. Přijde mi to jako logo nějaké levné čínské plastové hračky. I provedení vypadá nedotaženě, např. již zmíněné přechody, nebo postavení elips vůči "hrotu" (zvlášť u žluté). Možná je to krok ke sladění s novou řadou Bamboo, která také sází na jakýsi infantilní styl. To vše je subjektivní pocit, i když poměrně častý, objektivně by to asi měl zhodnotit odborník.

27. 12. 2007 11:05 qwertzuiop

Podle mě jde o změnu k horšímu, ne že by mě dřívější logo nějak uchvátilo, ale co si mám představit pod tím novým.. ? kdyby to byli useknuté hroty tužek, tak by měly být barevné na svrchní části, kterou se kreslí.. oprwavdu mi to připadá, jak nějaké expandující hlásné trouby. .
.také moc nesouhlasím v použití přechodů v logu (či spíš tady mi přijdou opravdu podivné).

20. 12. 2007 10:35 yawn

Podle mě to jsou useknutý hroty tužek, takže to jde k věci. Moc estetický mi to nepříjde, ale je to jiný - takže supr.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.