Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Vzpomínka na legionáře s nudným logem

Česká armáda (AČR) chce veřejnosti připomenout a oživit legionářskou tradici. Pomoci tomu má projekt Legie 100, který odstartoval v roce 2009 a skončit by měl roku 2020. Podívejte se na jeho značku…

Projekt počítá jak s obnovou legionářských hrobů v Rusku, tak s pořádáním výstav, osvětových akcí a rovněž s možným natočením filmu či stavbou legiovlaku. Celá kampaň má přijít na stovky miliónů korun.

 

*** sem logo projektu

 

Logo projektu je podle nás spíše podprůměrné. Namísto "clipartové" grafiky devadesátých let bychom očekávali něco více respektujícího atmosféru té doby (což se netýká jen technické kresby pušek a studené barevnosti, ale především zvoleného písma – navíc s nevhodně použitým spojovníkem namísto pomlčky 1914–2014)…

 

  

 

Poštovní známka s kuponem, která byla vydána 11. března 1938 k 20. výročí bojů našich legií. Vpravo znak čs. obce legionářské.

Ostrý start projektu je plánován na rok 2014 ke 100. výročí založení legií. "Projekt Legie 100 by měl napomoci zvýšit prestiž AČR. Legionáři nasazovali své životy nejen na frontách 1. světové války a po ní, ale významnou měrou se podíleli i na aktivním odporu proti německým okupantům v průběhu druhé světové války," připomíná ministerstvo obrany.

Zdroj: novinky.cz

 

*** sem plakáty 1 a 2 vedle sebe  

 

Ukázka nádherných plakátů Vojtěcha Preissiga (více zde).

O legiích více zde.

 

 Jak se vám líbí značka projektu?

PS: Nemáme nic proti programu CorelDRAW. :-)


Komentáře k článku

10. 3. 2011 16:29 Ondřej | trueblue.cz

to davidkotulan: Paradoxem míním to, že právě nejpoužívanější puška legií (Mosin 1891) je zastrčená vzadu. U Tobruku byl čsl. prapor pod velením Britů, tak to tipuju na enfieldky, ale kdo ví, výzbroj tam byla obecně na h....

9. 3. 2011 19:42 davidkotulan

> to Ondřej : proč paradoxně, já myslel že naše legie hojně používaly Mosina? Berthier měli snad jen v Tobruku ne?

> to Karel: No dnešní hádky typu mac a pc určitě nemají smysl (už jen proto že jsou na intelu, hold motorolácký vývoj byl drahý). Osobně ale dělám na macu a to ze zvyku než o výkonu. Ale Corel ... kamaráde práci v Corelu poznáš na výstupu hned, fakt to bije do očí. Nevím jestli za to můžou ti co si ho hojně pořízují "do garáže" díky ceně (hlavně signmakeři hrající si na grafiky), ale hezkých děl a prací v Corelu je prostě hodně málo, fakt hodně málo. A mimochodem krabice pro polský Corel 13 byla dělaná v illustrátoru :-)

9. 3. 2011 12:50 Ondřej | trueblue.cz

Jen bych podotkl, že autor zřejmě zamýšlel znázornit zbraněmi působnost čsl. legií - pokud se nemýlím, vepředu je italská Carcano, za ní francouzský Berthier Mle 1907/15 a úplně vzadu (paradoxně) ruský Mosin 1891. To je taková perlička, jinak se k tomu asi nemá cenu vyjadřovat.

9. 3. 2011 07:36 Jozef Josef

Karlům: nevím, proto se ptám.

8. 3. 2011 23:23 Karel

Pro mě spíš ošklivé a špatné logo než nudné.
Poznámky o Corelu (popř. o Macu) jsou dneska už trapné...
Prozraď nám to, Jozefe.

8. 3. 2011 18:00 davidkotulan

Osobně bych zvektoroval přesně ty tři pušky s trumpetou a použil bych zlatou barvu. Možná navrch i hlemu. Ať krásně vystihuje tu vojenskou historii jakou mají

8. 3. 2011 12:23 Josef Smutný

Jsem si vědom toho, že jsme na grafické sajtně, ale vše souvisí se vším. Takže - při vší úctě k osobní statečnosti jednotlivých zúčastněných - čsl. legie je rozporuplné téma jako např. národní obrození. Zástupné motivy (kde o prachy jde až v první řadě), naschvály, zrady a porušování přísah, vytváření falešných mýtů, zrod užitečných idiotů a mouřenínů, vrážení klínů mezi sousedy, ba i fangličkaření. Ale budiž. Víte někdo, proč na znaku ČOL jsou čtyři zemské znaky a na znaku ČR pět (Zakarpatská Ukrajina navíc)?
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box