Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Vizuální identita XVII. všesokolského sletu

Uvod-bilboard

Sokolové se chystají na XVII. všesokolský slet, který je největší oslavou sportu na světě. Vyvrcholení příprav, které trvají více jak dva a půl roku, tedy sletový týden v Praze proběhne od 30. června do 5. července 2024. Přípravný tým pod vedením starostky ČOS Hany Moučkové očekává účast 20 tisíc cvičenců a více jak 40 tisíc diváků ze všech koutů České republiky i ze zahraničí. Vizuální podobu sletu připravili designéři ze studia Dynamo design ve spolupráci s výtvarníkem Jaromírem 99.

 

3plakaty

plakat-uvodni

mobil

 

XVII. všesokolský slet navazuje na tradiční spojení Sokola s významnými umělci

I pro nadcházející slet se podařilo navázat spolupráci s kvalitním designovým studiem a s významným umělcem, kteří vtiskli chystanému ročníku nezaměnitelnou podobu. Tentokrát se spoluprací souhlasil výtvarník Jaromír 99, který se tak zařadil mezi taková jména jako Bedřich Wachsmann, František Ženíšek, Jan Preisler, Mikoláš Aleš, Artuš Scheiner, Luděk Marold, Alfons Mucha, Max Švabinský, kteří na Sletu se Sokolem v historii spolupracovali.

Jaromír 99, známý například prací na filmu Alois Nebel nebo knihou Zátopek, ke spolupráci dodává: „Byl jsem z toho, že pro Sokol pracovali velcí umělci, dost nervózní, a proto jsem byl i velmi pokorný. Spolupracoval jsem také s grafiky, se kterými jsem hodně konzultoval, jestli to bude fungovat v konceptu písma, který byl navržen ateliérem Dynamo design.“

 

dpp

merch

 

Vítězný návrh sokoly oslovil kombinací moderní vektorové grafiky a typograficky progresivního řešení, kterému dominuje právě klíčové slovo SLET. Toto heslo jednoznačně identifikuje událost, oproti oficiálnímu názvu je výrazně kratší a dobře se s ním pracuje.

„V každém písmenu je vložena jiná ilustrace a výsledný dojem vzniká až jejich spojením, což navazuje na motto XVII. všesokolského sletu, kterým je nejen spojování společnosti, ale i lidí různých generací a zájmů,“ říká k tomu grafický designér Jan Šlégr ze studia Dynamo design, které celý vizuální styl připravilo.

Zdroj a více zde.

 

Co říkáte na vizuální identitu připravovaného všesokolského sletu, jak se líbí vám?


Komentáře k článku

10. 11. 2022 13:36 Jirka

Skvělý.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.