Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Vizuální identita pro Nadaci Leontinka

V tomto článku vám přinášíme ukázky práce Barbory Toman Tylové pro Nadaci Leontinka. Podařená vizuální identita vám je možná povědomá – kromě materiálů nadace jste se s ní mohli setkat na bienálové přehlídce soutěžních prací.

 

 

 

Identita citlivě spojuje černé a bílé plochy s barevnými, nosným prvkem jsou kromě základního loga ikony pro každou specifickou oblast činnosti, které spojuje bílý bod a dětská ruka tento bod hledající. Myšlenka systému je zřejmá: "Firemní identita je založena na faktu, že nevidomé děti používají jiné smysly namísto očí. Hlavním "nástrojem" pro kontakt s realitou se jim stávají ruce a hmat," píše se v katalogu Bienále Brno 2010.

 

 

"Na korporátu Leontinky jsem pracovala v rámci své diplomové práce kolem půl roku," říká k projektu autorka. "Práci jsem konzultovala s ředitelkou Barbarou Huckovou, snažila jsem se vyjít vstříc jejich představě. Skvělé byly korektury s panem profesorem Vaňkem, hodně jsem se naučila. Přesto, že se vizuální styl líbí, samotné uvedení do praxe je složité. Nadace měnila identitu za dobu své pětileté existence již třikrát. Když jsem práci dokončila, čerstvě se používala holčička Leontinka. Jedná se o dlouhodobý a složitý proces, který je momentálně v běhu a prvním konkrétním výsledkem bude nový web, kde se použijí ikonky, ale staré logo holčičky zůstává."

 

 

Posláním Nadace Leontinka je intergovat děti se zrakovým postižením do společnosti. Nadace čerpá prostředky především prostřednictvím darů od partnerů a sponzorů nebo z benefičních akcí. Dary a finance pak přiděluje jednotlivým projektům zaměřeným na pomoc konkrétním institucím či dětem.

 

Co si o této vizuální identitě myslíte vy? A co soudíte o tom, že realizace zůstává díky zachování původního loga na půli cesty?


Komentáře k článku

10. 9. 2010 17:04 Lostindream

Vizuální styl se mi velice líbí. Škoda jen toho, že není nasazen kompletně.

10. 9. 2010 15:33 Cancer

Tak to je paráda. Naprosto banální a všude známé znaky, v tomto případě však dostanou originální význam. Komplet vystihuje do detailu smysl a náladu celého projektu, že za tmou něco je a nemusí to být zase tma... super

Kombinace černé plochy a bílého nápisu, kdy kolem tančí barevné dětské znaky je čitelná, hlavně dává nekonečno možností pro další práci s vizuálem. Původní logo holčičky servíruje vše na zlatém tácu a nedává moc dalších možností, ovšem toto je jiná :) Promyšlené, propracované

7. 9. 2010 18:11 Michal Malina:.

Nemyslím si, že se nacházím v nějaké situaci, která by se měla řešit. Za celou dobu co zde přispívám do diskuze, jsem si nevšiml, že by někdo psal svůj názor skrze mé jméno, to až teď a poprvé (viz. první příspěvek v této diskuzi).
Chci říct, že se tímto zcela zodpovídám za mé předešlé názory, ať už jsou jakékoli.

Bůh mě suď, nikoli anonym.
______________________

K paní Mirce, nebo ať už je to kdokoliv. Myslím, že si tu komedii snažíte spíš udělat vy ze mě, než já tady ze všech. To vy se asi jednou schováváte za mé jméno a pak zase za jiné. Kdo ví, jaký nick jste si vypůjčila minulý týden, měsíc (...)

Těžko se reaguje na někoho, o kom nevíte jestli je to člověk z oboru, dítě nebo klient, pro kterého zrovna pracujete a jen vás zkouší.
Říkám to zase a neříkám to poprvé a už vůbec ne jako první: Registrace na Fontu by zvedla úroveň a důveryhodnost, ale zároveň snížila sledovanost - proto asi není.

:.

6. 9. 2010 16:45 Martin

Mirka> Situaci Michala Maliny bych nezlehčoval. To vyřeší jen povinná registrace do diskuze. Až potom se pozná, kdo je tady co zač a zda se pod komentář podepíše.

Jinak
http://www.michalmalina.cz/

2. 9. 2010 12:39 Mirka:.

Dobrý den, ano je to opravdu nádherné a povedené. Skvělá práce, která si zaslouží pochvalu! Věřím že se bude v budoucnu objevovat více takových skvělých prací.

K panu Malinovi:. možná že si to zde píšete pane Malino sám, abyste na sebe upoutal více pozornosti jako v předešlých protichůdných diskuzích, ve kterých jste si protiřečil, nebo to opět psal někdo místo Vás? Předtím jste ale žádné depeše nepsal, až nyní kdy Vás zde nebylo dlouho viděno? Myslím si, že si tu děláte ze všech komedii, viďte pane Malino. Vy jste z Prahy pane Malino? Ráda bych viděla Vaše práce. Uveďte nám zde Vaší internetovou adresu, jestli nějaká taková existuje. Již jsem Vás o to jednou žádala :)

2. 9. 2010 12:25 miretc

krásné

2. 9. 2010 10:27 PeťaN   |   www.urviho.cz

Vypadá to pěkně a podle mne to splňuje svůj účel. Určitě palec nahoru :)

2. 9. 2010 01:19 stanizslaw

vybornej poster ...

1. 9. 2010 22:44 Jakub

Je to velmi povedená a kvalitně zpracovaná věc, bohužel však u původního loga byla myšlenka systému více zřejmá. Teď logo ztratilo "pohlaví", ta holčička byla více sympatická, navíc se tam ta nevidomost poněkud vytrácí, kdybych to neznal, pravděpodobně bych si to správně nazařadil... také pikta jsou moc dětská (vím, že je to nadace pro nevidomé děti) a zavádí jiným směrem než k nadaci...

1. 9. 2010 18:55 Petr Drahoš

Moc hezká a povedená práce. Je radost se na to podívat.

1. 9. 2010 14:26 aType

Me se to libi, ale povazuju to za takovy ten typicky trendy design. Milionkrat pouzito, ale hezke

Logotyp je fajn

1. 9. 2010 14:22 plusminus

+

1. 9. 2010 14:19 Pravý Michal Malina:.

Veve >
..a jak? Ten anonym se nikdy nepřizná kdo vlastně je. Musel by se pak za sebe stydět.

1. 9. 2010 14:15 Veve

Mně se to moc líbí, je to chytře a citlivě zpracováno, vyvolává to přesně ty emoce, které má a zároveň je to čisté.. Co víc si přát.. Snad jen aby nadace pochopila a vzala to, jak to leží a běží. Je škoda, když si klient šlape po štěstí..

> Malina & Malina: neměli byste si to mezi sebou nějak vyřešit??

1. 9. 2010 14:09 Pravý Michal Malina:.

Chtěl bych jen podotknout, že příspěvek začínající slovy "A jsem první >" jsem nepsal já, ale můj věrný a stále neodbytný fanoušek.
Jeho/Její názor si tak prosím nespojujte s mým jménem.

Novou identitu Leontinky vidím prvně a hned mě zaujala, je to super! Hlavně mám dobrý pocit z toho, že tak kvalitní a zábavný vizuál je zároveň pro dobrou věc.

1. 9. 2010 13:54 davidkotulan

a já druhý. Ale na druhou stranu hravé a dětské, přesně takové jaké to má být. Ten černý pruh s logem nic moc, ale pikta jsou peckový

1. 9. 2010 12:31 Michal Malina:.

A jsem první > mohlo to být lepší je to jakési překombinované takové celé přebarvené.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


125x125_CZ
UGD logo na vysku-box