Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Vizuální identita pivovaru Zlatá kráva

lahve

V minulém roce byla agentura Beneš & Michl oslovena, aby vybudovala identitu farmářského rodinného minipivovaru Zlatá kráva z Nepomuku. Podívejte se na výsledek jejich práce.

vyvoj

Vývoj loga

 

def-logotyp

Finální podoba značky

 

Při tvorbě se kladl důraz na příběh v pozadí pivovaru — rodina majitelů provozuje síť restaurací, mají farmu, prodávají vlastní maso. A chtěli i vlastní pivo. Název Zlatá kráva, se kterým přišel jeden z majitelů, má tedy evidentní počátek i svůj význam. Název a rodinný příběh pomohl při tvorbě samotného vizuálu.

Začátkem června 2018 byly schváleny finální návrhy šesti etiket včetně loga, které reflektují ideální asociace se značkou — poctivou chuť, rozumnou cenu a zábavný vizuál.

 

tacky-lahve

bilboard

Minipivovar Zlatá kráva získal 1. místo Jarní ceně českých sládků 2019 a originální etikety ve stylu linorytu a originální komunikace vzbuzují pozornost napříč celým pivním spektrem :-)

Kompletní grafický manuál si můžete prohlédnout zde: GM_zlatakrava.pdf

Podrobnosti o budování nového brandu najdete zde.

 

Jak se Vám originální identita Zlaté krávy líbí?


Komentáře k článku

16. 4. 2019 19:56 pala

Paráda. Nemam co vytknout!

9. 4. 2019 11:00 lf

Líbí se mi využití linorytu, barevnosti a zajímavého písma. Co mi nesedí, je výsledný logotyp a celkově etikety, které sice vypadají zajímavě, ale nejsou na první pohled příliš čitelné (příliš překrývajících se grafických prvků). Billboard je průměrný. Nevím, zda to byl záměr, ale černý pruh pod logem a barva textu k sobě vůbec neladí. Navíc mi nesedí název k vizuálu, příp. vizuál k názvu, ale to je spíš na nějakou brandingovou agenturu než grafické studio.

4. 4. 2019 15:09 bohemian rhapsody

Ale teda je vidět, že by studio potřebovalo korektora. Ve "většině případech" a "rovnocené" nevzbuzuje úplně důvěru, že si dávají na věcech záležet.

4. 4. 2019 13:47 Stará škola

Za mne excelentní typografická práce, jež si v názvech krásně hraje s češtinou...Bravo !!!!!!!!!

4. 4. 2019 07:46 Honza

Jakožto rodilý Přerovák si hned vybavím pivovar ZUBR, proto bych se té hlavy bál od začátku. Spíš bych šel do tvaru který se více odliší a bude to jasná kráva.

3. 4. 2019 15:30 Swantowiet

Vývoj značky měl jít přesně opačným směrem. Já tu krávu v konečném symbolu nevidím. Spíš něco ošklivého pichlavého. Horned Reaper z Dungeon Keeper? Billboard mi spíše než pivo připomínágenerické prodělelečné rádoby shop cntrum.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box