Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Vauxhall redesignoval

Letos v létě budeme svědky představení nového loga Gryfa (lví trup s orlí hlavou, krkem, křídly a pařáty) na znaku automobilky Vauxhall (anglický Opel), které se uskuteční na British Motor show v Londýně. Spolu s logem bude představen nový vzhled modelů aut pro rok 2008. Například nová Vectra – ve Velké Británii pod jménem Vauxhall Insignia (název má jako jedno z písem od Nevilla Brodyho).

Vývoj loga automobilky od dvacátých let minulého století

 

 

Vauxhall poskytne novému logu na všech svých nových modelech mnohem více prostoru. Gryf bude na redesignovaném logu na přední mřížce vozů Vauxhall dominantní.


Tato změna přiblíží podle GM Europe design directora Marka Adamse Vauxhall německé sesterské společnosti Opel, jehož kruhové logo s cikcak čárou se objevuje na oplovských verzích aut Vauxhall a působí jednoduše a výrazně 
(redesign futurebrand). 
Nový design byl již předveden dealerům a sklidil pozitivní kritiku.

U nás má ptáka Noha (Gryfa) v logu například obec Stonava.


Komentáře k článku

22. 4. 2008 14:20 Littlemaple

Hlavně teď už nejde ani poznat, že je to gryf...

17. 4. 2008 17:19 Henri

take si myslim, ze vtvercova varianta byla lepsi, nez toto kruhove vystilizovani. Zahnuta vlajecka mi pride nucena a znasilnena do tvaru kruhu. A co se tyce plasticnosti, vice bych byl potesen i plosnou cernobilou verzi, kde by se lepe ukazaly graficke plusy a minusy. Mam pocit, ze to chtelo radikalnejsi redesign.

17. 4. 2008 16:02 Ukee

podle mne je to jen ZOOM toho původního ... ani ryba ani rak.

17. 4. 2008 12:38 Tom Jung

Podle mne byl špatný krok, kdzž toho gryfa nacpali v 90's do toho kruhu.ten čtverec vypadal myslím lépe... A jestli to, že je to teď hranatě kovové, bude lidem evokovat příbuznost oplu - to nevím. Podle mne je to nepěkné, překombinované logo..
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box