Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Valašské Klobouky mají nové logo

nové logo

Rok 2020 bude rokem Kloboukovým. Město Valašské Klobouky jej zahajuje s novým vizuálním stylem, který je na symbolu klobouku založen. Do abecedy díky němu vstupuje originální písmeno, „kloboukové o“, které si město bere také do svého názvu. Logo tak zachycuje skutečnost, že jedině Valašské Klobouky mohou nosit klobouky i ve své značce…

1

 

3

 

2

 

Novému logu a jednotnému vizuálnímu stylu předcházela důmyslná příprava, která začala už v roce 2017. Město si tehdy uvědomilo, že potřebuje na své image pracovat a zlepšit svou vizuální komunikaci. Zkrátka, že to chce nový kabát.

„A grafička Tereza Pejřimovská nás ujistila, že k tomu potřebujeme i klobouk... Jaký byl tedy vývoj? Proběhla soutěž mezi studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni a také mezi zdejšími umělci z Výtvarného spolku Vincúch.“

Z dvanácti návrhů vybírala porota, v níž zasedli vedle zástupců města i renomovaní grafičtí designéři. Vyhrála grafická designérka Tereza Pejřimovská, absolventka Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, jejíž návrh nové značky v sobě nese odkaz k tradici města. Zastupitelstvo odsouhlasilo, že vítězný návrh skutečně vykračuje správným směrem, a tak začaly tvary kloboukového O dostávat jasnější obrys. Tereza Pejřimovská si ke spolupráci na grafickém manuálu přizvala ještě grafickou designérku Lucii Markovou.

Zdroj zde.

 

Nové typografické logo města se nám líbí, je vtipné a hravé, díky tomu i zapamatovatelné a originální. Bravo! Chválíme město též za kvalitně zpracovanou tiskovou zprávu.

 

Jak se nové logo líbí vám?


Komentáře k článku

17. 1. 2020 01:54 Martin Pecina | book-design.eu

Nápad jistě nosný, realizace nedotažená, aplikace přinejlepším průměrné. Chtělo by to asi více času, více práce, možná více zkušeností. Potenciál značný, výsledek bohužel ne zcela přesvědčivý. V tučných řezech příliš zatmavená O, typografie jako celek velmi nevyvážená, aplikace potisící založené na mechanickém rastru. Nicméně když vezmeme v potaz, že Valašské klobouky mají pět tisíc obyvatel, lepší vizuál by tam zřejmě získali maximálně při velkém štěstí v nějaké cinknuté loterii.

15. 1. 2020 11:36 * Karel *

Vtipný nápad, ale co dál? ...
Jsem trochu v rozpacích a nemůžu napsat, že se mi to líbí...

13. 1. 2020 09:57 geek

Hezký nápad, ale to zpracování mi přijde trochu odfláknutý. Jednou je to óčko v patternu, podruhý v takovým tom rádoby plain hipsterským stylu. Ale ani jeno mi úplně neštymuje. Myslím si, že pokud se nebude aplikovat nějaký striktní manuál, tak se tenhle korporát rychle rozpadne do vizuálu, který bude působit spíš amatérsky.

9. 1. 2020 17:44 robot

pala: sipka na zapad je prave dobra, tady je jednoduse videt uplne jiny pohled na design a zpracovani :). Takhle se pak lidi mohou "dohadovat" nekonecne. Za me jsou klobouky fajn, jen typografie by mohla byt lepe adjustovana, ale jako koncept rozhodne lepsi nez nejake zabavne valasske klobouky :))

9. 1. 2020 12:07 pala

jakub: pro mě je to na úrovni šipky značící západ. Wow, klobouky maj z O uděláný klobouky. Opravdu geniální. Smekám klobouk. Navíc jak už jsem napsala, když už má jít o typografické řešení, bylo by dobré řešit typografii.

Za mě je to naprosto promarněná šance možné zábavné vizuální identity s tématikou klobouků a valašska.

3. 1. 2020 15:49 derive

njn lidi, žijime v další iteraci manýrismu. Ale mohli ty klobůky alespoň začernit no...

3. 1. 2020 15:47 jakub

Tak rádobyvtipný ho*na? To je tedy hodně drsná kritika. Nechápu.
Oproti mnohým novým značkám, postaveným jen na nicneříkajících mezerách, podtržení, šipce, srdíčku nebo vykřičníku, tady je něco opravdu originálního a nápaditého, se zřejmou vazbou (motivu klobouku v "o") na název města.
Za mě geniálně jednoduché a přitom silné a funkční! A to nejen při srovnání s logy jiných měst.

3. 1. 2020 14:23 pala

Jen doplnim, že typografie je hrozná. Očividně o negative space v písmu se ve školách učit nemusí, cit pro písmo se tříbit taky nemusí. Ta "o" vedle toho vydlabanýho "b", z toho ma tiky. Stejně tak zvýšenej proklad v písmu vs tlustý "o". Tfuj. "Nápad krásnej"... pffff jasně...

3. 1. 2020 14:20 pala

Fakt už mi tyhle rádobyvtipný ho*na otravujou.

3. 1. 2020 12:57 davidko

Valašské Klebeuky

3. 1. 2020 01:46 tomáš pakosta

nápad krásnej, ale proč to sakra není aspoň o kapku ještě lepší, no

2. 1. 2020 14:44 Aleš Krejčí

Krása — pokud je součástí dodávky i upravené písmo se spešl "O", bude s vizuálem úžasně jednoduchá práce. :)

2. 1. 2020 13:36 Juraj Dolejší

SUPER, pozdravujem kamošov čo tam bývajú

2. 1. 2020 12:56 Martina Tóthová

Jednoduché, funkční a vtipné.

2. 1. 2020 12:31 Martin Štoček

Pan Vajíčko jako logo. Za mne super nápad. Hezky vyřešené typo. Po shlédnutí manuálu a způsobů použití bych se možná přiklonil k ne tak častému používání symbolu v nadpisech a textech.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box