Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Ústecký kraj s novou tváří

1

Ústecký kraj získal nový směr komunikace. V soutěži, která probíhala pod vedením odborné organizace Czechdesign jako uzavřená, dvoufázová a neanonymní, zvítězilo plzeňské studio Petrohrad.


2

4

 

Autoři Lukáš Pumpr a Lukáš Beran postavili nový vizuální styl na práci s písmem s autorskými prvky, což zaručuje jednoduchou aplikovatelnost, nadčasovost a dlouhodobou udržitelnost celého systému.

Designéři zaměnili písmeno Ú ve slově Ústecký za symbol úsměvu s mrkajícím okem jako čárkou, a vytvořili tak značku, která má silný komunikační potenciál. Barevnost vychází z barevnosti znaku kraje, ale nově jsou barvy zvýrazněny do maximálně sytých tónů.

 

Více se dozvíte v právě chystaném tištěném vydání Fontu.

 


Komentáře k článku

12. 10. 2022 01:30 * Karel *

Nemohu si pomoci, ale je mi dost protivná ta kombinace naivní smajlíkové grafiky a grafiky á la absolvent umprum... Ale je to vlastně originální, protože by mě nenapadlo, že tyhle dva přístupy lze spojit a ještě to dokázat prosoutěžit až k realizaci vizuálního stylu samosprávy. Měl jsem za to, že doba smajlíková v logách je už za námi.
Zajímá mě, jak bude v praxi vypadat ta sytá modrá, bude vše tištěné pantonkou?

11. 10. 2022 11:54 Honza

Souhlas s Petrem a Ondřejem. Za sebe bych ještě dodal, že jsem dost alergický na případy, kdy se veřejná instituce prezentuje "smajlíkovou" identitou. Kraj, město, nebo třeba státní úřad nejsou totéž, jako "přátelská pekárna" z našeho regionu. To už musí být sakra dobrý nápad (i provedení), aby to ustálo "smajlík" a výsledek nepůsobil rozpačitě.

10. 10. 2022 07:51 Ondřej

Podepsal bych se pod to, co napsal Petr. Jsem rád, že nejsem sám, kdo to takhle vidí. Kdybych měl hodnotit samotné logo, tak za mě to účko moc nefunguje. Je opticky příliš malé a světlé oproti zbytku textu a v malé velikosti je to nečitelné.

7. 10. 2022 14:53 Milan

To jsou ale srandisti

7. 10. 2022 14:04 Petr

Dokud bude mít každý kraj jiné logo a nebude mít loga a vizuální styl v rámci nějaké sdílené identity, je jakýkoli takový počin podle mě zbytečný a nepraktický, bez ohledu na kvalitu výsledku. Stejně tak to platí pro městské části, ministerstva, úřady atd.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.