Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Univerzita Hradec Králové má nový vizuální styl

Studenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Jiří Toman a Michal Kukačka jsou autory nového jednotného vizuálního stylu Univerzity Hradec Králové. Explikaci logotypu a také některé aplikace si můžete prohlédnout v článku.

Univerzita Hradec Králové se rozhodla modernizovat tvář a podpořit svou prezentaci pomocí zavedení jednotného vizuálního stylu. K výběru optimálního návrhu značky univerzity a jejích fakult byla vyhlášena otevřená soutěž, která se setkala s nebývalým ohlasem. Celkem bylo zaregistrováno 252 návrhů od 167 soutěžících z celé republiky i ze zahraničí. Jejich práce posoudila ve dvou kolech konaných 28. května a 18. června 2009 porota složená z odborných garantů a zástupců univerzity. Mezi jejími členy byli zkušení profesionální designéři i představitelé vysokoškolských uměleckých pracovišť, a to ak. mal. Karel Aubrecht z Asociace užité grafiky, ak. mal. Jan Jiskra z TypoDesignClubu, grafik a laureát Národní ceny za design roku 2007 MgA. Jan Kolář, doc. Karel Míšek, vedoucí ateliéru Grafický design I. Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, a Mgr. Václav Houf z ateliéru grafického designu Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Za vyhlašovatele v porotě zasedli rektor univerzity doc. Josef Hyneka děkani jejích fakult doc. Vladimír Jehlička, doc. Václav Janečeka dr. Petr Grulich. Organizačně přípravu soutěže a jednání poroty významně podpořila Mgr. Ivana Janíčková z Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně.

 

explikace logotypu:


Množina. Množina studentů, množina vyučujících, množina fakult, množina nápadů, množina výsledků, množina slov. Toť základní ideou nového logotypu UHK. Vystihuje univerzitu jako prostor otevřený novým dimenzím, prostor, který má možnost spoluvytvářet každý z nás. Zároveň je však prostorem, který chrání – stejně jako tomu kdysi bylo u hradeckého opevnění, z jehož tvarosloví (společně s nezapomenutelným odkazem, který v Hradci Králové zanechali Josef Gočár, Oldřich Liska a další) značka svou pečlivou geometrickou konstrukcí vychází.
Díky svému jednoznačnému (typografickému) konceptu zůstává univerzitní značka neměnná i při přidávání libovolného počtu fakult. Nevyvstává zde tedy potřeba při každém ustavení nové fakulty nákladně měnit například již pískovaná skla, gravírované cedulky či polepy vozů, nehledě na povědomí o značce jako takové. Doplňující značky fakult splňují díky své ucelenosti samy o sobě veškeré předpoklady pro bezproblémovou identifikaci fakulty v rámci univerzity jako celku, a to jak tvarem, tak barvou. Ačkoli každá značka umožňuje plnohodnotné rozvinutí fakultní identity, neustále zůstává součástí identity univerzitní. V následujícím přehledu je kromě již stávajících fakult (Pedagogická fakulta, Filozofická fakulta, Fakulta informatiky a managementu) počítáno i s fakultami, jejichž ustavení je v brzké budoucnosti plánováno (Fakulta sociální práce a Technicko-přírodovědná fakulta).
Pro logotypy a akcidenční úžití bylo Jiřím Tomanem exkluzivně pro nový jednotný vizuální styl UHK navrženo písmo Gradec.

 

Ukázky logotypů jednotlivých fakult:

Porovnání dosavadních a nových logotypů jednotlivých fakult:

Ukázky sloganu vloženého do logotypu (trochu připomínají Prima Cool):

Skici:

 

Ukázky aplikací logotypu na tiskoviny a automobil:

(pro zvětšení klikněte na obrázky)

 

Ukázky aplikací logotypu, resp. návrhy 3D zpracování logotypu jistě vypadají zajímavě při prezentaci, investici do výroby hrnků, speciálních kancelářských svorek, úchytů nebo laviček by ale univerzita Ministerstvu školství asi tězko obhajovla. :-)

 (pro zvětšení klikněte na obrázky)

 

Zde si můžete stáhnout PDF s dalšími ukázkami aplikací, informacemi o autorech atd.

Jednoduchá, kubistická značka vypadá dobře, je vidět, že autoři nad logem přemýšleli. Při tvorbě jednotného vizuálního stylu univerzit je také velice důležité vymyslet logotypy i pro jednotlivé fakulty. V tomto případě se to povedlo - do společného symbolu byly vloženy další podsymboly, které sice nejsou na prní pohled zřejmé (přirodovědecká fakulta nemá strom, fakulta sociální práce nemá postavičku), svůj účel ale plní a navíc jsou většinou doplněny textem v rámci celého logotypu.  Jak se s touto problematikou vypořádala např. Věra Marešová ve vizuálním stylu Univerzity Palackého v Olomouci si můžete prohlédnout v této PDF prezentaci.

Písmo Gradec, zkonstruované speciálně pro jednotný vizuální styl Univerzity Hradec Králové snad trochu připomíná Štormovo Dynamo (má podobné hlavy a paty). Je nadčasové a dobře čitelné. 
Jak se líbí nový jednotný vizuální styl Univerzity Hradec Králové vám?

zdroj: PDF prezentace nového JVS. Fotografie z vyhlášení výsledků soutěže a představení nového jednotného vizuálního stylu zde.


Komentáře k článku

7. 12. 2009 18:35 dead

Felixi aka Jardo, prosimte uz nic nepis, pro blaho tehle diskuze. Ocividne naprosto netusis. A do budoucna uvazuj o vypnuti capslocku.

8. 11. 2009 22:39 H.H.

Felixi, chápu, jen mi prosim tě vysvětli co je vekrot?

4. 11. 2009 15:43 Natalie

Skvělá práce.

Mrzí mě, že se tu kritizuje podobnost s cool, každopádně jejich prezentace je v rámci televizní znělky dočasná, zato logo bude doprovázet školu delší dobu. Spíš než závorku mi logo evokuje ornament nebo erbovní znak, což je pro univerzitu rozhodně lepší, než jen strohé využití typografických znaků.
Logo se určitě nebude aplikovat v takovém měřítku na doplňkové produkty, to je spíš ukázka možností využití loga, které je svou jednoduchou formou prostě dobře aplikovatelné. Oceňuji přehlednost a snadnou identifikaci jednotlivých fakult.

31. 10. 2009 14:08 Felix

████████████████████████████████████████████████
PROTI ZAVORKAM NIC NEMAM, TAK JSTE ASPON SAHLI DO VEKROTU ███████████████████████
ASI UZ JSEM PRECPANEJ TECH ZVETSENEJCH FONT-CHARAKTRU
KTERY SE TVAREJ DESNE SEBEVEDOME A MINIMALISTICKY
ALE STACI HODIT MONUMENTALNI HVEZDICKU NA B1 A JSEM VELKEJ GRAFICKEJ DESIGNER . . . ████████████████████████████████████████
████████████████████ . . . VAN
██████████████████████████████
███

27. 10. 2009 18:09 amnezia

Tleskám!
Presne takhle se ma dat logo pouzit!

Sikovni clovek, tenhle grafik!

26. 10. 2009 22:10 Jakub

hurá, konečně od nás z ujepu něco prošlo a bude to snad hezky fungovat... respekt!

21. 10. 2009 01:42 kempny_o

to Jiskra: U mě právě naopak. Ta čistota, jednoduchost a technická přísnost na mě působí stylem: "Drahý(á), s tebou se tady mazlit nebudeme, tady je vybudovaný systém a ty ho budeš ke svému prospěchu rád respektovat. A pak z tebe možná něco bude". A to je jedině dobře!
A dovolím si oponovat, že škola zkušenosti nepředává, nýbrž předává jen informace plné zkušeností.

PS: Doufám, že tak povedený vizuál jen podrthuje kvalitu školy! :)

19. 10. 2009 13:50 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Souhlas s Janem Zábranským. Navíc ta práce je solidně profesionálně odvedená. Trochu mě mrzí když vidím jak se do toho někteří tak zle obouvají.

19. 10. 2009 13:50 Jiskra

Tak je jasný, že je to provedením nadprůměrný, promáklý. Respekt klukům, ještě mladším než já, že takovouhle velkou věc udělali a dokázali obhájit. Jen pro mě prostě závorky - množina a prostor otevřenej diskuzím nejsou hlavním benefitem, na kterym bych stavěl image školy.

19. 10. 2009 10:06 janzabransky.cz

kluci vy mluvíte jakoby tady v této zemi nápadité a originální identity vznikali jak na běžícím pádu ... že jsem si nevšiml, trochu uznání a respektu autorům by to chtělo. PS: soutěž byla veřejná, příště se přihlašte

18. 10. 2009 20:01 Jiskra

Sory, ale na mě to působí prázdně. I když ta prázdnota může být výzvou k zaplnění, neni to to, čim bych se nechal ze strany školy jakožto uchazeč přitahovat nebo na co bych byl jako student hrdej. V obou případech bych chtěl, aby na mě škola působila erudovaně, že předává zkušenosti, samozřejmě i moderně a otevřeně. Právě to "my tě to naučíme" v tomhle logu nevidim.

Měli ste tam dát sovičku:-)

18. 10. 2009 00:16 Felix

DOBRY DEN ███████████████████████████████████
██████████████████████████
JEDNOZNACNE ODFLAKLE . . . KDYBY JSTE SE SOUSTREDILI NA
DETAILY VEKTORU NEBO NA VELIKOST SEGMENTU BYLO BY TO
LEPSI, NEZ VYTVARET 3D LAVICKY A KYCOVITE HRNICKY . . .

TYPO-NAPAD SE MI LIBI, ALE SYMBOLY JSOU DOST ODFLAKNUTE
TO MUSITE POKUD JSTE NADANI SPETKOU SEBEREXLEXE UZNAT
SAMI . . .
████████████████████████████████████████
████████████████████ . . . VAN
██████████████████████████████
███

16. 10. 2009 20:16 Pepa

Tak tohle logo je dle mého skromného názoru nehorázná blbost.

autoři: "Množina... Vystihuje univerzitu jako prostor OTEVŘENÝ novým dimenzím...".Množina je odjakživa nějaký ohraničený celek. Celek u kterého umíme říct co do něj patří a co ne, kde začíná a kde končí. Jinými slovy, je to nějaký ohraničený uzavřený celek, Na skicách je vidět, že svou inspirační roli sehrály i nákresy městských hradeb - dalšího dokonalého symbolu uzavřenosti.

Druhou rovinou je velmi silná a zřetelná reminiscence kubismu v samotném symbolu. Kubismus je skvělý styl, silně spojený s historií Hradce Králové a vůbec s dobou vzniku ČR a první republiky. V Česku je tedy často nostalgicky vnímán jako symbol starých dobrých časů. A k tomu symbol doprovodíme na můj vkus poněkud historizujícím fontem...

Abych to shrnul, jestli univerzita hledala styl, který ji bude prezentovat jako mladou, moderní a otevřenou instituci, tak si vybrala vizuál, který dokonale symbolizuje přesný opak :-( Navíc neštěstnou náhodou (?) bude ve stínu většího bratra Prima COOL.

16. 10. 2009 16:36 thom | www.tvorbaloga.sk

Velmi napadite a kreativne, proste se.i ;-]
v jednoduchosti je krasa, co je v tomto pripade elegatne previazane aj so zameranim univerzity.
Pri aplikovni symbolu pri niektorych predmetoch by som bol ale opatrnejsi aj z pohladu ergonomie a duplicitovania symbolu. Mozno este tu najst pokracovanie myslienky { }
;-}

15. 10. 2009 10:33 Libor Chaloupka

Skvělá práce, u mě je to na jedničku !! Vizuální styl je skvělý, má vše, co má mít. Aplikace CI jsou taky fajn, tedy, až na to auto, ale to už tady někdo zmiňoval :).
Nová ucelená CI mě těší o to víc, že jsem absolventem FIM UHK a "naše" předchozí logo, to byl děs běs.
p.s. Coline, dobrá práce :)

15. 10. 2009 09:31 Lukas Sulovsky

Opravdu pěkná práce. Doufám že se universitě podaří tento manuál dobře aplikovat.

15. 10. 2009 00:32 Jee

Okopirovane logo tv prima cool, prazdny symbol nevyjadrujici uroven univerzity!
Je videt že statní školství už uroven mit nebude...At žije byrokracie a uplatky ve školství

14. 10. 2009 19:34 Pajik

Teeeda...první dojem: "HA, co to?", po chvilce: " Hmmmm" a pak "Super!!!"
Ode mě za jedna s pochvalou :-)

14. 10. 2009 19:14 Ukee

Já jsem nadšený, líbí se mně to moc! ... nejlepší na tom je, že "Cool" mně to připomnělo až po přečtení komentářů.

Osobně se mi naopak velmi líbí to, že to není čistě typo věc (jak psal Lukas Veverka ve vztahu k Primě Cool), ale že si autoři pohráli s umísťováním atd.

A ty dvě závorky si úplně krásně dovedu představit v mosazném provedení na nějakých obrovských dubových vstupních dveřích.

Abych jen nechválil, tak vůbec se mi vůbec nelíbí auto - připadá mi, že vypadlo z CI něčeho jiného. U laviček bych spíše tvar závorek volil na opěradla a lavičky zachoval v původním tvaru.

Ale jinak - zupa trupa ;)

14. 10. 2009 18:41 bert

sofistikovaně prázdná :))) Achjo, ať žije obhajoba grafického designu.
Asi jsem sofistikovaně blbej, ale na tom co napsal Jiskra něco je.

14. 10. 2009 18:22 Michal Malina:.

> Jiskra

Otevřený prostor, množina čekající na "zaplnění" lidmi, názory, zkušenostmi, zážitky...právě ponechána sofistikovaně prázdná, umožňující divákovi vlastní domyšlení či zaplnění. Tak jak asi už bylo napsáno, "volný prostor" pro diskuze...Nějak tak?

14. 10. 2009 17:45 Pajosak

Jakožto student zmíněné univerzity křičím: ,,hurá!!´´

14. 10. 2009 16:03 Jiskra

Pěkný aplikace, atraktivně barevný loga fakult, jenže samotný logo školy mi připadá trochu prázdný. Okraj množiny, kde nic neni. Hradby kolem prázdnýho prostoru. Nepříde vám to tak? Co s tim?

14. 10. 2009 12:41 OndrejCtvrtek

Trosku nechapu nektere podrazdenejsi negativni reakce. Podle me je ten CI prijemny. Jasne skoro kazdy si prozel zavorkovym obdobim a co ? Zalezi jak vkusne se to pouzije a na celkovem koncept. Takze za me je to dobry a banbuh zaplat, ze se tady delaji i takove veci B).

14. 10. 2009 02:36 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Ach jo, Jakube ty jsi prostě vůl.

13. 10. 2009 23:26 Jakub

Kdyby bylo v takovemto mnozstvi rozpracovano howno, tak by to take vyhralo :)

13. 10. 2009 23:09 Daniel Pospíšil

Tohle se mi libi velmi. Moc pekne. Blahopreji autorum.

13. 10. 2009 19:40 miretc

...za mě čistá "řezbařina"...jednoduše,čistě, kompaktně...možná více barevně)

13. 10. 2009 14:57 Tomáš

V tom bude jistě schovaná nějaká židozednařina…

13. 10. 2009 11:07 janzabransky.cz

Chtěl bych taky podpořit autory. Moc se mi to líbí a jsem rád, že se v této zemi čas od času objeví takhle poctivá a kvalitní práce. Věřím, že pro UHK bude tato identita velkým přínosem.

13. 10. 2009 10:55 Alexander Petre

Dobrý den, pane Tomane.
Nemusíte vysvětlovat jak jste došli k závorkám a podobným. Odvedli jste dobrou práci – to je důležité. Osobně jsem používal závorky do kterých jsem psal autory už někdy kolem roku 2000 pro Karlovarský symfonický orchestr.
Jistě jsem nebyl první. V roce 1995 jsem vymyslel název a logo uhlí!!! pro časopis jedné společnosti, ale tehdy k tomu soudruzi neměli odvahu. Určitě jsem také nebyl první kdo použil vykřičníky. Možná v této republice, ale to není měřítko. Takže ještě jednou – udělali jste to pěkně. Mějte se fajn.

13. 10. 2009 10:12 PeťaN   |   www.urviho.cz

Na první pohled mne logo vůbec ničím nezaujalo. Teprve až po shlédnutí rozvedení využitelnosti logo začíná vypadat zajímavě. Což mi přijde trochu škoda, protože logo by mělo oslovit hned na počátku a ne až po přečtení doprovodných materiálů. Jinak je za tím vidět kus dobré práce :)

13. 10. 2009 10:12 Ondřej Zacha

Bomba! Vážně se hodně povedlo, když jsem to viděl poprvé, měl jsem trochu pochybnosti, ale ukázka použití je geniální, hlavně loga jednotlivých fakult se hodně povedla. Takhle si představuji profesionální a hravé logo. :-)

13. 10. 2009 09:05 MartinCZ

Ma mne rozhodne palec nahoru. Jednoduche, ciste, elegantni. I kdyz mi to pripada jako by se autor inspiroval jednak ve zpusobu pouziti loga OSTRAVA!!! a jednak ve zpusobu ztvarneni log fakult Slezske univerzity v Opave, ktera ma (nas) novy vizualni styl od ledna (spolecny prvek pro rektorat a ruzne symboly pro fakulty). Ale to neni vytka. Soutez takto velkeho rozsahu vizualnimu stylu zrejme velmi pomohla. Gratuluji k dobremu vyberu.

Jen takove zamysleni, dnes je moderni simplifakovat loga na maximum. Otazka je, je vhodne takovou cestu pouzit i u instituci typu univerzity -- tedy pro znacku, ktera by mela vydrzet desitky let?

13. 10. 2009 08:14 Petr Drahoš

Myslím si, že je to dobrá a poctivě vykonaná práce. Někomu se líbí někomu ne, ale mě jo :)

13. 10. 2009 00:55 Vít Nevřela

Nedokážu to moc dobře vysvětlit, ale tohle logo a cela nová identita UHK mě ničím neoslovila. Přirovnal bych to k tomu, když na ulici vidím nějaké nové auto a řeknu si: "Tohle se mi nelíbí." Tohle byl můj první pocit a bohužel přetrvává.
K explikaci a následným bohatým aplikacím gratuluju, dobrá práce ;-)

12. 10. 2009 23:42 Tomáš K.

Líbí. Že bych tam šel studovat kvůli vizuální identitě? :-D

12. 10. 2009 22:40 Jiří Toman

Hezký večer,
dovolím si pouze několik poznámek ke komentářům níže.
Co se aplikací týče – jak již bylo napsáno, samozřejmě se jedná o prezentaci logotypu, nikoliv konkrétní podklady pro realizaci. Nicméně třeba kancelářské sponky jsou již plusmínus ve výrobě (neb jsou to v potřebném množství víceméně haléřové položky, které ale jednoduchou cestou umožňují budovat jednotnou vizuální identitu UHK), stejně tak lavičky se plánují – nezapomeňme, že UHK je stále ještě mladou a rozvíjející se univerzitou, která například (pokud čistě náhodou někdo nezaregistroval) aktuálně staví nový kampus. Je zde tedy mnoho možností a (především) vůle vedení univerzity aplikovat nový jednotný vizuální styl v co největší míře. A propos právě u laviček se nejvíce uplatňuje význam značky jako prostor otevřený pro výměnu názorů, myšlenek, dojmů, pojmů atd.
A nyní k Prima COOL. Pochopitelně se může na první pohled zdát, že jsme netrávili měsíc práce (počítám měsíc před odevzdáním soutěžního návrhu a popravdě ani nevím, kdy na světlo vylezl COOL) ničím jiným, než hledáním alternativy ke klasickým závorkám použitých v COOL. Oh, jak krásné by to bylo! :) Nicméně, jak ostatně skici a explikace napovídají, nebylo tomu tak. O Primě COOL jsme se dozvěděli až během letních měsíců, tedy po vyhlášení výsledků (což je asi dáno tím, že ani jeden z nás nemá televizi a Prima COOL by beztak asi nebyla zrovna stanice našeho gusta). Jen jsme shodou okolností došli k výsledku, který se snad může zdát obdobný. Kdyby ve stejnou dobu bylo zveřeněno logo u(p)m, jistě by to také bylo spojováno. Je ale celkem logické, že takováto typografická řešení přímo vybízejí k obdobnému způsobu práce. Ostatně Najbrtovci nepracují s OSTRAVA!!! jinak, pouze používají místo závorek jiná interpunkční znaménka (MILUJU TĚ!!!, BANÍK!!!, STODOLNÍ!!! etc.). A jistě by se dalo najít spoustu jiných příkladů. Logotyp UHK však není čistě typografický, a právě tím se odlišuje. Jak správně uvedl Lukáš Veverka, z typografické cesty si bereme pouze systém logotypů jako takových – ale právě ona kombinace typografie a „čisté grafiky“ nám zároveň umožnila stylizovat tvarosloví značky tak, aby to byla právě Univerzita Hradec Králové a žádná jiná (ehm...berte s rezervou, logotyp není a ani nemá být vyčerpávající ilustrace vč. barev rektorských ponožek apod.). Tedy řečeno jinak – pokud bychom vzali značky bankovních ústavů, ve spoutě z nich se objevují peníze, kasičky/bankomaty apod. Vlastní originalita značky pak spočívá právě v jejich stylizaci, obsahu (ač nepochybuji, že všechny tyto ústavy s logotypy pracují víceméně stejně). A tak i u nás nejsou slogany uvnitř závorek gros logotypu, nýbrž pouze doplňkovou a myslím celkem logickou aplikací. Že se shodou okolností v podobnou dobu objevilo v naší nepříliš velké české kotlině grafického designu logo využívající obdobného principu je nic více a nic méně než (ač pochopitelně pro nás mírně nepříjemná) náhoda a myslím, že každý aktivní designér podobný pocit jistě zná (a kdo nezná, pravděpodobně někdy pozná).

A na závěr ještě k poznámce Lukáše Veverky ohledně log ve fontu – ač to není „čistě typografické řešení”, v rámci fontu je (což si můžeme právě díky exkluzivně dovolit) opravdu plánována možnost jakési „ligatury” např. {=} –> logo FIM UHK ;)

{vektoru zdar!} UHK.

12. 10. 2009 21:18 bert

To vypadá úplně stejně, jako televize COOL, stejnej systém,závorky, ve kterých se mění sdělení.
Jinak palec nahoru

12. 10. 2009 16:40 Lukas Veverka / www.parasite.cz

{♥}

12. 10. 2009 16:39 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Kubismus zmínil Font asi v odkazu na Gočára a tvarosloví, v explikaci autorů je psáno o geometrické konstrukci. Takže bych se toho nechytal.

Líbí se mi ten systém. A vůbec je to celkově povedené. Vizualizace těch objektů beru a chápu je jen jako přiklad co by se s logem dalo dělat, což je fajn, a vůbec bych jim to nevyčítal. Jako koncept v rámci návrhu vizuálního stylu je to přeci funkční. Konkrétní aplikace by se dali pak udělat uplně jinak.

Složené závorky pro mě až příliš odkazují k matematice a programování coz asi není záměr ale chápu že po COOL vizuálu jim moc závorek na výběr nezbylo :).

Osobně se mě COOL Lukáše Fishárka a Marka Cimbálníka líbí víc, protože ten systém byl navržen čistě typograficky, bez zasahování do velikosti a posazení znaků. Prostě tak jak se to píše. Tady už to tak elegantní není, závorky jsou logo (ne písmo) a znaky v označení fakult ( * ... > ) jsou "vydesignovány" aby si tam sedli. To nekritizuji, jen píšu, že mě osobně sedí více přístup COOL kde se pracuje čistě s textem. Což tady mohlo fungovat stejně, když už si pro univerzitu navrhli speciální font, mohl obsahovat tyto znaky tak aby se dal přímo používat v textu, bez nutnosti vkládat logo jako objekt atd..

12. 10. 2009 16:37 Karkulka

{♥}

12. 10. 2009 15:57 pro renatu

Tak hrnicky se mozna spatne drzet nebudou, ale spis myslim, ze nebudou vubec. Aplikace ktere vidime, jsou myslim spise iluzi pro porotu. Nebo chce skola delat sve hrnky, propisky, lavicky a pod? Jde spis o ukazku kreativity autoru na hranici zbytecnosti. Z hlediska produktoveho designera je napr. lavicka uz na pohled v kontrastu s funkci docela absurdni. Myslim, ze je to napsano uz u fotek jasne...
Co se tyce kubistyckych tvaru, tyto nazory jsou vzdy na hranici hloupeho intelktualizovani a vidim, ze koncepcni pristup nekterym zbytecne mota hlavu. Pokud to neni nevyhnutelne a zcela jasne, nerad pouzivam takove konkretizovani. Stejne tak by nekdo mohl rici, ze ani moderny neni v Hradci nejvice, ale lidove, chatarske a prestavovaci tvorivosti, panelaku, nebo podnikatelskeho baroka.

12. 10. 2009 15:52 Filip

Waw. Tak ja súhlasím s Ih o kvalite, ktorá je naozaj nadštandard. Možno že je inšpirované tochtoročným trendom, ale keď si prezrieme renomované portály, kde súčasné trendy kategorizujú nevedel by som to zaradiť.
Fandím variabilným symbolom u mňa 1*

12. 10. 2009 15:49 dresing

jo, závorky...mě osobně moc nedostaly, spíše se mi líbí nápad variant jednotlivých fakult. a rozvedení vizuálního stylu. každopádně je v tom kus velké práce.

p.s. líbí se mi moc ty skicy :))

12. 10. 2009 15:37 renata

Já jsem z toho tedy poněkud rozpačitá... ty hrníčky bych za to ucho nechtěla držet v ruce, ostatní aplikace jsou taky nic moc. Barva logotypu univerzity v základní barevnosti je černá - alespoň se ušetří na tisku, ale nevím, jak logo samotné univerzity vynikne na tiskovinách, myslím, že budou fádní.
Jediné pozitivum vidím v logotypech fakult, i když u některých fakult to taky možná chtělo víc přemýšlení (např. podtext znaménka "méně", jako narážka na životní úroveň sociálně slabších, u fakulty sociálních studií mi nepřijde příliš vhodné).
Kubistické tvary k Hradci taky nechápu, když Hradec je spíše plný moderny.
Každopádně smekám průběhu a připravenosti soutěže, i porota byla konečně složená z odborníků, takže jejich výběr respektuji.
Moc ráda bych viděla další čtyři práce, které postoupily do druhého kola a konkurovali tomuto výhernímu návrhu!

12. 10. 2009 15:36 belka

Super práce! Smysluplné a vizuálně povedené!

12. 10. 2009 15:20 adam P

za mě taky gut! :)

12. 10. 2009 15:13 Lars

Moc pěkné.

12. 10. 2009 15:10 lh

na poli vizualu vysokeho skolstvi u nas jde o nadstandartni kvalitu. Prijde mi to trochu trendy, ale je to dobre.

12. 10. 2009 15:04 yawn | inkink.cz

Tleskám. Závorek je sice v poslední době víc než dost, ale stejně se mi to hodně líbí. Ty svorky by si měli nechat udělat:)

12. 10. 2009 14:52 Petr korunka

Dobrý!!! Počtivé, nápadité, jednoduché... funkční.
Doufám, že se ty nápady uplatní v praxi, protože je z toho vidět spousta energie a bylo by škody, kdyby zůstala nevyužita.

12. 10. 2009 14:47 gigio

Pěkná práce !
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box