Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Uherské Hradiště má nové logo

Město Uherské Hradiště již zná podobu svého nového loga. Proti tomu původnímu bude jednobarevné, jinak je mu však hodně podobné. Radní tímto krokem chtějí sjednotit grafickou prezentaci města. Vítězem soutěže vyhlášené na začátku července je pražská společnost Dynamo design.

Dosavadní podoba loga města.

 

„Autoři Libor Jelínek a Jan Šlégr představili nejpropracovanější a nadčasové řešení vizuálního návrhu, které má současnou podobu a zároveň plně respektuje zadání soutěže," okomentoval vítězný návrh Pavel Hubáček z Útvaru městského architekta.

Společnost kromě samotného loga zpracuje také kompletní grafický manuál, který bude zahrnovat též drobné úpravy heraldického znaku a zejména podrobná pravidla používání. Tím by se měla změnit současná nejednotná prezentace loga.

„Každá budova úřadu a města je označena jinou formou, úroveň a styl propagačních materiálů je nejednotný. Plete se užití loga a znaku, používá se s celou řadou typů písma. Každá příspěvková organizace má jiný, mnohdy velmi nekvalitní, vizuální styl," vyjmenoval nedostatky mluvčí radnice Jan Pášma.

Město si tak zejména od grafického manuálu slibuje důstojnější prezentaci města a s vítězem soutěže má v úmyslu začít rozvíjet spolupráci na zkvalitnění vizuální reprezentace. Předmětem soutěže nebyla cena, ta byla stanovena jako pevná již na začátku ve výši čtyři sta tisíc korun. 

Zdroj a více zde.

 

Aktuálně se na webu studia objevily i kvalitnější ukázky, ze kterých vybíráme:

  

„Upravený symbol města vychází ze současného loga a zachovává stávající dílčí motivy. Je postaven na principu kaligrafie a lze ho snadno nakreslit jedním tahem. Odkazuje na tvar stuhy, nedílné součásti slováckých krojů.“

Více zde.


Komentáře k článku

28. 1. 2016 10:57 danieljiří

to původní logo bylo kompaktnější aa byl tam zakomponován zakroucený konec krku housliček,taktypických pro slovácko...hradišti k logu gratuluj,studoval jdsem tam a byly to nejkrásnšjší roky života
víno,ženy,zpěv

28. 1. 2016 10:49 daniel

v hradišti je výborná umělecko průmyslová škola,proč se město neobrátilo na ní
jinak na logu schází sklenka s vínkem ,nebo hrozno

11. 1. 2016 14:26 cuc

JJ, je to hnus velebnosti. Průměrná práce od průměrného dynama.

7. 1. 2016 18:26 vera maresova

Je to kvalitní grafická práce – Ale to je celé a tím je to trošku nuda, určitě je to lepší než původní logo, ale jen lepší!

7. 1. 2016 10:00 wgx

Motiv srdce, zvlášť spojený s nějakou destinací, je velké klišé. Možná by stálo za to vymyslet úplně nový koncept. Samozřejmě vždy záleží na zadání, jinak redesign symbolu je povedený a mnohem lepší než původní. Trochu nesourodě na mě působí použití bezpatkového a patkového písma u jednořádkové verze, ale celkově se mi to jinak líbí.

5. 1. 2016 16:53 Viktor

Mě vždycky fascinuje takové to rádoby přirozeno, když vidím jak nějaká pastelka přirozeně kreslí to logo.
Jinak je to hezký, ale starší bylo lepší.

5. 1. 2016 13:41 Font

Díky za tip, kvalitnější ukázky doplníme. V době uveřejnění článku jsme čerpali text i obrázek z dostupných zdrojů. Jinak to není o tom, že bychom nějaké studio nebo grafika preferovali - píšeme pokud možno o všech významnějších novinkách a k nim bezesporu patří i nová loga měst vzešlá ze soutěží. Kdyby vyhrál někdo jiný, psali bychom o něm. :)

5. 1. 2016 12:50 lh

Proc je tu prezentovana temer kazda prace dynama? Proc ten low-res kdyz na webu dynama jsou kvalitni ukazky. V redesignu nevidim posun, spis ukrok stranou.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.