Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

TANAP mění kamzíka

na homepage

Logo Tatranského národního parku (TANAP) navrhl v diplomové práci student Milan Pleva (25). Ale nevěřil, že by se jednou mohlo objevit na tabulkách, autech a oblečení. Hnědý kamzík tatranský jako nejtypičtější symbol slovenských velehor na novém emblému nemůže chybět.

body2-1-760x805

body6-1-760x805body5-1-760x805

 

Milan Pleva, bývalý posluchač grafického designu Zlínské akademie, vytvořil bakalářskou práci, jejíž součástí byl návrh loga. „Na potulkách Tatrami mi veľmi prekážalo, že na každom kroku je nejaká iná ceduľa s krikľavými farbami, a preto som urobil diplomovku o grafickom riešení tatranských vizuálov. S malou dušičkou som oslovil ľudí v TANAP-e a poskytol som im moju diplomovku. Myslel som, že ma vysmejú a tým sa to skončí, ale stal sa pravý opak. Zaujalo ich to a toto je výsledok,“ prozradil Pleva.

Nadšený je i ředitel Správy TANAPu Pavol Majko. „Po dlhých rokoch máme vlastnú peknú budovu vo Svite a oddnes aj svoje logo. Staré patrilo Štátnym lesom a od nich ho máme v nájme. Naše nové logo symbolizuje to najvzácnejšie čo v Tatrách máme a to je kamzík,“ uzavřel ředitel s tím, že ochranná značka stála necelých dva tisíce eur.

 

Zdroj a více zde nebo zde.

 

 

prvni verze

Pro zajiímavost, takto vypadala původní idea autora, než byla po připomínkách upravena.

 

Jak se vám stylizace kamzíka v logu líbí?


Komentáře k článku

15. 1. 2020 11:31 * Karel *

Určitě změna k lepšímu, ale pokud by to bylo to původní logo a celý styl, pokud se dá soudit s tak malého náhledu, bylo by to ještě o řád výš.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box