Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Také Elf je prostorový

Elf Aquitaine byla francouzská olejářská společnost, která se po spojení s firmou TotalFina změnila na TotalFinaElf. Vzniklá společnost se pak v roce 2003 přejmenovala jen na Total. Elf ale zůstal její hlavní produktovou značkou.

Korupční aféra kolem Elfu vedla podle listu The Guardian k největšímu šetření podvodu v Evropě od druhé světové války. V souvislosti s mezinárodní ropnou situací, započala v roce 1999 TOGB (Total Oil Great Britain Ltd) sérii dalších fúzí – skupina Total SA se spojila s belgickou spol. PetroFina a francouzskou Elf. V Británii se TOGB sloučla
s Fina plc a Elf Oil UK za vzniku TOTAL UK Limited.

Jestli se v tom už nevyznáte, nevadí – prohlédněte si tedy nedávno redesignované logo Elf. Zcela v souladu
s „moderními“ trendy přibyly prostorové dekorativní efekty. Tvar symbolu byl zakulacen (už je méně podobný Renaultu) a změnilo se i písmo (nakloněné ve vztahu k symbolu).

-OK-

O Corporate Identity petrolejářských firem jsme psali ve Fontu 67.


Komentáře k článku

2. 3. 2008 17:41 eax

elf - ten název vymyslel kdysi pravěký počítač. Sponzorovali Tyrrel a Jackie Stewarta. Říkal jsem si, kam ta firma zmizela... A kam zmizel John Player Special? Ti zas sponzorovali konkurenční Lotus s Fittipaldim. JPS měl ostatně velmi pěkné logo.

28. 2. 2008 18:54 Littlemaple

Jeee... zase pokazili jedno hezke logo :-/

28. 2. 2008 17:52 Intrika

Zajímalo by mě, jakým způsobem se bude nová značka používat pro signmaking, tedy v případě, kdy nebude plast potištěn a vyseknut... A jak funguje v pozitivu? Logo na mě působí snad jako počítačová hra „elf“.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box