Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Také Český squash má nové logo a vizuální styl

Česká asociace squashe představila nové logo a vizuální identitu pro svoji veřejnou komunikaci od agentury Aetna. Míček se dvěma tečkami a trajektorií letu má symbolizovat úspěchy nastupující mladé generace hráčů. Chce také sdělit, že ze squashe se stává populárnější sport, který má ambice dostat se na olympijské hry.

 

 „Logo je moderní, jednoduché a dynamické, což přesně vystihuje charakteristiku tohoto sportu,“ uvedl Tomáš Cvikl, předseda České asociace squashe.

Nový vizuální styl včetně komplexního grafického manuálu vypracovala brněnská agentura Aetna. „Letící míček je pro nás nezaměnitelným symbolem squashe, a s tím jsme pracovali. Text názvu asociace evokuje stěnu. Reprezentativní, ale současné písmo a použití národních barev symbolizují hrdost a důstojnost,“ vysvětlil Roman Šťastný, ředitel agentury.

Zdroj a více zde.

Jak se vám to líbí? Třeba ve srovnání s novými identitami florbalu nebo hokeje?


Komentáře k článku

15. 3. 2019 13:02 Lukáš

Font je sice sám o sobě celkem fajn, ale moc se nehodí ke geometricky přesným čárám a míčku s přesně umístěnými bílými tečkami. Ta geometrická přesnost vs. rádoby uvolněnější typo tu nefunguje. Symbol a celkově aplikace vizuálu jsou nudné, nezáživné. A jinak souhlasím s ostatními – spíše mi to také evokuje bowling a ČSÚ. Navíc, linie značící rychlost by mi ke squashi spíše seděly jako lomené odrazové linky, než rovné (mám za to, že se míček odráží od stěn).

22. 2. 2019 12:45 adam P.

22. 2. 2019 11:06 M

Nejakou zahadou to jeste drzi jakztakz pohromade, jen se na to clovek nesmi podivat podrobneji. Typo je celkem dost hrozna. To Č nekdo prislapl pri dobihani micku a ostatni pismena jsou funky kazdy jinym zpusobem. V symbolu tri carky evokuji E - na svist jsou celkem dost siroky samy o sobe. Micek s ocima by mohl byt klidne puk nebo ping-pong. Fotka sportovkyne je stopro z mobilu a bez korekci, coz je taky dobrej punk.

21. 2. 2019 07:20 Milan

Evokuje mi to americkou vlajku. Dvě tečky na míčku zas bowlingovou kouli, než označení tvrdosti

21. 2. 2019 01:37 * Karel *

Jak skvoš nehraju, tak jsem taky viděl boulingovou kouli.
ČSÚ mě taky napadl.
Jinak je to v pohodě, jen ty pravidelný rastry mě nebaví.

20. 2. 2019 14:56 Honza

Jako první mě napadlo, že hlavní sponzor je ČSÚ.

20. 2. 2019 14:21 Jan Vybíral

Proč je ten symbol pokaždé jinak zarovnaný vedle nápisu (na slovo český nebo mezi slova)?

Jinak čisté, lepší než dřív... Jen v tom vidím spíš bowling...

20. 2. 2019 14:06 lh

Me dost bavi to puvodni logo, takove se uz dnes nevidi.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box