Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Světluška po šestnácti letech mění logo

nové logo Světluška

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, představila nový vizuální styl včetně nového loga, které po šestnácti letech vystřídá obraz světelného klubka a ilustraci víly s lucernou. Autorkou podoby nového loga, vycházejícího ze symboliky hvězdné oblohy a znaků Braillova písma, je Petra Komárková z Grafického studia Českého rozhlasu. Nově bude součástí loga i claim „Svítíme ve tmě“ zobrazující poslání podporovat samostatnost lidí s těžkým zrakovým postižením v celém životním cyklu, jehož autorem je spisovatel Petr Stančík.

vizual

verze-loga

Poprvé od vzniku Světlušky, která dlouhodobě pomáhá těžce zrakově postiženým směřovat k osamostatnění a naplnění životních rolí dle vlastní volby, přichází organizace s výraznou změnou vizuálního stylu. Logo doplňuje claim „Svítíme ve tmě“ a maskota v podobě komiksového broučka, jenž je propojujícím elementem s dosavadní grafickou podobou Světlušky.

„Světluška se svou novou podobou snaží být mimo jiné atraktivní a čitelná pro mladší generace, motivovat a příběhem geneze nového loga vtáhnout do děje a inspirovat k vlastním filantropickým aktivitám. Světluška je známá pořádáním eventů, které bývaly roky charakteristické černou barvou oblečení, stanů i propagačních materiálů. I zde dochází ke změně, nová vizuální podoba Světlušky je prozářená, barevná a vybízí k radosti a pozitivnímu naladění, protože dárcovství a pomoc druhým jsou o radosti a vzájemné soudržnosti,“ vysvětluje kompletní změnu ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

Sami autoři, Creative Director Jakub Šolín a Art Directorka Petra Komárková, pozadí vzniku nového vizuálního stylu popisují takto: „Svět kolem nás formuje naši osobnost už ve chvíli, kdy ho začínáme objevovat a kdy se v něm snažíme orientovat. Hledáme místa bezpečí, místa, kde je nám v něm dobře. Světluška pomáhá nevidomým taková místa najít a zároveň umožňuje těm, kteří vidí, nahlédnout do světa lidí, kteří se na něj dívají jiným zrakem. Symbol zvolený pro Světlušku je tak symbolem hvězd, které od pradávna vedou poutníky k cíli, sestaveným ze znaků Braillova písma. To je tvořeno archetypem slova SVĚT, SVĚTlo, SVĚTluška. Pestré portfolio aktivit Světlušky si zaslouží být prezentováno směrem k aktivním podporovatelům tohoto projektu bez zbytečného patosu.“

Vizuál_2

Vizuál_1

První z řady projektů, kde byl nový vizuální styl představen, je Kavárna POTMĚ. Tu měli hosté možnost navštívit v průběhu června v Praze na náměstí Republiky. Nový vizuál se od nynějška bude promítat i v dalších klíčových projektech, kterým se Světluška věnuje. V tomto roce se s ním lidé budou moci setkat v rámci Sbírkových dní Světlušky 9.–13. září, nebo benefičního koncertu Světlo pro Světlušku 19. října.

 

Web Světlušky zde.

 

stare

Předchozí logo Světlušky.

Jak se vám nové logo líbí?


Komentáře k článku

5. 10. 2019 21:47 Inkvizitor

Typoska jak z 90’. Logo nema zadny lidsky aspekt. Idealni tak pro poskytovatele internetovych sluzeb. Klikyhaky ala brajl to je idea. A kam se ztratilo svetlo? Bullshit

3. 10. 2019 07:05 Leos

Svetluskam jsem letos poprve na ulici neprispel. Nepoznal jsem
je. Myslel jsem, ze se za ne nekdo vydava. Ta oranzova paradoxne pusobi studeneji nez cerna.

28. 7. 2019 11:52 pala

Je to hodně anonymní a bude dost záležet na zbytku značky, jak bude s grafikou pracovat.

10. 7. 2019 08:25 Petr

Symbolice Světlušky rozuměli všichni. Symbolice "Svět" bude rozumět pár zasvěcecných. Proč? Je to moc přeombinované a lidé neumí číst Brailla,
Vílu, co namalovala nevidomá malířka, jsem měl rád.
Za mě neosobní a studené.

9. 7. 2019 14:56 Jirka

Líbí. Vidím v tom brailovo písmo, i letící světlušky - ovšem tady mi chybí aplikace na tmavém podkladu.

9. 7. 2019 14:03 wgx

Jsem zmaten. Je to teda Braillovo písmo, hvězdné války nebo to jsou stanice metra? Prošpikováno symbolikou, ale výsledku moc nerozumím. Působí trochu prkenně a neosobně. Škoda, staré logo i s maskotem jsem měl rád..

9. 7. 2019 13:55 Lenka

Nelíbí vůbec.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box