Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Slovácko letos změní svou image. Obě Slovácka.

 

Hravé, barevné a veselé. Přesně takovými přívlastky lze podle zdroje charakterizovat proměnu, kterou letos projde sdružení pro cestovní rozvoj Region Slovácko. Prvním poslem zvěstujícím novou identitu Slovácka se stalo jeho logo.

To podle členů sdružení přesně vystihuje charakter oblasti. V mnohém se podobá tomu původnímu, avšak ve zmodernizované verzi.

„Rozdělený tvar jakoby jedním tahem vytvořené arabesky může být jak náznakem houslového klíče přecházejícího do kličky ornamentu – krojové výšivky, tak i výrazem tance,“ popsala autorka návrhu Yvona Jandáková.

V jeho nové podobě zůstaly tři typické barvy – červená, žlutá a modrá, kterými se může Slovácko pyšnit. To původní reprezentovalo region dvacet let.

„Za svou existenci jistě splnilo svůj účel, ale už nastal čas se posunout dál,“ uvedl uherskohradišťský starosta Stanislav Blaha.

Obnovu své image bude Slovácko realizovat s podporou Ministerstva pro místní rozvoj.

Zdroj zde.

 

                  

 

V roce 2017 se řešil spor mezi různými „Slovácky“, organizacemi z Hodonína a z Uherského Hradiště. Viz zde.

 

Podle dalších informací se ale obě organizace dohodly a nové logo budou používat společně (i když jejich stávající weby to zatím neukazují).

Viz článek: „Nové logo zachovalo základní znaky toho předchozího, ale rozpracovalo je do moderní podoby. Myslím, že je velmi povedené,“ zhodnotil Josef Smetana, předseda druhé destinační společnosti regionu, Turistické asociace Slovácko sídlící v Hodoníně.

Obě uvedené společnosti budou logo sdílet. Obě totiž reprezentují oblast Slovácka, i když každá sídlí v jiné části této tradiční oblasti rozdělené státní správou mezi Zlínský a Jihomoravský kraj.

Zdroj zde.

 

Na webu slovacko.cz je ale kupodivu jiná podoba loga (s jiným písmem).  Celé to tedy zatím působí zmateně.

 Jak se vám nové logo líbí?

 

Do redakce dnes (27. 2.) dorazil email paní Durďákové, tajemnice sdružení Region Slovácko, s následujícím komentářem k našemu příspěvku:

…Bohužel zde došlo ke špatné interpretaci a to jak loga organizace Region Slovácko, destinační společnost (dnes již SlováckoTousrism, z.s. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?nazev=slovackotourism), tak i informace o tom, že bychom měli uzavřenou partnerskou smlouvu právě s touto organizací. To skutečně nemáme!

Uvedu na pravou míru: s výše uvedenou společností SlováckoTourism, z.s. nespolupracujeme, nikdy jsme nespolupracovali a naši vlastní identitu jsme byli nuceni právně hájit. Úspěšně. Tato organizace není ani certifikovaná na území kraje ani na celorepublikové úrovni, certifikaci si vytvořila vlastní, kterou uvádí v omyl širokou veřejnost.

Náš partner je Turistická asociace Slovácko, z.s.  S touto organizací logo, web a další aktivity a atributy sdílíme, společně jsme získali národní certifikaci…


Komentáře k článku

25. 3. 2019 12:18 Ondra

Konecne dobre zvoleny font. Palec nahoru.

27. 2. 2019 11:59 Font

Do redakce dnes dorazil email i od autorky loga Ivony Jandákové, která nám v něm zaslala finální podobu kodifikace barev loga. S tím, že prý byla předchozí podoba se špatnou barevností jen pracovní verzí, která nám prý byla zaslána předčasně. Obrázek jsme tedy vyměnili. Snad už je to ten správný. :)

19. 2. 2019 14:13 * Karel *

Vlastně se mi ten tvar (i barevnost) na první pohled docela líbil. Čim dýl na to koukám, tím se mi to líbí míň a míň. To písmo k tomu nesedí vůbec a dělá z toho devadesátkový logo. I tak je to ale mnohem lepší, než ta dvě loga původní, takže posun to je. Každopádně je ale na místě zmínit, že když dva dělaj totéž, není to totéž:
http://www.font.cz/logo/uherske-hradiste-ma-nove-logo.html
I to původní logo Uherského hradiště (před redesignem) bylo lepší než tohle...

15. 2. 2019 09:50 Ivan

Absurdně zkroucené, až nechutné.

13. 2. 2019 16:55 HD

Ten popis barev trochu nechápu......
Černá barva - 100 - Pantone C........kde jsou hodnoty? Proč je černá barva modrá?
Jinak ten symbol mi ke Slovácku nesedí a k tomuto symbolu mi zase nesedí ten font.

12. 2. 2019 11:02 Monika

12. 2. 2019 08:56 davidk

Asi jsem blbej, ale jak C nasimulujete na obyčejný papír? Nebo Slovácko bude publikovat pouze na křídě?

12. 2. 2019 08:54 davidk

Ještě furt to není úplně ono, ale už je to určitě posun jinam.

11. 2. 2019 22:36 Pala

Tak to je super!

11. 2. 2019 15:41 Milan

V popisku barevnosti je u nápisu napsáno černá pro cmyk, ale pro rgb a pantone modrá
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box