Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Slováci představili nové logo ledního hokeje

Slovenský zväz ľadového hokeja představil v minulém týdnu nové logo a reprezentační dresy. Logo vychází ze státního znaku, ale zároveň má hokejový punc. Dominuje na něm bílý dvojkříž na červeném pozadí, ten se vypíná na trojvrší, které je tvořeno zdvižnými hokejkami. Ty mají symbolizovat oslavu vítězství a úspěchu.

„Jsem rád, že jsme udělali krok dopředu a zmodernizovali vizuál svazu i reprezentace. SZLH dlouhodobě pracuje na restartu slovenského hokeje, i tímto logem chceme jakoby vymezit novou éru,“ uvedl prezident svazu Martin Kohút.

Martin Kohút s hokejistou Mariánem Hossou představili i reprezentační dresy s novým logem, nyní budou bez log partnerů a sponzorů svazu.

„Logo se mi velmi líbí. Neuměl jsem si představit, že bychom změnili znak na dresu, ale když jsem uviděl to logo, potěšilo mě. Je moderní a vztyčené hokejky symbolizující vítězství jsou pozitivním odkazem,“ těšilo Mariána Hossu.

Autorem loga je Peter Kačenka z reklamní agentury Wiktor Leo Burnett.

Zdroj a více zde.

 

KOMENTÁŘ REDAKCE: Logo postavené na upraveném slovenském znaku, kdy namísto tradičního modrého trojvrší vidíme hory v podobě hokejek, je podle nás výrazný a dobrý.

Jak se líbí vám (třeba ve srovnání s nedávno představeným logem českého hokeje)?


Komentáře k článku

10. 5. 2019 14:50 Ondřej Musil

13. 9. 2018 16:14 Jirka

Trošku brutalismus ne? :c)

Ale mě se líbí. Brutalismus.

13. 9. 2018 14:12 * Karel *

Dobrý, a hlavně bez keců!
Logo líbí až na tu tenkou červenou linku kolem.
Dresy jsou v pohodě, neurazí nenadchnou, prostě v pohodě dresy.
Písmo... Proč ve vizuálu vidím 4 typy? Navíc takový, která si nerozumí. Chápu čísla na dresech, to je určitej styl, zároveň jsou u nich specifické nároky na čitelnost. Ale proč je nápis SLOVENSKO na dresech jiným písmem než REPREZENTAČNÝ DRES v prezentaci a jiným písmem než SLOVENSKÝ HOKEJ pod logem? Ach jo...

13. 9. 2018 13:07 wgx

mě sa to páči :)

12. 9. 2018 13:13 ARCHITEKT

Tohle se povedlo!
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box