Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Slavkov u Brna má nové logo

Dvouhlavá orlice z nejstaršího dochovaného českého znaku a jeden z největších barokních zámků na Moravě. Nejvýraznější prvky symbolizující město Slavkov u Brna se nyní staly i předlohou pro vytvoření nového loga města.

Vývoj loga

 

„Slavkov u Brna se pyšní nejstarším dochovaným městským znakem uděleným v roce 1416 králem Václavem IV. Zámek, jako dominanta i centrum historických událostí, je symbolem, který je s naším městem neodmyslitelně spojován. Proto jsme se rozhodli, že tak silné prvky využijeme i do naší nové vizuální identity,“ vysvětlila místostarostka Marie Jedličková. 

Logo ve svých obměnách „Slavkov u Brna“ nebo „Austerlitz“ evokuje historickou linii města neodmyslitelně spjatou s událostmi, jež ovlivnily chod evropských dějin. „Celkový vzhled loga má navodit ‚císařskou atmosféru‘. Není to pouze o třech císařích, kteří se vystřídali v zámeckých komnatách v předvečer slavné bitvy i po ní. Ale také připomínka majitelů – rodu Kouniců, kteří dlouhodobě patřili k nejbližším spolupracovníkům Habsburských panovníků,“ popsal svou inspiraci autor loga Tomáš Marek.

 

 

 Více zde.

Jak se Vám nové logo města líbí?


Komentáře k článku

18. 4. 2017 16:16 Pavel

Dostal se mi do rukou „manuál“ loga spolu s logem v el. podobě. Ještě jsem nezažil, že by někdo odevzdal hotové logo a texty nepřevedl do křivek. Taky jsem valil oči na hrubky ve vzorovém hlavičkovém papíře a další typografické chyby v celém manuálu a ukázkách užití loga. Barevnost loga v pořadí HEX, RGB, CMYK a Pantone. Já bych určitě na první místo řadil CMYK nebo Pantone. Doplňkové barvy uvedené pouze ve formátu HEX. Na vizitce v adrese chybí město! Je jen uvedeno PSČ. To jsem neviděl ještě nikde. K logu se nebudu vyjadřovat vůbec. Stačí mi jen fakt, že autor u kresby zámku vyšel z fotky, kde je zkreslená perspektiva střech. To je vrchol diletantismu a amatérštiny.

29. 3. 2017 13:28 Občan

Ty šipky to je jakože tam jezdí výtah?

29. 3. 2017 10:49 Vera Maresova

tak máme tam znak, máme tam zámek, ale ještě víno tam chybí, musí to vše být v logu takto čítankovitě popsané? lze se ponořit do detailů, proč spodní linka nemá zarovnání na nějakou část zámku, ale nemá smysl řešit takové detaily teď - když vše je už hotové. Jaký je potom rozdíl v heraldickém znaku města a novém logu města? Proč se tedy jen nevyčistil znak města? atd.

29. 3. 2017 10:43 dandy

méně je někdy více

29. 3. 2017 10:38 dandy

na logo je to moc složité a překombinované

29. 3. 2017 10:33 eix

Proč ten tvůrce toho chudáka lva vykastroval?

29. 3. 2017 09:57 Swantoviet

1.) Zámek pryč (vadí mi zejm. perspektiva střech).
2.) Dostylizovat a zjednodušit (á la Tom Brousil).
3.) Oddělat vodorovné čáry z typo (působí hotelově).

Chválím přístup. Žádná nc neříkající gometrie jako z Prahy 8 atd.

Doufám, že se díváme na betaverzi. Snad redakce Fontu pošle feedback, který nezadusí a posune celou věc dál! :-)

28. 3. 2017 22:10 lh

kombinace s budovou to zabila, jina uroven detailu i stylizace. Jako prvni pracovni skica dejmetomu.

28. 3. 2017 20:36 * Karel *

Já z loga rozhodně dobrý dojem nemám... Moc složité a navíc neestetické. Jen ta orlice, ta by možná mohla fungovat, ale takhle jako celek je to bastl.

28. 3. 2017 15:21 Black Poncho

I za mě celkem pozitivní, je to zase jiná cesta a logo působí osobně. Ale souhlasím s předchozími komentátory. Jak by řekli Cimrmani: nemohu se zbavit dojmu, že zvíře tone :-) To fakt hodně ruší, jinak ok.

28. 3. 2017 13:55 jakub

Celkový dojem dobrý, ale proč je třeba ten ocas rozříznutý na pozitivní a negativní část? To kazí výsledek.

28. 3. 2017 10:06 čárka

Překombinováno. Zapuštění nohou lva do zámku nevypadá dobře. Co je císařská atmosféra? uff
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.