Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Slavkov u Brna má nové logo

Dvouhlavá orlice z nejstaršího dochovaného českého znaku a jeden z největších barokních zámků na Moravě. Nejvýraznější prvky symbolizující město Slavkov u Brna se nyní staly i předlohou pro vytvoření nového loga města.

Vývoj loga

 

„Slavkov u Brna se pyšní nejstarším dochovaným městským znakem uděleným v roce 1416 králem Václavem IV. Zámek, jako dominanta i centrum historických událostí, je symbolem, který je s naším městem neodmyslitelně spojován. Proto jsme se rozhodli, že tak silné prvky využijeme i do naší nové vizuální identity,“ vysvětlila místostarostka Marie Jedličková. 

Logo ve svých obměnách „Slavkov u Brna“ nebo „Austerlitz“ evokuje historickou linii města neodmyslitelně spjatou s událostmi, jež ovlivnily chod evropských dějin. „Celkový vzhled loga má navodit ‚císařskou atmosféru‘. Není to pouze o třech císařích, kteří se vystřídali v zámeckých komnatách v předvečer slavné bitvy i po ní. Ale také připomínka majitelů – rodu Kouniců, kteří dlouhodobě patřili k nejbližším spolupracovníkům Habsburských panovníků,“ popsal svou inspiraci autor loga Tomáš Marek.

 

 

 Více zde.

Jak se Vám nové logo města líbí?


Komentáře k článku

18. 4. 2017 16:16 Pavel

Dostal se mi do rukou „manuál“ loga spolu s logem v el. podobě. Ještě jsem nezažil, že by někdo odevzdal hotové logo a texty nepřevedl do křivek. Taky jsem valil oči na hrubky ve vzorovém hlavičkovém papíře a další typografické chyby v celém manuálu a ukázkách užití loga. Barevnost loga v pořadí HEX, RGB, CMYK a Pantone. Já bych určitě na první místo řadil CMYK nebo Pantone. Doplňkové barvy uvedené pouze ve formátu HEX. Na vizitce v adrese chybí město! Je jen uvedeno PSČ. To jsem neviděl ještě nikde. K logu se nebudu vyjadřovat vůbec. Stačí mi jen fakt, že autor u kresby zámku vyšel z fotky, kde je zkreslená perspektiva střech. To je vrchol diletantismu a amatérštiny.

29. 3. 2017 13:28 Občan

Ty šipky to je jakože tam jezdí výtah?

29. 3. 2017 10:49 Vera Maresova

tak máme tam znak, máme tam zámek, ale ještě víno tam chybí, musí to vše být v logu takto čítankovitě popsané? lze se ponořit do detailů, proč spodní linka nemá zarovnání na nějakou část zámku, ale nemá smysl řešit takové detaily teď - když vše je už hotové. Jaký je potom rozdíl v heraldickém znaku města a novém logu města? Proč se tedy jen nevyčistil znak města? atd.

29. 3. 2017 10:43 dandy

méně je někdy více

29. 3. 2017 10:38 dandy

na logo je to moc složité a překombinované

29. 3. 2017 10:33 eix

Proč ten tvůrce toho chudáka lva vykastroval?

29. 3. 2017 09:57 Swantoviet

1.) Zámek pryč (vadí mi zejm. perspektiva střech).
2.) Dostylizovat a zjednodušit (á la Tom Brousil).
3.) Oddělat vodorovné čáry z typo (působí hotelově).

Chválím přístup. Žádná nc neříkající gometrie jako z Prahy 8 atd.

Doufám, že se díváme na betaverzi. Snad redakce Fontu pošle feedback, který nezadusí a posune celou věc dál! :-)

28. 3. 2017 22:10 lh

kombinace s budovou to zabila, jina uroven detailu i stylizace. Jako prvni pracovni skica dejmetomu.

28. 3. 2017 20:36 * Karel *

Já z loga rozhodně dobrý dojem nemám... Moc složité a navíc neestetické. Jen ta orlice, ta by možná mohla fungovat, ale takhle jako celek je to bastl.

28. 3. 2017 15:21 Black Poncho

I za mě celkem pozitivní, je to zase jiná cesta a logo působí osobně. Ale souhlasím s předchozími komentátory. Jak by řekli Cimrmani: nemohu se zbavit dojmu, že zvíře tone :-) To fakt hodně ruší, jinak ok.

28. 3. 2017 13:55 jakub

Celkový dojem dobrý, ale proč je třeba ten ocas rozříznutý na pozitivní a negativní část? To kazí výsledek.

28. 3. 2017 10:06 čárka

Překombinováno. Zapuštění nohou lva do zámku nevypadá dobře. Co je císařská atmosféra? uff
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box