Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Probační a mediační služba představuje nové logo

logo-pms

Během celého příštího roku, tedy od ledna 2021, si bude Probační a mediační služba připomínat 20 let od svého vzniku. Pomyslným prvním dárkem, který si služba ke svým narozeninám nadělila, je nová vizuální  prezentace.

Probační a mediační služba je státní organizace, která zajišťuje kontrolu výkonu trestů nespojených s odnětím svobody, připravuje podklady pro jejich ukládání a nabízí možnost jednání mezi pachatelem a obětí o urovnání následků trestného činu. Nová grafická značka charakterizuje celou šíři práce Probační a mediační služby.

„Oslovili jsme zkušeného zlínského grafika Michala Zdráhala, kterému jsme dali základní charakteristiku naší činnosti a chtěli jsme, aby se odrazila v logu, které nás bude prezentovat. Myslím si, že se autorovi dílo opravdu zdařilo a ve službě je tato změna přijímána velmi pozitivně,“ uvedla ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Zadání pro tvorbu nové grafické značky mimo jiné obsahovalo následující charakteristiku:

    Kruh je symbol naší práce! Umíme ho otevřít i uzavřít.
    Odemykáme nové, uzamykáme staré (bolestivé).
    Člověk je středobodem naší práce.
    Dovedeme „obejmout“.
    Vidíme cestu i přes bludiště problémů.
    Slyšíme volání o pomoc.
    Snažíme se o pozitivní změny.
    Umíme zvednout také výstražný prst!

 

https://www.pmscr.cz

 

stare

Dosavadní podoba značky.

 

Jak se vám nové logo organizace líbí?


Komentáře k článku

1. 11. 2020 20:49 * Karel *

Explikace docela sedí na ten symbol, to se mi líbí. Ještě by se asi také dalo napsat, že se jedná o pohled klíčovou dírkou a nebo o zámek od dveří. Bohužel ale logo už nezapadá do dnešní doby, pokud by vzniklo před deseti lety, možná bych nic nenamítal. Stále je to ale lepší než předchozí značka. Z výjimkou barev, ty žlutá-modrá-zelená v nechutných odstínech mi tady docela sedí a jsou vcelku originální, na rozdíl od červeno-modré kombinace.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box