Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Primeros má logo od Tomáše Brousila

Autorem nového loga značky kondomů Primeros je Tomáš Brousil. Nové písmo je součástí rozsáhlého rebrandingu a odkazuje na historii společnosti, která vznikla již v roce 1909.

Z rozhovoru s autorem na Czechdesign vybíráme:

Proč jste se rozhodl vyjít ze starých verzí log?

Byl jsem překvapený, jak dlouhou historii značka má, a pozorně si prostudoval všechny dostupné archivní materiály, obaly a firemní tiskoviny. Kromě úkroku stranou v devadesátých letech, se značka vždy prezentovala logem, které bylo založeno na téměř skriptovém, kurzívním základu s výraznou iniciálou. Tato varianta loga se objevila v mnoha variacích a zpracováních a přišlo mi naprosto logické na tuto podobu navázat.

Celý rozhovor a zdroj zde.

 

Nové obaly kondomů. Zdroj autora.

 

Předchozí podoba loga a obalů.

 

        

Historické ukázky, na které autor navázal…

 

Podle nás je to velmi čistá práce. Bravo. A jak se vám logotyp líbí?


Komentáře k článku

8. 6. 2017 20:14 ALA

On hlavně původní design oválu a kruhu směřoval ke tvaru nepoužitého kondomu uvnitř obalu.
viz http://cdn2.hercampus.com/2012/01/21/condom4_0.jpg
Na druhou stranu alespoň je pryč ta jahodová šílenost :)

7. 6. 2017 21:47 Paf

Na téhle práci se krásně ukazuje rozdíl mezi inovativním designérským přístupem k obalu a tupým popisným, reklamním klišé, které produkují reklamní agentury. Je jen škoda, že takových prací a hlavně zadavatelů je pořád málo. Logicky pak na regálu musí obal s výraznou barevností, nápadem a agresivitou překřičet tu reklamní stupiditu se všemi naturalistickými fotkami a 3D efekty. Think Different!

6. 6. 2017 16:20 Petr

David - ale to je přece dobře, že ty symboly nejsou prvoplánové. Např. XL, to je snad velikost postavy na obleční, velikost penisu se takhle neoznačuje. A je právě dobře, že to je zastoupené Káčkem, které v tomto případě působí trochu "skroměji", ne jako "koukni kočičko, mám XL p..o). Innocent je anglicky nevinný, tedy bych zde asi viděl svatozář, Safeguard myslím působí jasně - hodně výrazné písmeno S, např. oproti Innocent... Tea tree - lístečky tea tree, Performax zřejmě bude obecné označení. Ani moc nechápu, co je podle vás špatně na okrové a zelené.

6. 6. 2017 10:08 Jakub

Včera jsem to okukoval v regálu je to výborný, obzvláště v kontrastu s ostatními to vyzní tak nějak ještě lépe než na fotkách.

5. 6. 2017 19:08 pala

gut

30. 5. 2017 10:16 Tomáš Brousil

Díky za příspěvek k diskuzi Davide, přestože si nemyslím, že hodnocení líbí/nelíbí je nějakým způsobem pro jakéhokoliv autora relevantní.

K posuzování jednotlivých symbolů, by jistě pomohla nápověda, že se jedná o autorské zpracování iniciál jednotlivých názvů.

27. 5. 2017 21:40 David

Pěkné, samotný nápis líbí moc, chválím i zachování červeného kolečka s křížem.

Co je ale podle mě diskutabilní, to jsou jednotlivé varianty a barvy.
Jako barvy se mi líbí bílá, černá, fialová, růžová a světle modrá. Naopak žlutá(?), okrová(?) a zelená mi nepřijdou moc povedené.

Trochu diskutabilní je i grafický symbol právě pro jednotlivé varianty

Black hawk - líbí moc, tady bez připomínek
Classic - asi OK, i když myrtový věnec je spíše Caesar
King Size - písmeno K je sice zajímavé, ale ocenil bych spíš variaci na standardní XL
Safeguard - zesílené(?), nevím zda je to variace na písmeno S nebo na číslovku 5 (ani jedno ale neladí k účelu zesílených kondomů)
Innocent - tady grafiku nechápu vůbec
Soft glide - je docela pěkné, jednoduché, ale znovu nicneříkající. Má symbolizovat dva hladce se propojující objekty?
Tea tree - Cannabis sativa?
Passion - velmi povedené, naznačující vroubkované kondomy, tady OK
Performax - žaloba od Durexu? (mají řadu Performa i Prformax)

25. 5. 2017 14:15 * Karel *

Ano, to zní logicky, Tomáši.

25. 5. 2017 11:01 Tomáš Brousil

Drahý Karle, naopak si myslím, že uvolnění loga ze zažitého ukotvení v oválu s těmi dalšími prvky a barevnostmi dovoluje pracovat v tom obalovém designu mnohem svobodněji a tuhle volbu rozhodně vítám. A vzhledem k tomu, že se tady bavíme o obalech spotřebního zboží, cíleného především na "millennials", využití nějakých současných trendů v tomto případě vychází naprosto logicky.

24. 5. 2017 17:40 * Karel *

Nečilte se, Tomáši. Pastelka na toto písmo nahlíží zřejmě tak, že je to výhradně psané vázané písmo, kdy se minuska E obvykle píše jako smyčka, tak jako jsme se to učili ve škole. Je to o názoru a mě osobně Vaše řešení vůbec nevadí, ostatně vycházek jste z historické podoby. Tohle písmo je taková modifikace mezi kaligrafickým a typografickým a Váš překres vypadá dobře.
Co se týče celkového designu, tak to na mě také víc působí jako obal na antiperle než na kondomy, ale krok k lepšímu to určitě je. Jako škoda mi přejde, že u loga zmizela jeho typická modrá barva v oválu, nahoře s bílým křížkem v červeném kruhu. Toho bych se určitě jako majitel značky ani jako designér nechtěl vzdát. Tento redesign navazuje na současné trendy, tak jako navazoval ten z 90. let na trendy tehdejší. Otázkou je, jak to bude fungovat z nějakého dlouhodobého hlediska.

23. 5. 2017 11:51 Stanislav Bilek / www.apoka.cz

Vybrousená identita !!! Cítím tam přesně ten pocit z rytmiky typografie jako samotný eroticky akt či jeho předehra. Brousil Rulezz z z ...

23. 5. 2017 11:37 Tomáš Brousil

Bude pastelka tak moc hodná, vezme si do ruky tužku, nakreslí mi jak správně navázat ty znaky? Ideálně v celém kontextu toho nápisu. Rád se od odborníka poučím, díky!

22. 5. 2017 22:19 Vera Maresova

Krásné... celá nová série obalů je moc pěkná.

22. 5. 2017 15:50 robot

ja si naopak myslim ze prave je dobre ze je logo jednoduche jak jen to jde. Ostatni sdeleni je pote komunikovano na packagingu, kde se s tim da vic vyhrat – pro urceni, zamereni a tak dale. Kdyby bylo oboje vyrazne a akcni, bude to preplacane lacine, nebo neco jako v minulosti, cimz by se anuloval smysl redesignu :))

22. 5. 2017 14:57 Pastelka

Bez ohledu na kvalitu práce, přijde mi, že předešlá podoba značky více evokovala "sportovní výkon". Ta nová jde sice ke kořenům, ale z pohledu plánovaného využití si danou činnost nespojuji s tradicí a historií :) Ale jako obal na vitamínové bonbóny bych to bral.
K provedení samotnému mám jen jednu drobnou poznámku. Spojení "me" nenavazuje linkou. Není to tragédie, ale když už volím vázání písmen, minimálně navazující tahy bych nějak ošetřil.

22. 5. 2017 13:06 geek

pekny. cista prace.

22. 5. 2017 12:55 Petr

Moc hezký
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.