Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Pražský inovační institut představuje web a nové logo

 

na homepage

 

Pražský inovační institut (Pii) spustil webové stránky a představil své logo. Organizace, kterou letos založilo hlavní město Praha, se zaměřuje na podporu rozvoje vzdělávání, města a životního prostředí. Má se stát spojnicí mezi světem byznysu a veřejným i akademickým sektorem.

V Pii pracuje v současnosti deset zaměstnanců, kteří se věnují projektům mimo jiné na téma online výuky na pražských školách, školské inkluzivní koncepce a podpory inovačního prostředí. Do konce roku bude Pii spravovat Podnikatelské a inovační centrum hl. města Prahy (PIC).

„Současný inovační ekosystém v Praze je spletitý a roli v něm hraje mnoho aktérů z veřejné, univerzitní, výzkumné i byznysové sféry. Do dvou let by se mělo ukázat, kde je naše pozice. Myslím ale, že bude do určité míry plovoucí. Nechceme být kamennou institucí ve věku permanentní proměnlivosti, budeme chtít být v tomto směru dostatečně přizpůsobiví,“ uvedl ředitel Pii Bohumil Kartous, který se funkce ujal letos v červenci. Tým institutu tvoří datoví analytici, projektoví manažeři a experti na inovace ve vzdělávání, smart city a byznysu. Do pěti let by Pii měl podle ředitele Kartouse zaměstnávat kolem 50 lidí.

 

web

Nový web www.prazskyinovacniinstitut.cz

 

Nové logo symbolizuje důvěryhodnost a cestu vpřed

Logo Pražského inovačního institutu pochází z dílny grafického studia Haanya Design, které zvítězilo nad dalšími osmi návrhy.

„Původ slova inovace pochází z latinského slova innovare, což v českém překladu znamená obnovovat. Obnova, chápána jako rekonstrukce „statu quo“, by měla směřovat vždy k lepším, ideálnějším a vyrovnanějším stavům věcí, ať už se jedná o otázky společenské, vzdělávání, ekonomiku nebo nové technologie,“ řekl designér Petr Hanousek. Grafické zjednodušení zkratky Pii v poměru zlatého řezu podle něj symbolizuje směr k dokonalosti a cesty kupředu. „Zvolený odstín královské modři pak spojuje symbolickou rovinu modré barvy, její stabilitu, důvěryhodnost a vyrovnanost s moderním valérem progresivity, lehkosti a přitom důraznosti,“ uzavřel Hanousek.

Zdroj zde.

 

Jak se vám logo Pii líbí?


Komentáře k článku

8. 1. 2021 14:31 Viktor

Výborné!

12. 11. 2020 14:47 wgx

Super!

11. 11. 2020 14:40 Stará škola

A kdy, že to vzniklo? 1971 nebo 1975?
Trochu mi to připomíná propisotové kreace. Chtělo by to vidět alespoň část manuálu a explikací.....
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box