Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Praha 12 vybírá logo

Takže tu máme další nadílku před Vánoci. Tentokrát se na občanstvo obrátila Praha 12, aby jí pomohlo vybrat vítěze ze čtyř předvybraných návrhů.

Městská část Praha 12 vyhlásila veřejnou neanonymní soutěž na vytvoření grafického ztvárnění loga a logotypu městské části Praha 12. Vítězi této soutěže bude vyplacena odměna ve výši 100 000 Kč. Soutěžící mohli podat max. 2 návrhy ve lhůtě do 30. listopadu 2011.

Hlasování běží do 31. 12.,je umístěno na stránce Prahy 12

Ech. Možná že do loga měli zapracovat i tísňovou linku 112...

 


Komentáře k článku

16. 2. 2012 09:51 Ondra

Autorem vítězného loga je grafik, který dělá noviny pro Prahu 12. Takže klasická dohazovačka, jak jsme si tady všichni mysleli.

5. 1. 2012 16:38 Ondřej Panoch | quickdesign.cz

Scullyová: Však to je v pořádku. Jen jsem se slušně zeptal, co sem pana anonyma přivádí. Já třeba běžně nechodím na diskuse, kterým nerozumím, natož abych tam někomu radil, že má "Míň kecat a víc dělat!"

4. 1. 2012 19:29 hieronymus

U prvního loga mne vtipné podobenství s tamponem nenapadlo, nepoužívám ho, ale něco s biologií a matemamatikou to má něco společného. To druhé se tam nemělo vůbec zařadit. Třetí není nezajímavé, ale zadání mělo být z Prahy dvě, nebo Prahy dvanáct?
Čtvrté bez komentáře, abych neurazil.
Nechci nikoho podceňovat, ale tohle je jeden z příkladů jak to dopadne. Proč se zadavatelé neobráti na prověřená a erudovaná grafická studia. Asi by se to neslučovalo s jejim vkusem. Málokdo má takovou odvahu a smysl pro regionální nadsázku jako město Ostrava, které má vyjímečné logo ze studia Najbert.

4. 1. 2012 16:03 Scullyová

Quickdesign.cz .. no, já teda taky nejsem odborník, to snad ale neznamená, že nemůžu zabrouzdat na tento specializovaný web ne? ;-) ...
Mimochodem tedy jako HLAS LIDU... mě moc neuchvátila barevnost log, vlastně ani loga samotná. Jestli jsou tohle finální návrhy, zajímaly by mě ty ostatní...
První mi připadá jak reklama na cigarety, druhá z nějakého komunistického obalu na mýdla, třetí je takové turistické a poslední jak logo do novin...

28. 12. 2011 15:34 jiří

ty soutěže mě opravdu začínají bavit!!! příspěvky, až na výjimky, jsou také zajímavé. a vytvoření iniciativy STOP novým logům měst - to je absolutně povedená myšlenka:-). demence této společnosti nabývá hrozivých rozměrů - amatérismus a úsměvné ospravedlňování rozhodnutí... jen tak dál... ringo čech je v národní galerii (snad za třičtvrtě milionu)... čemu by se našinec divil

23. 12. 2011 18:49 miloš

Tak to je divný. Nejdříve vyhlásí, že jim přešlo přes čtyřicet návrhů, z nichž nepůjde žádný vybrat pro hlasování občanů a že vyhlásí novou soutěž se změněnými pravidly. A teď se po 14 dnech vytasí s těmahle klenotama? To je fakt divný. Buď dostali po čuni a raději, vybrali to nejhorší, co bylo, aby ukázali, že měli pravdu, a nebo si rychle nějaký potenciální příjemce 100 litrů zahrál na grafika a spláchnou to z jedné vody na čisto.

21. 12. 2011 20:39 Ondřej Panoch | Quickdesign.cz

Kenya: Grafik asi nejsi a zřejmě ani nic podobného, takže by mě zajímalo, jaké pohnutky tě přivádí na tento specializovaný server a proč jsi se rozhodl obohatit nás zhýčkané grafické umělce fundovaným názorem z řad prostého lidu. Bohužel ta loga jsou naprosto katastrofální ukázka designové retardace. To neokecáš, i kdybys byl sám Knížák.

21. 12. 2011 18:43 speedy

kenya : ty jsi tedy ignorant. Grafika je obor, který se studuje na vysoké škole. Mj,. i proto, aby se neprasilo píésmo jako u toho posledního návrhu... Takže i kdyby tam byly jasné typografické chyby, překlepy nebo logo bylo někde okopírované, odborníci mají držet hubu. Co?
Jenže těm tzv. "lidem" se líbí kýč, stačí se podívat někam na satelitní výstavbu a tak by všechna města měla sluníčko, kopeček... Ale lidé se vkusem to pak musí podle tebe vydejchat...
Proto by o tom měli rozhodovat lidé, co tomu rozumí. Stejně jako o rozmístění vojenských radarů nebo výši úrokových sazeb...

21. 12. 2011 18:24 lh

Souhlasim s Kenya auk, lidem se to libi a tak to ma byt. Tak nam prosim neberte nakupovani v Lidlu, muzikaly Michala Davida, filmy Zdenka Trosky, nekonecne serialy, obrazy Frantiska Ringo Cecha, Ceskou hokejovou reprezentaci (pokud zrovna vyhrava), knizky Daniely Steel a dalsi pomijive hodnoty. Nam se to proste libi a basta.

21. 12. 2011 17:59 Kenya

Jeden vidí první logo jako tampon, druhý jako kouř... já vidím tvar Vltavy. Dvanáctka pod záhybem, podle mě to má logiku. Zajímavý je, že každý vidí něco jiného. Ale především, pánové grafici, uvědomte si, že tohle není samoúčelné umění. Tohle není určeno do Tate gallery, nemusí to ohromit grafické umělce ani umělecké kritiky. Vy nejste cílová skupina a je tudíž docela jedno, co si o tom myslíte. Důležité je, co si o tom myslí lidi, tudíž neodborníci. Protože pro ně to je.
A za druhé - ono je taky hrozně snadné říct, že všechno je špatně a jenom já tomu rozumím a udělal bych lepší. Proč jste nehli zadkem a neudělali lepší? Takže příště: Míň kecat a víc dělat!

21. 12. 2011 16:09 Dan

Našel jsem si to úterní vydání MF DNES. Jakási grafička Alice Linhartová (kterou se mi ale nepodařilo najít na internetu) tam jako odborník hodnotí návrhy tak, že ten první označuje za "vyvážené, snadno zapamatovatelné logo, které zdařile využívá motivu řeky. Dvojka je vyvedená ve velmi moderním odstínu zelené... Patří do mého nejužšího výběru"
Návrh 2 má "motiv, tvarově zdařilý..."
Návrh 3 je logo "jednoduché, hravé, moderní tvarově i barevností... můj favorit"
Návrh 4 "v logotypu je příjemné písmo..." – jestli myslí tu otřesnou kombinaci Barmena a individuálně zpraseného Impactu, tak (nehledě na její zbylé názory) je to tedy opravdu ta pravá "odbornice" na hodnocení log, vybraná nejčtenějším deníkem v ČR.

21. 12. 2011 15:09 radimzahraj / TD

Hezke vyjadreni pana z radnice:-)...otazkou nad temito soutezemi zustava "jestli O N I tu predlozenou kvalitu poznaji"...kdyz narikaji nad tim, ze se neprihlasili renomovani grafici a studia...z vysledku podobnych soutezi vidim, ze ne...paradoxne musim konstatovat, ze nejlepe oraganizovanou soutez, co se tyka vyberu logotoypu do finalovych kol, meli v Kurimi, kde maji nejpovedejsi logo...ostatni podle me kvalitu nepoznaji a predkladaji nam opravdu amaterske hruzy...abych tady blbe nekecal, prikladam me navrhy mest co jsem delal, i vcetne slavneho loga Ceske republiky...zucastnil jsem se skoro vseho, na Tisnov jsem uz nemel silu:-)...a vidim, ze dobre...neboj jejich favorizovane logo stoji taky za to:-)

http://www.typoadesign.cz/mesta.jpg

Hezke vanoce, prijemnou zabavu a snad lepsi pristi rok co se tyka vkusu a vyberu grafickych praci...

21. 12. 2011 13:20 Ondřej Panoch | quickdesign.cz

Od pana Deckera jsem dostal velmi podobnou odpověď - druhá půlka dopisu je v podstatě kopie toho co přišlo mě. Jestli někdo zjistíte názory těch zmíněných odborníků, tak dejte vědět. Jejich názory prý nebyly tak striktní jako naše :) Jinak zkuste si zvětšit to PDF s návrhem č. 3. Ty zubaté okraje, to je poctivá ruční práce :) No nekupte to, za těch 100 táců :)

21. 12. 2011 13:01 Martin Pecina | book-design.eu

Napsal jsem panu Deckerovi i panu Adámkovi mail, v němž jsem jim vysvětlil absurditu a amatérismus jejich soutěže. Přikládám reakci Jana Deckera:


Vážený pane Pecino,

děkuji za Váš názor.

Za návrhy stojí autoři, kteří se přihlásili do volné soutěže. Někteří zřejmě opravdu byli ryzí amatéři, většina z nich však dodala profesionálně zpracované podklady, které splnily veškeré zadávací podmínky. Mnoho z návrhů pochází z grafických studií. Již při zadávání jsme se snažili oslovit maximální počet grafiků a studentů grafických škol, abychom předešli podobným polemikám. V prvním kole přišlo přes 60 návrhů, z nichž jsme nevybrali žádný. Ve druhém kole potom přišlo návrhů 30, z nichž sedmičlenná komise vybrala do "semifinále" zveřejněné návrhy, které teď mají možnost posoudit občané. Chápu, že vnímání jakéhokoliv grafického názoru je vždy subjektivní a rozhodně nemusí zaujmout všechny. Stejně tak i já jsem měl u mnoha předložených návrhů velice smíšené pocity.

Praha 12 není nucena vybrat vítěze, což jsme, znovu opakuji, již jednou udělali. Ve spolupráci s MF Dnes jsme nechali návrhy posoudit odborníky a jejich názor vyšel v úterním vydání tohoto listu. Nemohu však tvrdit, že by byly návrhy hodnoceny tak striktně, jak jste je ohodnotil vy.

Pokud jde o hlasování občanů, tak jeho výsledek bude mít podstatný, nikoliv však rozhodující, vliv.

S pozdravem

Ing. Jan Decker, Ph.D.
vedoucí oddělení vnějších vztahů a komunikace

21. 12. 2011 11:09 Jakub

Při pohledu na tyto pokusy jsem se posunul v čase zhuba o 15 let zpět kdy jsem byl na škole v 1. ročníku. Tohle jsou opravdu hrozný průsery.

20. 12. 2011 15:43 Font

Tomáš Galajda > o logu SFZ víme jen to co je na jejich webu:

Komisia pre výber nového loga SFZ vyberala z viac ako 200 návrhov

http://www.futbalsfz.sk/oficialne-spravy/novinka/komisia-pre-vyber-noveho-loga-sfz-vyberala-z-viac-ako-200-navrhov.html

20. 12. 2011 15:21 Omar

Přeji Praze 12, aby vyhrálo 1. logo a pak se o ní mohlo říkat, že hulí jak fabrika i na logu. Jinak nic převratného. Za 100 000 bych čekal mnohem mnohem větší kvalitu.

20. 12. 2011 09:46 Čenda

Nevidím sebemenší důvod, proč se v takových případech neozvat a neapelovat na zlepšení. Pokud budou lidé propadávat kanály na praze 12 neb se na nich šetřilo nebo bude do krytých autobusových zastávek například sveden okap, přeci mám právo ozvat se, jde přeci o městskou část nikoliv o soukromý subjekt! Logiku "nezúčastnil jsi se výběrovky na zastřešení zastávky, tak mlč..." mi přijde zcela zcestný...

20. 12. 2011 09:26 Tomáš Galajda

No asi sa ani nebudem vyjadrovať na návrhy...názorov tu je požehnane...
skôr ale otázka na redakciu či náhodou nevie v akom štádiu je súťaž o logo Slovenského futbalového zväzu? pred nedávnom bola vyhlásená súťaž...rád by som si na stránkach Font-u prečítal aj o počine Slovákov. Možno by to zaujalo aj Českých grafikov...

19. 12. 2011 22:36 davidkotulan

zapoměl jsem dodat že na hlasovacím webu mi chybí "demokratické" zatržítko: "Ani jeden!" :-D

19. 12. 2011 22:33 davidkotulan

hm… tak ani jedno, smutný výsledky…
Tak nevím jestli se tím chtějí chlubit, nebo jestli chtějí poukázat na zrušení soutěže a vyvarování se špatných ohlasů z UGD…

19. 12. 2011 22:17 peto

1. vyzera ako zensky tampon, 2. nepodarene loto 3. vyzera ako by ho robil hendikepovany umelec nohami 4. ako nejaka tv z roku 1972...je to velmi slabe...cakal som vacsie bomby uz ked ide cast prahy..

19. 12. 2011 19:48 stoupa.bat

je to otřes!!!
už ani nemám motivaci se takových soutěží účastnit...

19. 12. 2011 19:42 depresy

Jaká komise vybírala? Z čeho?
Nikdo z nominovaných jistě nemá vazby na radnici?
Je mi z toho na zvracení...

Připojuji se: STOP NOVÝM LOGŮM MĚST!!!

19. 12. 2011 17:18 Jakub

Ten starosta, ale má životopis. "...v prosinci 1989 byl zvolen do funkce tajemníka UV KSČ... "

19. 12. 2011 17:07 tesiltouch

to luxusní UBU: Přesto že taky asi nevstoupím do UGD. Tak ty taky nemáš pravdu. Není to o tom říkat: má se líbit/nemá se líbit, ale spíš: kvalitní/šmejd. A to paradoxně může demokraticky fungující spolek profesionálů říci lépe než jednotlivé hlasy jedinců - které můžou být občas přesně o tom co píšeš ty (genius citi dotceny...) a tudíž se podle nich žádný neodborník nemůže řídit.

19. 12. 2011 17:03 Ondřej Panoch | quickdesign.cz

Nedemokratické mi to nepřijde :-) Každá lepší firma má marketingového manažera, který by měl být zodpovědný za vizuální komunikaci firmy. Stejné by to asi mělo být u městských částí. Prostě člověk, který pozná co vypadá dobře a co blbě. Pokud tam žádný takový člověk není nebo na to nemá buňky, pak nevidím nic špatného na tom, když nějaká iniciativa poukáže otevřeným dopisem na designovou extra podivnost, zvlášť když to stojí daňové poplatníky balík.

19. 12. 2011 16:45 Jakub

Zde jde popsat nakvalitu uvedených návrhů – třeba typografické chyby a poslat to přímo starostovi s tím, že by bylo lepší soutěž zrušit a vyhlásit jinou a lépe.

Bc. František Adámek, starosta, tel.: 241 760 188, e-mail: fadamek@p12.mepnet.cz

19. 12. 2011 16:41 ABU

Je to hruz hruz. Presto nesouhlasim s iniciativama UGD a nebo co tady ctu, je to nedemokraticke, rikat ale panove... vam se ma libit tohle... Postavte naproti hodnotu nikoliv prazdna slova. Mam za mnoho let rekl bych luxusni prehled v kvalitnich grafickych designerech CR a je malo tech, kteri dokazou udelat logo a ideu v realny hodnote 100 tis Kc a vic. Ja vidim problem na obou stranach, pokud se nejaky genius citi dotceny mohl se zucastnit a pak nahodit dialog o kompententnosti. Zucastnilo se teto vyberovky nejake dobre jmeno nebo studio? Pokud ne, proc? Vybrana loga samozrejme realne nemaji zadnou cenu, je to odpad a mel to byt odpad.

19. 12. 2011 16:20 Ondřej Panoch | quickdesign.cz

Iniciativa "STOP NOVÝM LOGŮM MĚST" je nesmysl. To je jako "STOP AUTOMOBILŮM", protože zabijou stovky lidí ročně. Pokud by vybrané logo vypadalo adekvátně, tak by se nikdo nerozčiloval. Nemá smysl něco dobrého zakazovat jenom proto, že to někdo jiný zneužívá nebo dělá nekvalitně. Když se Vám něco nelíbí, můžete pražským zastupitelům napsat. Já jsem to právě udělal. Nedělám si iluze, že by třeba soutěž zrušili, ale nejhorší je naše lhostejnost, s tím oni počítají.

19. 12. 2011 16:17 Font OK

Milí kolegové, tak pomozte dobré věci, vstupte do UGD a jménem celého sdružení pak můžete vyvíjet jakékoli smyslupné iniciativy a třeba cíleně oslovit (otevřeným dopisem) i uvedené radnice. Otevřený dopis pak rádi uveřejníme i ve Fontu.
Viz třeba iniciativa UGD proti logu NTM, která měla nakonec reálný a pozitivní výsledek (nebo akce proti logu Prahy 1 od jejich tiskového mluvčího). :-)
Vybraná loga Prahy 12 jsou opravdu velmi velmi podprůměrné amatérské práce...

19. 12. 2011 15:44 Jirka

Mě by zajímalo kdyby ti politici měli v předvolebnim programu, že utratí (vyhodí) 100 tis. za diletantskym způsobem vysoutěžené, dost možná úplně zbytečné logo, jestli by je ty lidi volili.

19. 12. 2011 15:40 radimzahraj / TD

Tak to me "po..." jsem za iniciativu STOP NOVÝM LOGŮM MĚST...to je vazne vysmech...myslim, ze tento kamaradšoft spratelen agentury za 100.000 je opravdu otresny pripad...

19. 12. 2011 15:34 tesiltouch

to David Sasín: rozhodne ano. podepisuji v plnem rozsahu.

19. 12. 2011 15:29 Jirka

Hodně zvláštní že v době všeobecného šetření si města a městské části vypisují soutěže na logo jak o závod. Nehodily by se ty peníze jinde? dovedu si představit tou částkou dovybavit školu nebo školku, upravit nebo uklidit veřejná prostranství, spravit chodník, omítnout budovu...

Ad loga: 1 ) kouření v Praze 12 povoleno, 2) Loto Prahy 12, 3) 4) bez komentáře..

19. 12. 2011 15:28 Berni

No, jestli jsou tohle čtyři nejlepší návrhy, za které chce někdo dát 100 000, tak to opravdu zavání „kamarádským“ systémem výběru.

19. 12. 2011 15:27 David Sasín

Neměla by se vytvořit nějaká iniciativa, jako STOP novým logům měst? :)
Kromě Prahy jsem u nás snad nevidel povedenou věc.

19. 12. 2011 15:17 Ondřej Panoch | quickdesign.cz

"...odměna ve výši 100 000 Kč." Za tohle? Pan Ing. Jan Decker, Ph.D
vedoucí odd. vnějších vztahů a komunikace na Praze 12 si asi myslí, že občané této čtvrti jsou naprostí idioti, nebo si jinak nedovedu vysvětlit takovou míru nevkusu.

19. 12. 2011 14:55 happydiot

od teď - všechny loga je nutné dělat ve WORDU!!! FUJ!!!

19. 12. 2011 14:49 happydiot

DH: souhlas...ono je to FUCKt zbytečný tam tem ... posílat jakýkoliv návrhy.
Tohle je DĚS!!!!! HAMBA!!! ODPAD!!!

19. 12. 2011 14:42 DH

Tak to je strašnýýýý. Jedno horší než druhý...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box