Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Pestrý svět Melbourne

Starosta Robert Doyle představil před pár dny nový vizuální styl města Melbourne s výrazným písmenem M v různých barevných podobách, který nahradil dosavadní logo z roku 1990. Autorem identity, která rozhodně stojí za prohlédnutí, je pobočka známé celosvětové firmy Landor ze Sydney. Nový vizuální styl stál město 240 tisíc USD.

Více aplikací zde.

 

Na všímavých webech se hned objevila i „náhodná“ podobnost nového loga 3 Mobile s novou identitou Melbourne.

 

Značka, která se objevila na posledním Australian Open.


Komentáře k článku

18. 9. 2009 12:35 Dan F*

Lukáš Veverka: Jinak jsem náhodou teď narazil na tohle – http://www.jonathanpuckey.com/projects/delaunay-raster/

Skutečně se ty geometrické barevné tvary začínají jevit jako nový všeobecný trend.

14. 9. 2009 13:47 Anna Frajtová

Souhlasím naprosto s Richardem, kdo sleduje trendy v designu, nemohl si Najbrtova plagiátorství nevšimnout.

13. 9. 2009 21:52 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Wein: ne logo melbourne. tato poznamka se vztahovala k Fontem uvedenemu odkazu na parodii 3mobile, našel jsem totiž uplně stejný princip ještě u loga Woolworths kdy to jejich W také znásilnili do podoby 3mobile. Byla to nadsázka :) Je tam jasné, že jim samozřejmně vyhovuje litery které se dají otočit či převrátit a vytvořit číslici 3 (W i M) což samozřejmně nijak nesouvisí s neláskou k monogramům. :) Jen jsem si přihřál svoji polívčičku.

13. 9. 2009 21:06 Wein

Richarde, "kauzu" "Najbrt a bruselské logo" jsem kdysi nechtě vyprovokoval čtenáři vesměs nepochopeným přirovnáním a jednou soukromou ukázkou v článku o soutěži na logo Prahy. Zjevně jste ten případ sledoval velmi povrchně, jinak byste věděl, že v té podobnosti byl p. Najbrt zcela nevině, což jsem pak několikrát v příslušných médiích opakova. Jak figura ukazuje, tak marně. Za trest si nagooglujte všechny články k této kauze a pošlete sem pak opravný, omluvný referát.
Otázka na L. Veverku: jste si jistý, že logo Melbourne dělal někdo, koho štve použití iniciály v logu? Něbo mi něco uniklo?

13. 9. 2009 11:55 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Richarde přesně, teď sice moralizujete, že to do diskuze pod logo Melbourne nepatří, ale zavlekl jste to sem sám bez jakéhokoliv zjevného důvodu. Stejný komentář by jste mohl dopsat podle vaši logiky pod jakýkoliv článek kde se prezentuje hezké logo. A to je to co mě příjde trapné právě.

O žádnou glorifikaci Aleše Najbrta mě nešlo. Za to vám šlo zjevně o jeho očernování.

13. 9. 2009 11:36 Richard

Kdo sleduje delší dobu dění v grafickém designu ví, že Aleš Najbrt postavil svou karieru na "výrazné citaci" práce designera Brodyho. A to až do takové míry např. v případě vizuálu pro Reflex, že to sám autor přiznává. Následuje značka pro Prahu, která mimo jiné skvěle funguje. Nicméně možná máte také ještě v povědomí totožnou značku města Brusel. Následuje paralela značky Brno z Laboratory a značky Ostrava, která byla mimo jiné realizována jako přímá zakázka bez soutěže. Rozhodně nechci zde očerňovat pana Najbrta, nicméně k diskuzi patří dostatečné kritické myšlení a ne jen automatická glorifikace. Tímto končím, protože se domnívám, že tento prostor je vyhrazen pro komentáře k logu Melbourne, kterému znova tleskám, tečka.

13. 9. 2009 09:58 Lukas Veverka / www.parasite.cz

No ale to je preci uplne jiny pripad. Kdyby se tu prezentoval skvely koncept ktery nebyl realizovan pak by Richardum koment sednul.

Jenze ted to spis vypada jako prispevky v diskuzich na idnes a podobne, kde se pod jakymkoliv clankem o cemkoliv vzdy objevej komentare ktere ocernuji ods nebo cssd ackoliv clanek sam o sobe se politiky treba vubec netykal.

A to je trapne...

13. 9. 2009 02:08 Tomáš L

mooc fajn!

13. 9. 2009 01:57 Dan F*

Taky mi to nejdřív přišlo od Richarda jako nesmyslný výkřik do tmy, ale pak jsem tu něco dělal a přemýšlel o tom a napadlo mě, že třeba Richard narážel na kauzu Ostrava!!! × Brnooo! a nějaké to vyjádření, že není důležité, kdo to vymyslí, ale kdo to přivede k životu (nebo do praxe), nebo něco v tom duchu – už si moc navzpomínám jak to bylo, takže se omlouvám za nepřesnosti :)

A musím uznat, že to už mi třeba přišlo trochu na hraně. A asi nejen mně – http://laboratory.cz/projects/806-loga

12. 9. 2009 23:17 Richard II.

Richarde, jseš hooooooooooooodně velikeeeeeeeeeeej trouba

12. 9. 2009 22:16 Michal Malina:.

Richard kydá a kydá, jen mu to trošku ujelo, ale zítra snad bude mít lepší den...

12. 9. 2009 21:10 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Anonymní Richarde, máš nějaký konkrétní příklad, kdy Najbrt zkopíroval existující vizuál a prodal ho někomu nebo jen kydáš špínu všude okolo?

12. 9. 2009 19:05 Richard

Skvělá práce, v cizině to prostě umějí. Ale nevadí, on to určitě zas Najbrt zkopíruje a prodá nějakému českému městu na M. Už se těším jak se tu pak z toho tady budou všichni rozplývat.

11. 9. 2009 20:27 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Richard: Jojo, je to podobná věc. Ale ta univerzita je podle me lepsi, ze nejde o pismeno, ze je to tvar ktery by mohl funogvat pak sam o sobe, skoda ze to nevzali.

11. 9. 2009 20:15 Ondra

Bomba. Promakané, svěží, dá se s tím krásně pracovat!
Trochu mi to připomíná některé prvky Mnichova 72.
A co mě nejvíc dostalo, je to, že M je také obrys 3D struktury jak je to udělané na prvním větším obrázku: 4. řada a 4. logo v růžové barvě.
Má to prostě nápad...

11. 9. 2009 20:03 Richard

v aplikaciach az napadne podobne navrhu vizualu univerzity palackeho v olomouci od Věry Marešove

11. 9. 2009 16:29 Jakub K

Vyborna prace... cely system... i jednotlive aplikace

11. 9. 2009 14:44 Matúš

Na moj vkus az moc hrán, zdá sa mi to až tak moc ostré, že mi to nemože prejsť krkom až do žalúdka kde by som to v pokoji strávil a užil =)

11. 9. 2009 13:42 Ps1cho

Nový avatar pro město Melbourne je prostě super.

Nehodil byste mě někdo do Austrálie? Moc rád bych to viděl na živo :)

11. 9. 2009 13:38 info@inkink.cz

Úžasný to je. Tím že to takhle moc otevřeli různejm variacím budou mít krásně a koncepčně vyřešený případný robuování na jiný podinstituce (hromadná doprava, technický služby,...) A nebudou muset řešit to co nyní Londýn. L má hromadu klrásnej log na různý věci a dost je jich i z poslední doby ale pocítili potřebu to všechno zastřešit jedním systémem. To je jistě dobře.

http://www.underconsideration.com/brandnew/archives/in_brief_london_calling_all_designers.php

http://abrandforlondon.wordpress.com/

11. 9. 2009 13:21 Rosta

Virgin Island mi prijde o tridu lepsi, ale tohle je taky fajn.

11. 9. 2009 13:09 Petr Drahoš

Ano ta variabilita se mi líbí, ale přeci neni to trochu matoucí?

11. 9. 2009 13:01 Lukas Veverka / www.parasite.cz

A kazdopadne ta hlavni barevnost a grafika v tom M je stejny system jako nedavno zde ukazovane loga Virgin Island http://www.font.cz/logo/virgin-island-a-loga-s-muzem-sahajicim-na-hvezdy.html

Vypada to ze tyhle geometricke barevne tvary budou asi nejakym novym trendem.

11. 9. 2009 12:59 Lukas Veverka / www.parasite.cz

Petře, já myslím že právě ta hra vytvoří ten výsledný vizuál tak jak ho lidi budou vnímat. Jako pestré město nepříklad. Jako živé město. Kdykoliv uvidíš po měste ten tvar M a v něm jakýkoliv 'bordylek' dle potreby, tak to budes vnimat jako soucast prezentace mesta. Nevnímáš to špatně, ale tyhle otevřenější variabilnější věci fungují stejně dobře jako jedno neměné logo.

Font: no, asi to tak je :) a ani se nedivim, asi to dela nekdo koho taky stvou loga tvorene prvnim pismenkem z nazvu instituce. takze me ta parodie bavi, takhle by se dalo totiz prevratit X dalsich firem co misto symbolu maji pismenko

Ale to melbourne je aspon paradni v tom, ze to v tom pismenku tak zije. takze mu to odpoustim :)

11. 9. 2009 12:55 Ukee

U mne jednička s hvězdičkou. Luxusní, odvážné, má to nápad, je to výrazné ... no prostě paráda.

11. 9. 2009 12:43 Petr Drahoš

Jo řekl bych, že se něco zas podařilo, jen moc nechpu jak budou používat tu hromadu variací loga. já to vidět v novinách pak na někde v tramvaji a na bilbordu a všude jiný tak jsem uplně zmatenej jak to log vůbec vypadá. Nebo se na to nějak blbě koukám?

11. 9. 2009 12:40 font

Ano Lukasi, mate pravdu, u loga 3 Mobile jde asi jen o parodii...

11. 9. 2009 12:37 Lukas Veverka / www.parasite.cz

http://www.sarcastic.com.au/new-melbourne-logo

http://www.sarcastic.com.au/woolworths-new-logo

vypada to že 3mobile si hraje takovou zabavnou hru na loga, kdo vi jak to je. rozhodne zvlastni.

___

11. 9. 2009 12:32 Martin Gross

Už som to videl na Behance-i a je to špička!!! Mne sa strašne páči cela komunikácia...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box