Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Ostravská univerzita (ne)hledala logo

Soutěž (o které jsme v redakci dosud nevěděli) nové logo prý nepřinesla, práce na jeho tvorbě však údajně pokračují. Návrhy do veřejné soutěže na nový jednotný vizuální styl Ostravské univerzity dodalo v termínu celkem 8 grafiků a grafických studií. Vítěz z nich však nevzešel (jak typické). Podívejte se na tři oceněné práce…

Přestože některé návrhy přinesly zajímavé dílčí nápady a prvky, hodnotící komise jednomyslně doporučila rektorovi Ostravské univerzity vítěze soutěže nevyhlásit.

„Nehledáme jen nové dobré logo, hledáme skvělý návrh na celý jednotný vizuální styl Ostravské univerzity. Nevybráním vítěze v rámci této soutěže však naše úsilí zdaleka nekončí, již nyní náš PR tým komunikuje s několika grafickými studii a já jsem přesvědčen, že vám brzy budeme moci představit naši novou moderní grafiku,“ uvedl rektor prof. Jan Lata.


V souladu se zadávací dokumentací hodnotící komise vybrala 3 nejlepší návrhy, které ocenila částkou 5 tisíc korun. Jedná se o návrhy těchto autorů:

David Kašparák

 

Kateřina Hlahulková

Richard Alexander 


 

O novinkách týkajících se nového vizuálního stylu, ale i o postupu prací při přípravě nového univerzitního webu vás budeme informovat na stránkách univerzitního on-line magazínu OU@live.

Zdroj zde.

Zadání k soutěži jsme nalezli zde.

Mimo jiné se tu uvádí:
Hodnotící komise je poradním orgánem rektora OU, vybere 4 nejlepší návrhy, z nichž vybere absolutního vítěze. Autoři za návrhy na 2. až 4. místě obdrží 5 tisíc Kč, vítěz obdrží cenu - finanční odměnu ve výši 105 tisíc Kč za podmínky, že uzavře s vyhlašovatelem smlouvu o dílo s licenční doložkou. Návrh smlouvy bude zpracován vyhlašovatelem. Předmětem smlouvy bude jak vytvoření grafického manuálu jednotného vizuálního stylu Ostravské univerzity v Ostravě, tak i poskytnutí oprávnění vyhlašovateli dílo užít ve smyslu § 12 a násl. zákona č.121/2000 Sb., o právu autorském výhradně, v neomezeném rozsahu a čase.

 

Věděli jste vy o této soutěži? A zúčastnili jste se (můžete nám poslat své návrhy)?


Komentáře k článku

21. 3. 2016 16:00 Moris Břitva

23. 4. 2015 14:23 Michal.Kos.

Jo - zadání teda hlavně termín - to mě taky pobavilo. - No ale podle složení komise soudím, že se nikdo neobtěžoval ani sehnat alespoň jedinou osobu co se grafickému designu věnuje. Škoda že se soutěž odehrála v takové tichosti a rychlosti. Už se těším na výsledný bastl z aktuálního loga!

23. 4. 2015 14:19 Ota

Je otázkou jestli by OU neudělala lépe, kdyby si nechala poradit už se zadáním...
Určitě by ušetřili - myslím čas i peníze za nepovedenou soutěž.
No a pak je otázkou, jestli se další várka návrhů (již od oslovených) má vůbec šanci posunout někam dál, když už samotné parametry požadovaného vizuálního stylu budí rozpaky...

17. 4. 2015 12:58 Van

Ask by mělo být také zmíněno, že zadavatel NECHTĚL logo měnit pouze ho upravit jak doslovně uvádí zadání "změnit barvu, případně písmo, zachovat symbol". S tím nic neuděláte.

17. 4. 2015 12:56 Van

Od začátku debilně zadáno a teď budou škemrat u studií aby jim ukázali jak to udělat líp místo toho aby se to zadalo pořádně a celé znova. Amatérismus v praxi.

17. 4. 2015 09:23 teamwhd

Richard se evidentně nadřel :-): http://www.isp.cz/

16. 4. 2015 12:51 studioG

No podle mne to spíš vypadá že zadavatel nějak moc spěchal!! - změna vizuálního stylu - pokud má dopadnout dobře - potřebuje trochu času (od vypsání soutěže do uzávěrky ho moc nebylo). Moc se na to asi nepřipravili a účastníkům soutěže toho zas tak moc nenabídli (vzhledem k ceně za rozpracování vizuálního stylu ve specifikacích manuálu i vzhledem k omezením týkajícím se loga) - tak se není co divit že byla účast taková. No a taky by pomohla publicita alespoň na oborových serverech. Za mne palec dolů ani tak ne pro osm statečných ale pro zadavatele...

15. 4. 2015 11:40 lh

navrh p. kasparaka nikam logo neposouva, p. alexander udelal klasicky loading. Dal ma smysl pracovat pouze s navrhem p.hlahulkove. Ty textury k fakultam o nich vubec nic nevypovidaji. Zamyslel bych se nad jinym systemem - pocatecni pismeno, piktogram...

15. 4. 2015 02:50 Van

****Pane Kaspřáku či Kašparáku (zdroje se rozcházejí :-)):
vidíte či slyšíte ten rozdíl:
OSTRAVSKÁ univerzita vs. UNIVERZITY of Ostrava?

Chápete dobře významy slov HLAVNÍ a vedlejší?

***Slečno Hlahulková:
Proč je logotyp ve vertikální verzi zarovnaný zleva vůči symetrickému symbolu.Stačí po ctrl-c a ctrl-v ještě použít ctrl-shift-C…

Jak jste proboha přišla na ty „reálné elementy“? Co jsou to tištěné tiskoviny – opak těch netištěných?? Četla jste to to po sobě vůbec?

Navíc – to neumíte vytvořit do prezentace stejné křížky, čtverečky nebo šikmé linky jako v logu ? Neříkejte, že to je záměr.

**Mr. Richard Alexander: Thumbs up! Vidím v tom Colours of O.!!! Zrcadlení barev v CZ a EN verzi je chyba nebo záměr?

*Verča: Úplně nejlepší (Univerzita Ostrava!!! / University of Ostrava!!!)

Název školy: Ostravská univerzita v Ostravě. Dost dobrý. Ale stejně nevím jestli v Moravské nebo ve Slezské.

14. 4. 2015 14:05 Verca

UNIVERZITA ! ! !

14. 4. 2015 13:51 Jan Vybíral

Ty návrhy nejsou spatny... ale nejsou zase o moc lepsí nez stavajici logo. :)
Osm ucastníku na soutez unoverzity mi prijde dost málo. Já o tom treba nevedel :( ...a tak prisli o jeden fajne návrh.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box