Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Oprava – Volksbank se mění, ale nějak jinak

Otiskujeme dopis a výňatek z tiskové zprávy, které dnes přišly do redakce v reakci na dříve publikovaný článek:

Na základě telefonického rozhovoru Vám zasílám upřesňující a správné informace týkající se redesignu loga Volksbank v roce 2008. Informace, které uvádíte v tomto článku, jsou nepravdivé a mystifikující. K fúzi Volksbank a Raiffeisen banky rozhodně nedojde, ta ostatně loni fúzovala s eBankou. Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě, staré a nové logo si můžete stáhnout zde: nové logo, staré logo.
S pozdravy a přáním hezkého dne Viola Baštýřová
Account Executive, Stance Communications, s.r.o.

Z tiskové zprávy:
Praha, 10. ledna 2008 – Během roku 2008 dojde k postupnému rebrandingu Volksbank. Změna loga se týká celého koncernu Volksbank, tedy kromě České republiky také Rakouska a dalších zemí střední a východní Evropy, kde Volksbank působí.
„Změna loga skupiny Volksbank, která má v bankovním sektoru postavení silného a mezinárodně významného hráče, souvisí s jejím dynamickým a úspěšným rozvojem,“ uvádí Petr Žibřid, ředitel Marketing & Communication Volksbank CZ, a dodává: „Změna zároveň odráží současné trendy a požadavky na design loga – moderní, čisté a svěží.“
Nejedná se o razantní změnu, nadále zůstává zachována tvarová typologie a základní barevnost značky Volksbank. Nové logo bude průběžně začleněno do všech používaných materiálů, redesign prodejních míst bude probíhat postupně a celá "proměna" bude dokončena do konce roku 2008. Změna loga (v souvislosti s ním i písma a firemní grafiky) nebude ve Volksbank CZ ale natolik markantní jako například na Slovensku, kde přináší zásadní změnu pro sesterskou Ľudovou banku, která byla přejmenována na Volksbank Slovensko.

Za chybu se omlouváme, zdá se, že jsme pomotali několik informací do jednoho článku. :-)
Podíváme-li se ale například na stránky http://www.volksbank-balingen.de/index.php?selected=neu
http://www.vr-networld.de/ nebo http://www.vb-verden.de/ nalezneme logo vzniklé spojením značky Raiffeissen a Volksbank v podobě, v jaké jsme jej publikovali. Moc tomu nerozumíme. Nejde tedy o dvě různé „lidové“ banky z Německa (kde byla spojena s Raiffeissen) a z Rakouska (alias Volksbank ČR)?

Následně do redakce přišlo upřesnění od Stance Communications:

Koncern Volksbank, kam spadá i Volksbank CZ, je původem z Rakouska. Kdežto ona banka s modrooranžovým logem je bankou německou a s rakouským koncernem nemá nic společného. Název německé banky zní Volksbanken (v tomto smyslu něco jako lidové banky) Raiffeisenbanken. Jedná se tedy opravdu o dvě rozdílné společnosti (banky), které spolu naprosto nesouvisí. Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box