Obama a Francie mají nová loga
Kandidát na amerického prezidenta Barack Obama se inspiroval u státního prezidentského znaku a vpašoval do něj svou známou kruhovou značku.
Podívejte se i na nové sexy logo Francie…
O původním logu Obamy, s nímž se pustil do souboje s Hillary Clintonovou, jsme psali v souvislosti s logem českého kandidáta Jana Švejnara (viz článek). Vpravo je tradiční znak prezidentů USA.
Nové elegantní logo Francie představila francouzská ministryně pro ekonomiku Christine Lagarde. V záplavě jednoduchých geometrických značek podobné odvážné kresby oceňujeme! Takové logo má ducha.
(Zdroj zde nebo zde.)
A nejen ducha – povšimněte si nápaditého zpracování písma do podoby vnadných ňader! Tutorial, jak vytvořit taková krásná ňadra, naleznete zde. :-)))
Jak se vám sladká Francie líbí?
O logách a vizuálních stylech zemí jsme psali ve Fontu 81.
Komentáře k článku
6. 7. 2008 20:56 martina
2. 7. 2008 09:26 Iblow jiri.ibl(zavinac)miton.cz
1. 7. 2008 23:04 pipe
Sám bych to sice nenakreslil ani omylem, ale viděl jsem už lepší techniky stylizovaných kreseb (jednoznačně provedených nějakým nástrojem) — i lepší začlěnění znaků do obrázku.
No neshodneme se...
1. 7. 2008 13:17 Janda
1. 7. 2008 13:14 font
Navíc vykouzlit z nápisu france ňadra a ruce a přitom zachovat čitelnost, to je typografická odvaha, jež si žádá ocenění!