Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové logo Velké Bystřice

Poslední číslo Fontu (článek o logotypech měst) mě inspirovalo k napsání tohoto mailu.
Nedaleko (spíše hodně blízko) Olomouce se nachází jedno z nejmenších měst ČR – Město Velká Bystřice (cca 2950 obyvatel). Po neúspěchu v tendru na logo Olomouce nás potěšilo oslovení radnice VB (po předchozím poptávkovém řízení, kde se řešily reference a cena) a zadání loga…

Po sérii slepých uliček (folklórní motivy...) jsme se soustředili na hlavní motiv erbu VB, na šesticípou hvězdu. Tu jsme transformovali do ‚moderního’ tvaru (který primárně neevokuje Davidovu hvězdu) a zároveň vyjádřili i furiantský (neoficiální) slogan VB: Jsme pupek světa :-).
Celé to je ve škále žluto-oranžové + modré, opět jako v erbu. Na manuálu se právě finišuje, aktuálně se počet stran přehoupl přes číslovku 80...
Už se těším hlavně na 3D realizace, logo se má stát např. hlavním prvkem městské brány, kde bude prostorově vyvedeno z železných plátů.“

Robert Štencl

Designer / Creative Director
BastArt.cz s.r.o.
Graphic Design Studio


Naše hodnocení:
Jde o čistou a elegantní kompozici s vhodně vybraným písmem a zajímavým dekorativním symbolem (ozvláštněným trojrozměrným efektem). Optická hříčka uvnitř symbolu vytváří šesticípou hvězdičku, která odkazuje na erb. Kvalitní a čistá práce.

PS: Stačilo ale Roberte jen tři hvězdičky v erbu šoupnout nad srpek měsíce (úsměv plných rtů) a mohls mít krásného smajlíka! :-)

Jak se vám logo Velké Bystřice líbí? Myslíte si, že to jde i bez soutěže – přímým oslovením vybraného studia?

-OK-


Komentáře k článku

4. 11. 2008 21:34 Vít Nevřela

Kvalitní a čistá práce. Jen tak dál ve vytváření takto originálních a líbivých logotypů ;)

4. 11. 2008 07:17 yawn

to Radek:
Cronos Pro to je.

3. 11. 2008 15:01 Radek

Vé někdo, co je to za font?

3. 11. 2008 09:10 plechi

palec nahoru :o)

3. 11. 2008 09:10 Ales

Pekne, vkusne, jak uz nekdo napsal, je az z podivem, ze 3 tisicove mesto, muze mit lepsi logo nez vetsina ceskych velkomest. Jen doufam, ze spolecne se zmenou loga mesta prijde i zmena webovych stranek, ktere jsou mirne receno strasne (http://www.muvb.cz/)

1. 11. 2008 19:40 Lukáš

Za mě souhlas, ten detail s hvězdou bylo první čeho jsem si všimnul, umím si to představit jak na webu tak třeba i na materiálech nebo propagačních brožurách. Font neruší což je taky hodně důležité.

Jinak nejsem moc zastánecm tohoto postupu, ale u nás je všechno nestandartní takže proč ne.

31. 10. 2008 17:06 adam P

zdravím! je to hodně podařené. souhlas s tím modrým pozadím (viz jeden z komentářů), ale žádná katastrofa, i tak to funguje. hezké. k tomu 3D efektu - právě tady je to použité perfektně, protože je toho docíleno optickým efektem, nikoli otřepanými stínky. ty už nemůžu ani vystát! :)

ad zadávání - proč ne. zvláště, když vidíme jak to dopadne v porovnání s férovými výběrovkami, že? toto jen jasně ukazuje, že pokud instituce osloví konkrétní firmu (na základě dobrých referencí a portfolia), dostane mnohdy lepší výsledek. moje osobní zkušenost je taková, že je to lepší než soutěž. ale to je jen můj subjektivní názor. lépe se mi pak na zakázce pracuje, cítím jaksi větší zodpovědnost vůči klientovi. když si mě osobně vybral, oslovil a svěřil takový úkol ... ja ale jasné, že to tak nemůže fungovat vždy, otvírá se tak prostor pro spekulace a korupci (ale to je i při soutěžích, takže je to možná vlastně jedno...).

31. 10. 2008 16:39 Jiric

Líbí se mi to. Povedená, promyšlená práce :-)

31. 10. 2008 16:09 m2s

Se taky pridam k pochvale...je to vkusne, mirne trendy a ciste logo, ma to uroven, kterou vetsina vetsich mest postrada.

31. 10. 2008 16:04 Martin Gross

Paradox, že logo obce s 2500obyvateľmi má kvalitnejšiu identitu ako iné nemenované mestá, ktoré sú oveľa vačšie. Pekná čistá práca, dobrá idea. Ak zverejníte CID rád si ho pozriem :)

31. 10. 2008 15:46 Anatar

Tak tohle se mi líbí moc :) se vším všudy

31. 10. 2008 15:11 font

petr> nedopatřením nešlo kliknutím na obrázek jej zvětšit. Už jsme to opravili. :-)

31. 10. 2008 14:31 Jiří Tvrdek

I like this! Momentálně je to logo podle mého gusta.

31. 10. 2008 13:51 yawn

No za mě tak 7/10. Řemeslně fajn, nápad fajn, asi jen to není můj šálek... Trochu mi vadí použití těch barev (myslím že bez té modré bych hodnotil výš) a moc mi není po chuti ten font (i když uznávám že k symbolu jde hezky).

Rád bych se Vás zeptal pane Štencle, jak se díváte na "nutnost" reprodukce loga v jedné barvě? Tedy, vidím, že za nijak fatální to nepovažujete (já taky ne), jen by mě zajímali Vaše důvody.

31. 10. 2008 13:23 petr

logo líbí, ale spíš mě mrzí že takový portál jako font.cz zaobírající se grafikou dá na svůj web takhle mizernej jpeg. zrovna u tohoto loga by ch se chtěl kouknout na tu čistotu loga. jen takový můj názor pokud si někdo, že je to prkotina, tak ano je ale když na to koukám tak je to škoda
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box