Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové logo Planetum

Pražské hvězdárny a planetárium se po čtyřech dekádách čekání dočkaly nového loga a vizuální identity. Změny se zdaleka ale netýkají jen grafiky. Modernizace se dočkal i program a expozice.

Hlavním důvodem k rebrandingu pražských hvězdáren a planetária byl fakt, že veřejnost tyto instituce vnímala jako samostatné celky. Nová značka má hvězdárnám a planetáriu přinést nejen společné logo, ale především odstartovat novou, moderní éru jejich fungování.

Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha se po 40 letech fungování odhodlaly k odvážnému kroku. Pod novou společnou značkou Planetum vytvořily platformu s největší nabídkou služeb spojených s vesmírem, astronomií a kosmonautikou.   

 

Nové logo i další grafické prvky jsou navrženy v moderním minimalistickém stylu, jemuž vévodí světle modrá barva. „Při tvorbě nové podoby vizuálů jsme se drželi čistých linií a co nejjednoduššího grafického stylu. Spojitost s vesmírem jasně naznačuje nejen název Planetum, ale i logo. Jeho hlavním symbolem je prstenec v písmenu e, který je typický hned pro několik planet,“ popsala marketingová manažerka platformy Planetum Dominika Šimoňaková. Za novou identitou Planetum stojí Dialogue Consultancy, na grafice se podíleli Kitchen Branding a Creative Director Matija Vujovic.

Zdroj a více zde.


Komentáře k článku

12. 11. 2018 14:43 Koutný

Dechberoucí. Český grafický design je zase o světelná léta vepředu. Oh wait. Ona je to jen zase líbivá kopie bez přidané hodnoty.

6. 11. 2018 10:02 wgx

Já osobně s nima pokecám, smotnem brčko možná, ale nikam neletim, tady je to super, ne?

5. 11. 2018 12:45 jakub

davidk : tak to je blby, no...

3. 11. 2018 11:46 Michal

Perfektní, za mě super.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.