Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nové logo Hodonína

O tom, že je Hodonín město, které mělo původně hrad, nyní vypovídá nové logo města.

Nové logo, jehož autorkou je grafička Zdenka Prachmanová z Hodonína, se skládá z velkého písmene H jako prvního písmene názvu města, které se klene přes vlnu vodního toku řeky Moravy. 

Mluvčí  hodonínské radnice Petra Kotásková k logu řekla: „Již v dávných historických pramenech je Hodonín uváděný jako město s vodním hradem, jenž se zachoval až do devatenáctého století. Tato skutečnost se stala inspirací a myšlenkou k vytvoření loga. Svým jednoduše stylizovaným tvarem, symbolikou i barevností vytváří toto logo možnosti k všestrannému použití."

Na vytvoření loga vyhlásilo Město Hodonín už v roce 2009 soutěž. „Jejím předmětem bylo vytvoření jednoduchého grafického symbolu, který bude originální, srozumitelný, výstižný a který se stane vizuálním prvkem Města Hodonín ve všech jeho aktivitách," sdělila vedoucí odboru organizačního a vnitřních věcí Milana Vršťalová s tím, že návrhy mohl do soutěže poslat kdokoliv. Napoprvé si ale radnice žádný z návrhů nevybrala, proto vyhlásila soutěž znovu. Z patnácti předložených návrhů si pak vedení města vybralo čtyři nejlepší. Následně městská rada schválila vítězný návrh se symbolikou vodního hradu.

Mluvčí radnice v prohlášení chválí použité "dobře čitelné písmo". Podle názoru redakce je neobyčejně nudné.

Podle prvních komentářů se značce dá vyčíst to, že pracuje s motivem hradu, který už dávno neexistuje. Lépe by pravděpodobně bylo její myšlenku opřít o současné atraktivity města.

Jaký je váš názor?

Zdroj: Hodoninský denik.cz


Komentáře k článku

21. 5. 2012 22:49 Pepa

Ty barvy - třešnička...

21. 5. 2012 02:01 Matěj

Hodonín je bohužel díky silnému bombardování trochu nevzhledné město. Logo ke stejné "kráse" zvládlo dospět i bez jizev z druhé světové. Palec dolů, škoda.

18. 5. 2012 17:36 lh

myslim ze honza | visualscream.net to vystizne shrnul, vice netreba.

18. 5. 2012 11:46 Mirek Skriečka

S novým logem se nezavděčíš.
Vpravo je jasně napsáno, co ta věc vlevo znamená. Tak co.
Nové věci jsou potřeba, aby bylo proč si zavdať, či štrngnůť.

17. 5. 2012 13:37 Roman

Zubní ordinace MUDr. M. Hradník, Hodonín.
Zajímavý postřeh Jenndy.
Zbytek shrnul honza.

16. 5. 2012 22:42 Lojza

Kdyby to bylo město Hovnonín, tak je to supr čupr logo!

16. 5. 2012 20:01 Ondra

Toto logo je pohledné asi jako béžové ponožky v sandálech od vietkongů.

16. 5. 2012 19:35 Jennda

Jé, Nemocnici Havlíčkův Brod přestěhovali do Hodonína :))) http://www.onhb.cz/

16. 5. 2012 18:40 Standa Kaluža.me

Zatím se neobjevilo město, které by mě přesvědčilo, že na místo svého stovky let užívaného erbu potřebuje nějaké primitivní "moderní logo". A zjistil jsem, že si to samé myslím o vysokých školách...

16. 5. 2012 17:23 honza | visualscream.net

Symbol hradu (nebo městské brány) z písmena H mi přijde jako graficky dobrý motiv. Ta šmouha řeky to však sráží na kolena: z jednoduchého, ikonického symbolu je najednou nijaká, pseudosoučasná hovadina. Kdyby byla ta voda pouze čistou vlnovkou pod písmenem a nijak do něj nezasahovala, dalo by se mluvit o vizuálně silném symbolu.

Typografie je šílená, už jen zarovnání vůči symbolu mluví za vše: amaterismus. Bohužel. Koncept je vzhledem k neexistenci hradu poněkud úsměvný. Ale přiznám se že být to kvalitně zpracované, asi bych se přes to přenesl.

Ve výsledku: zvláštní kombinace jiskřičky nadstandardní vizuální kvality a nápadu zcela sražená k zemi amatérským a ustrašeným zpracováním. Stálo by to za opravu.

16. 5. 2012 16:58 Čenda

"...město s vodním hradem, jenž se zachoval až do devatenáctého století." To je dobré vědět, než někdo podlehne iluzi loga a vyrazí za památkami kraje :) Jinak po typografické stránce je logo asi zbytečné hodnotit...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box