Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nová identita pro Florbal Turnov

na homepage

Florbalový klub Turnov představil novou vizuální identitu oddílu koncem března: „To, po čem mnozí dlouho volali a to, co jsme poslední měsíce intenzivně připravovali je tady. Máme nové logo, webové stránky a spoustu dalších věcí.“

obrazek 1

 

Již v létě 2019 začalo vedení oddílu řešit možnost tvorby nového loga a kompletní vytvoření nové vizuální identity. Hlavním záměrem bylo celkové sjednocení všeho, čím se oddíl prezentuje. Vedení oslovilo několik tvůrců, aby posléze navázalo dlouhodobou spolupráci s designérkou Martinou Vávrovou, která se postarala a dále starat bude o celkovou vizuální identitu turnovského florbalu.  

„Základním kamenem bylo vytvoření autentického loga s motivem florbalového míčku, tvarovaného do tvaru srdce. Následovala diskuse ohledně zachování zelené barvy, která tým doprovází již přes dvacet let. Nakonec jsme si ji sami před sebou ubránili a nyní se tak můžeme pyšnit krásnou zelenou, která je na obrazovkách definovaná čísly:  RGB 0, 153, 102. Součástí změny identity našeho oddílu je také specifický font s optimistickým názvem Idealista z dílny grafického designéra Tomáše Brousila, který bude náš oddíl všude provázet (font Idealista, nikoliv pan designér). Dále Martina obohatila náš vizuální styl a kompozici zelených žížal, které evokují trajektorii pohybu míčku snad směrem do branky soupeře!“

 

obrazek web

 

Kompletní logo manuál si můžete prostudovat a stáhnout v sekci Vizuál.

„S novým logem se začaly postupně rojit další úkoly, které postupně zpracováváme: začátkem roku 2020 jsme začali spolupracovat s firmou eos media s.r.o na tvorbě nových webových stránek, řešíme grafickou podobu propagace na sociálních sítích i v tištěné podobě, hledáme vhodné materiály pro nové dresy, trička či čepice. Další výzvou bude vytvoření a správa oddílového fanshopu, takže se máte rozhodně na co těšit!“

Zdroj a více zde.

 

Jak se vám tato florbalová identita líbí? Za nás hezká čistá práce (jen ten symbol nám nejprve připomínal puntíkatou roušku – asi už jsme z té koronakrize trochu zblblí :) ).

Florbalu jsme se věnovali podrobněji ve Fontu 147.


Komentáře k článku

25. 8. 2020 12:22 viha

Moc pěkná chňapka. Text strašnej jak samostatně, tak i s logem. Nesedí.

Takže chňapka moc pěkná.

6. 8. 2020 16:40 Rene

Asi jak pise Font!
Prostě: "pěkná, čistá práce"...
-
PUNTIKY sou velice pekně udělaný! Jakoby by byli modelovaný na 3D mrizce..
Textova cast je za mne osobne VELMI DOBRE zvladnuta!!! (SUPER FONT)
-
Pekne MOC!

8. 7. 2020 13:45 davidk

Napoprvé jsem viděl spoďáry s puntíky a jak jsem četl níže, nejsem sám :-D

28. 6. 2020 23:10 Milan

Vůbec nerozumím tomu, proč dávat do loga klubu srdce. Snad všichni sportovci jsou srdcaři. Ale cpát to do loga?

26. 6. 2020 15:11 Honza

Souhlasím s Fontem, že to je pěkná, čistá práce. Ovšem florbal jsem v tom viděl jen na úvodním obrázku, kde jsou ty diagonálně umístěné vizitky. Tam je logo pootočené (trochu tady připomíná tu zmiňovanou chňapku, ale spíš jsem viděl opravdu florbalový míček). Ovšem správně orientované logo jsou prostě puntíkatý slipy. Ukázal jsem to svým dětem a obě řekly, že jsou to slipy (na chvíli se ještě uvažovalo nad plenkama). A to kluk florbal hraje.
Použití fontu Idealista na dlouhé texty na webu mi taky přijde naprosto nevhodný. Na velké nadpisy v pořádku, ale na delší texty to je na hranici čitelnosti.

25. 6. 2020 21:35 pala

jo, slipy s puntíkama... taky první co jsem viděla

25. 6. 2020 18:16 Pastelka

Neviděl bych to tak černě. Ač nejsem cílová skupina, hned se mi vybavilo, že něco s dírami v tom sportu je. Použité písmo Idealista je graficky velmi výrazné a jediná zásadní výtka tak směřuje k jeho použití i pro delší texty. Zvláště na těch stránkách je vidět, že by tomu písmu slušely jen nadpisy.

25. 6. 2020 09:48 T

Za mě dětské slipy s puntíky... nešťastná kombinace

24. 6. 2020 12:21 robot

to muselo dát práce :) a přitom takový blob...kombinovat srdce a míček je prostě nešťastné už od základu

24. 6. 2020 09:16 Karel Hejkal

Souhlasím. Nepovedené. Nečitelné, inverzní, neukočírované, obsahově nesmyslné.

23. 6. 2020 20:27 p

sorry,ale ja tam vidim kuchynsku chnapku s magentom...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box