Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Nokia má nové logo

na homapega

Finský výrobce vybavení pro komunikační sítě páté generace (5G) Nokia mění logo. Firma chce, aby si ji lidé přestali spojovat s mobilními telefony, tedy oborem, který před zhruba deseti lety opustila. Uvedl to generální ředitel Pekka Lundmark.


nokia-logo-visual-2

 

Nokia bývala kdysi největším výrobcem mobilních telefonů na světě, v roce 2014 však prodala tyto aktivity Microsoftu a zaměřila se na síťové vybavení a obrovské portfolio patentů na mobilní přístroje.

Microsoft výrobu telefonů Nokia v roce 2016 prodal firmě HMD, kterou založili bývalí vysocí manažeři Nokii a FIH Mobile. V současnosti jsou tak na trhu k dispozici telefony značky Nokia vyráběné firmou HMD.

 

nokia-headquarters-in-espoo-finland-1137x1125


Pro Nokii tato změna znamená vůbec nejrozsáhlejší změnu designu značky. Logo značky, slovní označení skládající se z velkých písmen, se v nezměněné podobě používá od 80. let 20. století. Změna značky byla oznámena před Mobile World Congress (MWC) 2023 v Barceloně (27. února – 2. března) – po zrušeních způsobených pandemií korony je největší světový veletrh mobilních komunikačních technologií zpět. Nová identita značky, podpořená novou firemní strategií, by měla vyjadřovat to, co značka Nokia znamená: „B2B lídr v oblasti technologických inovací, průkopník budoucnosti, kde se sítě setkávají s cloudem.“Nokia-Logo-history

Vývoj loga firmy.

 

Zdroj zde.

 

stare    stare2 

Ukázka starých reklam. Pamatujete si ještě na svůj první mobil? :)

 

Jak se vám změna líbí?


Komentáře k článku

28. 2. 2023 10:11 * Karel *

To by řešil posun příčky písmene A na účaří. Bylo by tak to i čistější.
Mě překvapuje, že Nokia nezachovává ve svých značkách nějakou kontinuitu.

28. 2. 2023 07:11 Ondřej

To předchozí logo je kompaktní a vypadá dobře, to nové působí tak nějak lacině. Nejvíc mi vadí ta brutální špička toho N, která není pořádně ničím vyvážená.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.