Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Návrhy loga Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové

„Dobrý den,
posíláme vám jen tak pro zajímavost naše soutěžní návrhy logotypu a orientačního systému nové budovy Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, jejíž půdorys tvoří písmeno X…

Oslovovací soutěže se nakonec zúčastnila jen dvě studia včetně nás z celkových šesti oslovených. Byli jsme však ze soutěže vyřazeni pro neúplnost v administrativní části - naše blbost. Ale protože to bylo celkem dost práce, která tak nakonec končí v šuplíku, chceme ji ukázat nezávazně alespoň vám. Zdravíme z Hradce Králové.“

Lukáš Taneček a Slávek Hamaďák
TAH reklamní agentura, s.r.o.
www.tah.cz

Zde si prohlédněte zaslané návrhy (PDF ke stažení):

logo1board_1.pdf (1.0 MB)
logo1board_2.pdf (842.4 kB)
logo1board_3.pdf (1.1 MB)
logo1board_4.pdf (616.2 kB)
logo2board_1.pdf (416.5 kB)
logo2board_2.pdf (869.0 kB)
logo3board_1.pdf (352.5 kB)
logo3board_3.pdf (563.5 kB)

Co si myslíte o vyřazení těchto návrhů pro "neúplnost v administrativní části"?


Komentáře k článku

29. 12. 2008 11:43 krk

Návrh kultivaru se mi líbí, je výrazný a jednoduchý. I potištění vchodu se mi líbí. U vás jsem moc nepochopil ty obličeje..vždyť hudební knihovna není součástí vědecké knihovny. Potištění vchodu se mi líbilo u iX návrhu, ale jinak mi nepřijde zvlášť zajímavý, natož vtipný. Jinak první návrh s X v kruhu je asi nejpovedenější, přesto se mi Kultivar líbí trochu víc. A logo pivovaru, není podle mě tak tragické, mohlo být trochu údernější a jasnější, málokdo z návštěvníků bude asi vědět o sošce Gambrina, patronovi pivařů..

18. 5. 2008 21:51 Lukáš Taneček

Ta neúplnost v administrativní části bylo nedoložení výpisu z obchodního rejstříku a chybějící podobné reference - což jsme opravdu nedoložili.
L.T.

18. 5. 2008 14:36 Ps1cho

To první logo a hlavně jeho aplikace (obličeje, piktogramy) vypadá hodně dobře, ale chtělo by to pro srovnání vidět i práci kultivaru.

Mohl bych znát přesnější důvody, proč jste byli ze soutěže vyřazeni? Neúplností v administrativní části může být myšleno spoustu věcí...

17. 5. 2008 18:30 Renata

Dobry den,
docela by me zajimalo to logo, ktere vyhralo - od grafickeho studia Kultivar, neni na nej nekde odkaz?

Jinak me se to Vase logo s koleckem hodne libi, nebranila bych se jeho pouziti pro knihovnu (v logu "ix" zase tak moc humoru nevidim...).

Kazdopadne, kdyz tu pan V. nakousnum to logo pro pivovar, musim rict, ze to je opravdu tragicke, a tady jiste zafungovala ta profesni historie a reference. V soutezi byly kvalitnejsi prace - napriklad studentu Graficke tvorby UHK, ale ti bohuzel moc profesni historie a referenskych praci nemaji...
Ovsem profesni historie neni to, co z urciteho dila dela dobre dilo, prestoze si to spousta lidi mysli :-( co rozpoutat debatu o tomhle?

17. 5. 2008 10:05 slávek hamaďák

Zdravím z mechova. Do soutěže jsme byli pozváni, tedy osloveni. Předpokládáme, že komise oslovila subjekty, o kterých byla přesvědčena na základě jejich profesní historie a referenských prací. Paradoxně jsme však byli vyřazeni na základě nedodání referencí a kvalifikačního osvědčení. Ale jak jsme uvedli v horním emailu Fontu - naše blbost. Zvítězilo studio Kultivar z Prahy s návrhem "záložka" a my mu blahopřejeme. Naše práce jsme sem poslali proto, že soutěže vnímáme sportovně a při sportu zaznívají, kromě verdiktu komise rozhodčích /např. krasobruslení/, i reakce publika. Verdikt známe a teď potlesk i hvízdot... tak to má být. Vedle prvních dvou seriózních návrhů jsme si do soutěže dovolili poslat i jeden recesivnější návrh "iX"a vyvolat tím debatu, zda je možné uplatnit humor v logotypu...?
Na závěr bych chtěl zareagovat na příspěvek pana V s tečkou, který nám vyčítá vítězství se špatným logem viz. pivovar. Jak jsem řekl, je to krasobruslení...my si za logem stojíme. A na úplný závěr bych pana V s tečkou požádal, aby nám a našim emailovým sdělením nepodsouval "notnou dávku zklamání". Proti zklamání jinak nic nemáme - je to přirozená reakce. Jinak iXku zdar a knihovně zvlášť. V úctě, slávek hamaďák

16. 5. 2008 22:30 V.

Jelikož jste sem umístili tento příspěvek (se značnou dávkou zklamání z nepostoupení/nevybrání), musíte být rovněž připraveni na upřímnou kritiku.

Nebudu hodnotit loga pro SVKHK, neboť je to passé. Jen bych připomněl jedno Vaše logo, které naopak postoupilo:
http://www.pivovarhk.cz/
http://www.hka.cz/_zpravy/_tech_z/img/2007/070222_khk_nazev.jpg

Já osobně si myslím, že v případě "Pivovaru" jste také mohli udělat nějakou administrativní neúplnost. Neboť porota z nepochopitelných důvodů vybrala právě Vaše logo!!!

16. 5. 2008 17:51 B.

obrovská škoda, spojení puntíku s x - celý propracovaný manuál je naprosto fantastický, portréty ještě umocnily dojem, myslím že na vaši práci hledali hloupé chyby... administrativa se dala po domluvě doladit. Skláním před vámi, je to krása

16. 5. 2008 14:57 D

Jinak i vaše návrhy a aplikace se zdají být dobře udělané a promyšlené, soudě dle výše publikované práce.

16. 5. 2008 14:55 D

Promyšlené aplikace se ale v prvním kole nehodnotí, že :))

16. 5. 2008 13:57 Lukáš Taneček

Ano máte pravdu, do Olomouce jsme posílali také jeden návrh se stejným pictogramem, ale v pozitivu. Pan Kolář má, ale dobře udělané a promyšlené aplikace, což vždy zapůsobí.
Lukáš Taneček

16. 5. 2008 11:46 yawn

Nejvíc se mi asi líbí X-Kniha, ale zase je všude strašně překnihováno.
Administrativa: no nevím co požadovali, ale řekl bych, že prostě mohli požádat o doplnění. Zvlášť, když vás předem oslovili.

Z Hradce do Hradce zdraví,
Jan Vitásek

P.S. Moc dobré pocity z výherního loga Olomouce jste asi neměli, když jste pictogram měli skoro identický, že? (Vím formálně jinak, ale mě by to asi trochu popíchlo :)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box