Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

MOÚ mění vizuál, nové logo symbolizuje rozvoj a modernizaci

na homepage

Novému logu dominuje oranžová barva, celý vizuální styl směřuje k větší barevnosti. Změna reflektuje aktuální potřeby moderních komunikačních a informačních technologií, vystihuje tak směřování MOÚ, který má již od svého vzniku jasnou ambici – neustále rozvíjet špičkovou medicínu na světové úrovni.

„Modernizace loga a vizuální prezentace MOÚ byla nutná. Třicet let staré logo nejenomže nesplňovalo předpoklady pro široké použití v nových komunikačních platformách, ale představovalo veřejnosti instituci takovou, jaká dnes není. Náš ústav je o prevenci, diagnostice a léčbě nádorů a podpůrné péči. A za posledních třicet let v těchto oblastech nastal mimořádný rozvoj. V ústavu praktikujeme velmi moderní zdravotní péči, stejným způsobem chceme na veřejnost působit i v naší vnější komunikaci. Jsem proto velmi rád, že novému logu a vizuálnímu stylu dominuje dynamická oranžová barva, které podtrhuje náš moderní a progresivní přístup k léčbě a současně více vyjadřuje optimismus a naděje. Kromě toho nové logo mnohem více vystihuje nadregionální charakter instituce a skrze unikátní počáteční písmena názvu pomůže k její identifikaci doma i v zahraničí. Věřím, že přeměna naší vizuální identity tak bude přínosem jak pro pacienty a jejich příbuzné, tak i pro celý MOÚ a jeho zaměstnance. Změna bude znatelná i u našeho nového, aktuálně připravovaného, webu,“ vysvětluje ředitel MOÚ prof. Marek Svoboda.

 

obr1

obr2

 

MOÚ v roce 2020 spolupracoval na výběru nové vizuální identity s FaVU VUT. Nové logo a vizuální styl vytvořil tým studentů pod vedením docenta Mikuláše Macháčka z Ateliéru grafického designu 2. O finální podobě rozhodovala komise složená s odborníků a také ze zástupců MOÚ. Z několika studentských prací zvítězil týmový projekt studentů Anny Milerové, Terezy Liché, Jakuba Janeby a absolventky FaVU VUT Kristíny Drinkové.

„O grafice přemýšlíme nejen jako o vizualitě, ale také z hlediska její funkčnosti. Technologie se neustále vyvíjejí, což v důsledku znamená, že například některá loga, která vznikla před desítkami let, už nejsou vhodná pro zobrazování v dnešních zařízeních. Vizuální identitu instituce utváří nejen logo a písmo, ale také barevnost a další prvky, které jsou obsaženy v manuálu jednotného vizuálního stylu. To vše je náplní práce studentů pro MOÚ,“ shrnuje vedoucí ateliéru doc. Mikuláš Macháček.

 

 

verze

Základní barevné provedení loga je kombinace oranžové zkratky MOÚ a černé typografie celého názvu na bílém podkladu. Dodržování barevnosti napomáhá zapamatovatelnosti, usnadňuje identifikaci a dodává instituci její osobitý charakter. V novém vizuálním stylu je zřetelná barevnost, ta se snaží vzbudit pozitivní emoce. Doplňkové barvy: modrá, žlutá, zelená, béžová, azurová a purpurová navíc přinášejí do jednotného vizuálního stylu větší variabilitu.

Důraz je kladen také na použití ilustrací různých orgánů a částí lidského těla, které budou využívány nejen v edukačních a informačních materiálech pro veřejnost, ale také v nově připravovaném webovém prostředí. Nový web by měl být pro veřejnost přístupný ve zkušebním provozu v červnu letošního roku. 

Nové logo MOÚ vstupuje v platnost od 7. dubna a jeho zavedení bude společně s dalšími vizuálními prvky průběžné.

 

Zdroj a více zde.

 

stare                       stare 2

Starší podoby loga ústavu.

 

Jak se vám nové logo líbí?


Komentáře k článku

19. 4. 2021 15:02 HEHE

Muuuuu a vyplazenej jazyk :D

18. 4. 2021 23:59 Richard

Takže výsledek kreativní práce studentů je oproti starému logu přesunutí jednoho písmenka a změna typografie, která se navíc čte jako Mú. Plus vizuální styl spočívající v kolečku s písmenka Ú. Teda Docent Macháček bude asi hodně kreativní minimalista.

9. 4. 2021 17:15 Karel

"logo symbolizuje rozvoj a modernizaci" :-D To je v tom ateliéru taky učej tyhle ty marketingový kecy pro tupé publikum nebo to docent Macháček vypotil sám..::???

8. 4. 2021 12:09 * Karel *

Múúúú...
Kravskou hlavu v tom vidim. .)
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box