Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Mníšek pod Brdy má nové logo

na homepage

Od září 2020 má město Mníšek pod Brdy nové logo, jehož autorem je grafik a mníšecký patriot Jiří Hladovec. Práce na úpravě loga vyplynula z debaty, že by bylo dobré materiály města nějakým způsobem vyčistit a dát jim jasný, jednotný směr, počínaje logotypem až třeba po orientační systém města. Součástí loga je i jednoduchý logomanuál, podle kterého lze logo používat. Pomůže to v budoucnosti nejen městu, ale i všem, kteří logo města používají na svých materiálech. Co se týká práce na logu samotném, bylo zadání jasné – použít stávající znak města a doplnit ho názvem města.

 

Snímek obrazovky 2020-10-30 v 13.30.31

Snímek obrazovky 2020-10-30 v 13.30.45

Snímek obrazovky 2020-10-30 v 13.31.02

Ukázky z logomanuálu.

 

 

Mnisek-pod-Brdy-vertikal-696x1125

 

„Za toto zadání jsem byl rád, protože si myslím, že naše město má hezký znak. Lev je skvělý motiv a barevnost je výrazná a jasná. Doufám, že kombinace tradičního znaku a lehce moderního písma, které je ovšem znaku partnerem a nesoupeří s ním, se podařila,“ vysvětluje symbiózu městského znaku a nového loga jeho autor.

Ze zadání města vyplynulo, že půjde konzervativní cestou. Když se podíváme na jiná odvážná loga (např. Praha 3), není škoda, že se město nevydalo radikálnější cestou? Nebo je podle Vás dobré držet se tradic?
„V případě Mníšku pod Brdy jsem spíše rád za přidržení se tradic. Přece jenom to k Městečku pod Skalkou tak nějak více sedí. Zároveň jsem ale rád, že u dalších materiálů pro město můžu pracovat i volněji. Například na vlajkách a roll-upech jsme použili části lva ze znaku a myslím, že to vypadá dobře,“ uzavírá Jiří Hladovec.

 

Zdroj, logomanuál i jednotlivé verze loga ke stažení ZDE..

 

Mnisekb           stare2

 page_5            stare


Je překvapivé, že město dosud používalo oficiální kresbu státního znaku od Jiřího Loudy a jen odstranili korunu.

 

Jak se vám logo líbí? Podle nás ty levé packy lva vypadají podivně, až nehezky (nebo to ucho!)... Inu, heraldické znaky nezvládne každý (viz poslední Font a rozhovor s úžasnou Veronikou Zuvić). 

A nebude se podle vás trochu plést s malým státním znakem (byť tento lev nemá korunu)?

 

 

 


Komentáře k článku

8. 1. 2021 14:35 Viktor

LOL

1. 11. 2020 20:41 * Karel *

Není to logo, je to erb doplněný o text, který se bude používat jako logo.
Ta kresba lva vůbec nevypadá dobře.
Je to více než zaměnitelné se státním znakem. A to je špatně samozřejmě.
Podivné kombinace písem Bree + Roboto + Myriad. Roboto doplňkové, jako kde se použije? A Myriad pro sazbu, jako čeho? ... Ta písma si tak nerozumím, že by snad bylo lepší, kdyby nebyla definována manuálem.
Celé to působí, že byl maximální tlak na nízkou cenu. Takže se vzala nějaká historická verze erbu, ta se zdigitalizovala, automatickou vektorizací samozřejmě (to nepřeháním, stačí se podívat pozorně do manuálu), a byla doplněna o text vysazený písmem "zdarma" samozřejmě. Jako, jestli na to celé byl rozpočet do dvaceti tisíc, tak to vlastně chápu.

Jinak Font tady s tím "město dosud používalo oficiální kresbu státního znaku od Jiřího Loudy a jen odstranili korunu" myslím trochu fabuluje. Pokud se podíváte na tu kresbu pozorně, zjistíte, že není stejná. A další věcí je, že sám Louda mohl být autorem kresby znaku pro Mníšek. To se asi dá i zjistit.

1. 11. 2020 10:57 Markéta

Mně osobně hrozně vadí spíš ten ocas, jak je nesouměrný. Prostě to vypadá, jak když si někdo udělá skicu za pět minut a pak ji přemaluje se všemi nedokonalostmi.

31. 10. 2020 11:43 karel

Výrazné kresbě novodobého fontu (Scaglione, Burian, 2008) by měla odpovídat výrazná kresba figury; i na té Loudově je vidět, že je (už) třicet let stará, byť je evidentně lepší, než co si v Mníšku navrhli...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box