Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Město Vítkov má nové logo

na homepage

 

Začátkem března na zastupitelstvu města Vítkov poprvé veřejně představili společně s Manuálem jednotného vizuálního stylu města také nové městské logo. Autor ale bohužel nebyl uveden.

Z TZ citujeme:

Logo města Vítkova je grafická značka, která reprezentuje nás občany. Je jedním z nejdůležitějších prvků komunikace, které má město k dispozici.

Logo vychází z počátečního písmene názvu města „V“. Pomyslné písmeno je tvořeno zeleným listem, který představuje bohatou přírodu Vítkovska a modrá barva pak znázorňuje vodní toky obepínající Vítkov – řeky Moravici a Odru. Modrá část připomíná vodní nádrž Balaton při pohledu shora.

Samotný manuál je souborem pravidel pro vnější a vnitřní komunikaci města. Jednotný vizuální styl podporuje image našeho města, zvyšuje obecné povědomí a navozuje pocit důvěryhodnosti.

Dalším dokumentem, který jsme úspěšně dokončili, je Strategický plán rozvoje města Vítkova na období 2022-2031. Ten pro mnoho z vás není dokumentem úplně neznámým. Mnozí jste se zapojili do dotazníkového šetření, mnozí jste zpracovávali podklady pro tzv. návrhovou část, kde jsme společně vytvořili zásobník projektů a „Akční plán města Vítkova na období 2022-2023“. Všem, kteří jste se aktivně podíleli na tvorbě tohoto důležitého strategického dokumentu města, patří poděkování. Ať jste vyplnili dotazník, pracovali v některé pracovní či řídící skupině, patří vám naše velké díky.

 

Zdroj zde.

 

 

znak

 

stara loga

 

Dosavadní loga vycházela vždy z heraldického znaku. Podle pověsti jej město dostalo od Vítka z Kravař, ve skutečnosti se spíše přikláníme k teorii, že jej dostalo od knížat Opavských. Štít svisle rozpoltěný. V pravém modrém poli je svisle postavený a náustkem vzhůru obrácený černý lovecký roh se zlatým kováním a červenou sňůrou, v levé stříbrné polovině jsou dvě červené, hrotem vzhůru obrácené krokve.

 


Jak se vám nové logo Vítkova líbí? Nestačil by jim jen ten krásný heraldický znak (vyčištěný a s odladěnou typografií vedle něj)?


Komentáře k článku

5. 4. 2022 13:58 M

Smutné, bez nápadu. Stejně jako u Města Odry, které leží pár kilometru dále.

14. 3. 2022 09:41 Jirka

Ach jo, a to jsem myslel, že tyhle bezradná rádobyloga měst a regionů, kde modrá symbolizuje řeku, a zelená zeleň, už máme za sebou... Vítkov je bez urážky díra uprostřed ničeho, jediné čeho se může chytit je ten historický erb, navíc nezaměnitelný. Třeba ty červené krokve a dvě V v názvu... Ale je fakt že logo není prvoplánové, modrá část přece připomíná vodní nádrž Balaton :-D

12. 3. 2022 18:40 Karel

Ošklivé logo bez nápadu, opět další město, co se zabavilo svého historického erbu, proč z něho nečerpali nebo ho ve zjednodušené podobě nepoužili?!

8. 3. 2022 11:53 DIN

Klišé. Voda a zeleň mohou být v logu každého regionu nebo města, v přírodě je i Praha. Nemluvě o tom opakování grafického V ve sloganu, které to celé oslabuje.

7. 3. 2022 22:53 * Karel *

Nelíbí. Stačil, a bylo by to daleko lepší než tento výsledek.

7. 3. 2022 16:42 Milan

Na první pohled mne to evokovalo vydavatelství Albatros
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box