Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Město Rýmařov má nové logo

Rada města na základě soutěže a posouzení odbornou komisí schválila logo a logotyp města Rýmařova od akademického malíře Ondřeje Šmerdy.

Dosavadní podoba hlavičky webu města s tradičním znakem.

 

Město Rýmařov plánuje vytvoření nového vizuálního stylu, jehož základem by mělo být logo a logotyp města. Rada města proto vyhlásila dne 15. června 2015 soutěž o logo a logotyp města. Soutěž byla otevřena pro širokou odbornou i laickou veřejnost. V prvním kole soutěžící měli za úkol vypracovat návrhy loga a logotypu města Rýmařov na formátu A4 v barevném a černobílém provedení a ke každému návrhu připojit krátkou písemnou informaci o tom, co chtěl svou prací zdůraznit, jaká je symbolika návrhu ve vztahu k městu. Do druhého kola soutěže mohlo postoupit celkem 5 návrhů.
Ve stanoveném termínu do 24. srpna 2015 bylo doručeno celkem 35 návrhů loga od 14 autorů. Odborná komise ve složení Ladislav Baslar, Jiří Františák, Mgr. Martina Kohoutková, Ing. Miloslav Marek a Jakub Vala z nich vybrala 3 postupující návrhy a vyzvala autory k dopracování v souladu se zadáním soutěže. Komise po posouzení návrhů doporučila radě města soutěž ukončit bez vyhlášení vítěze a vyhlásit znovu s tím, že zadání bude mírně modifikováno, aby bylo pro případné zájemce o účast dostatečně srozumitelné.
Rada města tedy soutěž dne 12. října 2015 vyhlásila znovu; v termínu do 18. listopadu 2015 bylo doručeno celkem 56 návrhů loga, odborná komise vybrala dva návrhy, které postoupily do druhého kola - jejich autory jsou Alena Ihnátová z Rýmařova a Ondřej Šmerda z Prahy. Autoři byli vyzváni k dopracování návrhů dle požadavků komise.

Rada města na návrh odborné komise schválila jako oficiální logo města Rýmařova návrh akademického malíře Ondřeje Šmerdy. Logo vychází z tradičních barev města. Autor konstatoval, že sama slabika „Rý“ je velmi neobvyklá a nemůže se jí pyšnit žádné jiné město v České republice, a je tak naprosto jedinečná. Čárka nad ypsilonem je pak provedena ve tvaru obecného listu, který symbolizuje, že město Rýmařov je zasazeno v krásném přírodním prostředí Jeseníků a je i přitažlivým cílem turistů.

         

Akademický malíř Ondřej Šmerda je profesionálním grafickým designerem s bohatou zkušeností v oblasti designu log a firemního stylu, je autorem mnoha známých log – Národní muzeum, SmartWings, Zlaté stránky, nakladatelství Portál a Fragment, Mistrovství Evropy v krasobruslení 1999 a dalších.

 

Logo bude užíváno na propagačních tiskovinách, dárkových a reklamních předmětech, dokumentech Městského úřadu Rýmařov, vizitkách zaměstnanců Městského úřadu Rýmařov, webových prezentacích, expozicích na výstavách a veletrzích apod. Logo může být použito pro organizace města (Byterm Rýmařov, Teplo Rýmařov, Městské služby Rýmařov apod.).

Logo nebude v žádném případě nahrazovat stávající znak města, který bude nadále užíván v souladu s platnou legislativou.

Zdroj zde.


Komentáře k článku

3. 3. 2016 11:47 Jaromír

Města se mají prezentovat stylizovanou heraldikou, protože to je pro ně typické a funguje to staletí. Novodobé snahy o novou identitu měst nemají u nás většinou smysluplný základ a za pár let budou stejně v koši. Proč nevymýšlíme věci, které mají trvalejší hodnoty a kvality s pohledem na generace dopředu?

Každopádně slabika "Rý" a její opis je podle mého absolutně nedostatečný "argument" pro použití do jakéhokoliv loga a nemá tady místo. Postrádá to jakýkoliv smysl.

2. 3. 2016 12:44 Martin Pecina | book-design.eu

Nápad beru, provedení je tak na tři minus. Akademický malíř nechť maluje, typografové nechť dělají loga, protože ta typografie je žalostná, o zeleném listu nemluvě.

1. 3. 2016 11:00 DerDesigner

No hlavně v zimě to bude vtipné: dostal jsem RÝMU

16. 2. 2016 13:00 ax

Když pominu to, že při pohledu na tohle logo se mě zmocní chuť na jablko :) Není to zas tak špatné - tipuji obec, kudy protéká nějaká řeka nebo tak něco - úrodná nížina - sady, zemědělství.......Aha počkat nemělo to být logo pro podhorskou obec? Rýmařov - historické město - krásné, ale drsné prostředí - rozsáhlé, bohapusté, kopcovité hvozdy v okolí. "Drsný kraj, drsní i lidé." Že by vlk propíchnutý šípem? Dobou prověřená klasika, která má stále co říct? - Docela by mě zajímalo jak vypadají ty ostatní loga - tady mi to přijde jako "rozumíme tomu jako kozel petrželi, tak vyberem logo od někoho kdo je známý a nejlíp z Prahy-to bude mít zaručeně úspěch." Ty keci o slabice Rý jsou nedůvěryhodné - a i kdyby - bez toho vysvětlení je to prostě "něco" - může to být firma co vyrábí jablečný mošt, nebo sójový mlíko nebo já nevim..... Rozhodně však né město Rýmařov.

16. 2. 2016 12:58 věra marešová | blog.vgrafik.cz

achjo ...

16. 2. 2016 12:12 Swantoviet

16. 2. 2016 12:07 Swantoviet

LOL, proč se víska (s prominutím) snaží o brand á la Sydney (či jiné velkoměsto)??? A když už, proč tak levně? Města jako Rýmařov NEPOTŘEBUJÍ "LOGO"!!! Potřebují CID a citlivý facelift heradlického znaku s kvalitní typografii jména.

15. 2. 2016 18:56 karel

Obyvatelé obce Ryžoviště (také okres Bruntál!!!) si dnes rvou vlasy, proč si tehdá škrtli tu čárku na y, mohli bejt taky slavný. Zcela klidné to nechává obyvatele Rýdče, Rýdrovic, Rýchor, Rýnovic, Rýzmburků (ano, ty jsou dva téhož jména) a celé Rýnské Falce, na velikosti prej nezáleží...

A takovej pěknej městskej znak má ten Rýmařov. Jo, rýma je sviňa, na tu je nejlepší nějaká zelenina, vitamíny.

15. 2. 2016 18:09 a.

RÝ... rýýýýýýýýýýý

15. 2. 2016 15:33 Radim Zahraj_Typoadesign.cz

Ty rozpaly mezi literami hodnotim jako dost dobRÝ:-)

15. 2. 2016 13:17 Lh

Hruza, publikace na téma loga měst a obcí by až na pár výjimek bylo smutné čtení.

15. 2. 2016 13:11 Jan Souček

A výhodou navíc je, že Albert v Rýmařově bude rovnou brandovanej podle loga města.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box