Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Město Kremnica má nové logo

Slovenské město Kremnica a jeho organizace mají nové logo a vizuální styl. Sedmičlenná komise vybírala vítěze ze 32 přihlášených grafických návrhů.

Do verejnej neanonymnej súťaže, ktoré Kultúrne a informačné centrum vyhlásilo 1. februára 2017, sa zapojilo 25 autorov zo všetkých kútov Slovenska. Komisia pre výber loga nakoniec vybrala ako víťazný návrh autora Juraja Chmuru. Juraj Chmura, pôvodom Kremničan, je grafik na voľnej nohe žijúci v Brne.

„Logo vždy nesie dôležité posolstvo, je to výrazový prostriedok, ktorý nepotrebuje slová, iba pocit, pochopenie a emóciu. Logo má spájať ľudí, vysvetľuje, akým životom mesto žije, čím sa môže pýšiť, aké škvrny času na ňom zostali po rokoch života…“ vyjadril sa autor loga v úvode dizajn manuálu.

Logotyp pozostáva z dvoch častí – loga a názvu mesta. Logo a názov môže byť použitý horizontálne  alebo vertikálne. Názov mesta je vysádzaný fontom Pangram Regular. V prípade horizontálneho použitia je názov mesta fixne umiestnený po pravej strane loga, vo vertikálnom použití je názov mesta fixne umiestnený pod logom. Súčasťou logotypu je nový slogan Kremnica – mesto príbehov.

Logu dominuje zlatá farba, jej výber vychádza z histórie mesta. Zlatá farba má ambíciu sa výrazne odlíšiť od log iných miest. Jednofarebné logo vytvára priestor pre použitie rôznych podkladov.

Logo vyjadruje spojenie silnej dominanty mesta s prvkami, ktoré Kremnicu v minulosti preslávili. Tvar loga nápadne pripomína vežu Mestského hradu s hodinami, ktorú vidieť z každej svetovej strany. Práve hodiny a čas autor vníma ako posolstvo mesta, kruhové hodiny parafrázujú mincu. V konečnom dôsledku je však na každom z nás, ako si to vysvetlí a aké pocity to v ňom zanechá.

 

 Ukázky nového vizuálního stylu

 

 

Ostatní soutěžní návrhy

 

Zdroj a více zde.


Komentáře k článku

10. 7. 2018 20:58 jakub

Legath : vse se modernizuje a vyvji, jinak bychom zili stale na stromech. :) Identita mest dnes potrebuje neco jineho nez jen stredoveky erb bez nazvu. Mimochodem, ve stredoveku treba nebyl internet. :)

10. 7. 2018 11:18 Legath

Neviem pochopiť, prečo sa dnes snažia všetci modernizovať symbol mesta. Dehonestujete si takto vlastnú históriu. Kremnica si to nezaslúži.

25. 4. 2017 09:09 chuck

V Kremnici jsou všichni padlí na hlavu

4. 4. 2017 21:26 * Karel *

Na první pohled mi piktogram připomněl OFILM: http://www.ekofilm.cz/

4. 4. 2017 21:24 * Karel *

Tohle vůbec nevypadá jako práce odborníka...

4. 4. 2017 19:10 lh

ten vizual porta prebirame jen u nas a na slovensku, nebo je to celoevropsky jev? Kremnica mesto pribehu sebevrahu.

4. 4. 2017 10:01 Vera Maresova

vzdušná ikona věže, ale moc nahuštěný název města, zlatá barva - no v tisku to bude vycházet všelijak - když se nepoužije zlatá pantonka. Kdyby ta věž byla zarovnaná na spodní účaří názvu tak by to bylo O-Kremnica. Další ikonky jsou čisté a pěkné, ale už jich začíná být kolem nás dost.

4. 4. 2017 09:21 jolly

Pokud má symbol připomínat věž, proč je kompozičně dolů. Tak vzniká dojem spíš nějakého pádu. Také nerozumím "spresovanému" písmu mezi symbol a linii, která je stejně nadbytečná. Písmo je oproti symbolu příliš mohutné. Jak barevně, tak tvarově. Přehodnotil bych výběr fontu.

4. 4. 2017 08:16 DN

Logotyp mi se symbolem kompozicne moc nesedi. Pritom symbol samotny i vizual, ktery s nim pracuje, ma potencial byt dobry.

Je usmevne, jak autor hned ve vizualu novin i plakatu porusil ochranou zonu loga.

3. 4. 2017 17:33 jana.b

hned na první pohled se mi vybavila jedna známá fotka — 9/11 jumper
http://www.themortonreport.com/uploads/pics/falling-man-homepage_525.jpg
ale jinak se mi ten vizuální styl i aplikace líbí, jenom symbol té věže mohl být jasnější

3. 4. 2017 14:04 jakub

ve srovanni s novymi logy ceskych mest, jako Jaromer nebo Nachod atd. je tohle jeste kvalitni vysledek

3. 4. 2017 13:43 Petr

Město příběhů? To už jsem někde slyšel...
Symbol na první pohled připomíná člověka padajícího, nemůžu si pomoci.
A samozřejmě nesmí chybět outlineové domečky.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


bold_font_teaser_gif_125x125


font-banner
UGD logo na vysku-box