Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Město Blansko má novou vizuální identitu

Nová jednotná vizuální identita města Blanska byla veřejnosti poprvé představena na tiskové konferenci v pátek 21. září. Jde zejména o nové logo a příklady způsobů jeho využití při prezentaci města ve veřejném prostoru, na sociálních sítích nebo pro propagační účely.

Výběrové řízení vyhrála se svou nabídkou firma Profesmedia, s. r. o., z Hradce Králové, která následně pro město zpracovala nové logo, manuál vizuální identity a akční plán, ve kterém jsou zpracované možnosti využití nového loga.

„Nové vizuální prvky budou zaváděny postupně a s ohledem na aktuální rozpočtové možnosti města. V průběhu měsíce října se postupně zaktualizují formuláře úřadu, webové stránky, nové logo se začne objevovat i na všech nově pořizovaných propagačních předmětech a materiálech. Po určitou dobu se tedy bude veřejnost setkávat ještě se ‚starou verzí’ s městským znakem, kterou ale postupně nahradí nové logo a vizuální prvky,“ uvedla na tiskové konferenci Martina Hejčová, vedoucí oddělení propagace a cestovního ruchu.

 

Historický znak města Blansko.

 

Nové logo je jednoduché, moderní a variabilní, s návazností na historii a tradici města. Právě na městskou historii odkazuje zjednodušený tvar věže, modrý rám pak symbolizuje bránu Moravského krasu, kterou Blansko představuje. Vnitřní symbol i název je možné měnit dle potřeby, např. pro jednotlivé příspěvkové organizace města.

Logo je doplněno grafickým motivem, který je tvořen modrými čtverci ve třech odstínech a dvou různých variantách velkého a malého motivu. Tyto se budou objevovat zejména na dokumentech či obálkách úřadu.

„Již nyní je vytvořena varianta pro informační kancelář Blanka, jejíž prostory aktuálně procházejí rekonstrukcí, a do nových bude již nové logo zakomponováno. Zpracovány jsou také jazykové mutace loga, které budou používány zejména při komunikaci a projektech s našimi zahraničními partnerskými městy a na jazykových verzích propagačních materiálů,“ upřesnila Hejčová.

Vizuální identita v nové barevné kombinaci a s novým logotypem se nyní bude objevovat i na propagačních předmětech města, malých městských architektonických prvcích, jako jsou např. rozcestníky, nástěnky nebo informační systém v budovách úřadu.

 

 

Projekt vytvoření nové vizuální identity je součástí projektu „Město Blansko připravuje svou budoucnost“, který je financován z výzvy 033 Operačního program Zaměstnanost Evropského sociálního fondu. Cena za zpracování vizuální identity v rámci tohoto projektu je ve výši 96 tisíc Kč bez DPH.

 

Zdroj a více zde.

 

Jak se Vám nové logo Blanska líbí?


Komentáře k článku

11. 10. 2018 10:07 Jan Němec

Jako obyvatele Blanska mě nové logo vysloveně vytočilo. Další odporný symbol (spolu s úpravou Dukly), který bude naše město hyzdit po velmi dlouhou dobu.

11. 10. 2018 09:00 pala

To písmo to kazí... ty proporce a tvary jsou šílený. Padající S, černé N... šílený

10. 10. 2018 22:12 Roman Káčerek

Minimalismus zde překročil hranici krásy a pochopení. Logo samotné mi připomíná spíše stavebnici z našich dětských let. Typografie je hodně pokřivená, litery zvoleného fontu příliš zaoblené a nějak mi nezapadá do konceptu ostrých hran grafického symbolu. Na druhý pokus jsem sice pochopil myšlenku hradeb, nicméně se subjektivně domnívám, že tento styl nepatří k historii města. Přitom stačilo "učesat" původní erb města, že kterého se vycházelo. Jako celek už to nevypadá tak špatně, ovšem kdo uvidí veškeré prvky vizuální identity a komunikace takto pohromadě, když budou rozesety po celém městě pouze úlomky stylu a myšlenky? Za mne osobně tedy možná až příliš nadčasový krok vedle, který nebude pochopen.

10. 10. 2018 16:55 robot

No, odpovida to tomu jak se sama firma prezentuje. Je to proste takovy nedobry prumer se spatnou typografii a mixem ruznych napadu dohromady. Okoukalo se to hned na prvni pohled, to neznaci nic dobreho...

10. 10. 2018 15:51 wgx

to není dobrý..

10. 10. 2018 14:27 Jan Vybíral

Je to celkem ok.

10. 10. 2018 13:41 rasto

Bla - Ble
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


Skolimcorel_125x125_II