Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

MeadWestvaco – nová identita se stuhou

Společnost MeadWestvaco, celosvětový dodavatel produktů z papíru, obalových materiálů a chemikálií, odhalila novou značku, která zvýrazňuje tři písmena MWV a přináší nový vizuální prvek stuhy, animovaný v elegantní flashové prezentaci na firemním webu.

Nová stuha, kterou MWV používá, je graficky zajímavá a je jistě zlepšením oproti nemodernímu vzhledu písma ITC Eras tvořícímu starý logotyp (obr. dole).

Nová typografie postavená na verzálkách Helvetiky ale již neodlišuje slova Mead a Westvaco. Jako by firma rezignovala na své bohaté dědictví, jakožto kombinace Mead Corporation a West Virginia Paper Company (a mnoho jejích známých zákaznických značek jako At-A-Glance, Day Runner, Cambridge atd.), kvůli použitelnějšímu obecnějšímu symbolu, který ale v jejich provedení spíš připomíná starobylou telefonní sňůru než cokoliv jiného...

V propagačním videu, představujícím novou značku a vysvětlujícím sloganem “How brands take shape”, stuha létá po obrazovce při „vesmírné“ hudbě, kroutí se a láme v pravých úhlech během pohybu mezi popředím a pozadím a mezi řádky textu zobrazeného v perspektivě.

 

Podobný princip (nic proti jeho vhodnému použití na více značkách) jsme nedávno viděli i na jednom z návrhů loga pro město Vysoké Mýto nebo na značce Nového vinařství (jen bez 3D efektu vytvořeného stínováním).

 

Typografie ze stuhy nám připomněla také rozhovor s výtvarníkem Jiřím Rathouským o vzniku značky pražské hokejové Sparty (viz Font 63). Vzal prý tenkrát stuhu a hranaté S z ní šesti lomy složil…

Nová značka a vizuální styl dynamické létající stuhy se nám líbí. A vám?


Komentáře k článku

1. 8. 2008 15:38 laco

stuhovité logo má i EMERSON
http://www.jimarketing.biz/printables/Home.html

11. 6. 2008 13:10 Jakub

22. 5. 2008 09:55 Paya

Podobnou stuhu pouziva ve sve identite i vyrobce kol Giant,
http://www.ridelife.net/rideLife.html

20. 5. 2008 15:05 marketka

myslim ze jednoduche V logo drobi…bez nej by se mi libilo, ale takhle ne

18. 5. 2008 14:14 Ps1cho

hamšík> Ano, ale nový vizuální styl firmy MeadWestvaco působí na rozdíl od zeonu velmi vkusně a elegantně.

16. 5. 2008 15:31 hamšík

logotyp a lá stuha má nově i firma Zeon:

http://www.zeon.co.jp/welcome_e/aboutzeon/brand.html
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box