Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Luhačovice s novou identitou

Luhačovice CI

Město Luhačovice představilo svůj nový vizuální styl. Současný, nápaditý a přitom jednoduchý, založený na výrazném logotypu, který doprovází svěží styl pestrých doplňkových ilustrací, vytvořili ve studiu Toman Design.

 

logo3         

 

Vítězný návrh, který vzešel z profesionální soutěže, byl představen 7. listopadu během tiskové konference města. Novou výtvarnou identitu vytvořilo studio Toman Design, které nejlépe uspělo v soutěži, jejíž uspořádání pro Luhačovice realizovala odborná organizace Czechdesign. Nový styl je snadno aplikovatelný, nápaditý a živý, představuje komplexní řešení, které zahrnuje nejen kvalitní provedení loga Luhačovic a příspěvkových organizací, ale i doprovodných ilustrací a marketingových textů. Vítězný návrh zaujal porotu soutěže také tím, že záměrně prvoplánově nevyužívá dekorativní motivy spojené s městem. Takové rozhodnutí ale pro autorský tým stojící za vybraným návrhem nebylo snadné.

Odkaz na video: https://vimeo.com/372572632

 

1

t4

t5

t3

t2

 

„Nejtěžší pro nás bylo právě najít klíč, jak k celému vizuálu přistoupit. Od začátku jsme věděli, že se chceme vyhnout využití motivů z Jurkovičových staveb. Současně jsme si zakázali „osvědčené přístupy”, kdy se logotyp skládá syntézou zástupných prvků, charakteristických pro město (architektura, příroda, prameny...). Nakonec jsme proto vsadili na plošné ilustrace,“ představil principy autor vybraného návrhu Lukáš Müller. Ilustrace svým dekorativním pojetím mohou k Jurkovičovi sice volně odkazovat, zároveň ale mají současnou podobu s pozitivním nádechem a lehkou mírou nadsázky. Jak doplnil kreativní ředitel a spolumajitel vítězného grafického studia Jiří Toman, hodně práce dalo právě vytvořit celkový koncept.

„Zatímco finální podobu vizuálu jsme ladili poměrně dlouho (jak tvarově, tak po stránce barevnosti), o samotném logu jsme měli jasno poměrně brzy: bude typografické a jeho jednoduchá úderná forma bude dobře kontrastovat s pestrými ilustracemi. Celkově nás práce na luhačovickém vizuálu bavila – kdy jindy se vám poštěstí v zájmu inspirace povinně jezdit do lázní. Soutěž na novou identitu města Luhačovice pro nás byla velkou výzvou, jsme moc rádi, že jsme v soutěži uspěli a naše řešení loga a vizuální identity krásného a jedinečného lázeňského města Luhačovic vstoupí do života. Věříme, že bude přijato a bude dobře sloužit jak městu tak i jeho občanům a návštěvníkům,“ poznamenal Toman.

8_Luhacovice_tricka 2

 

t6

t7

 

Přednosti vybraného návrhu za Czechdesign shrnula ředitelka této organizace Jana Vinšová. „Luhačovice v soutěži našly vizuální styl, jenž je vhodný pro dlouhodobě udržitelnou komunikaci. Předložený návrh značky města zaujal vysokou kvalitou grafického zpracování, jednoduchostí, dobrou čitelností a snadnou použitelností,“ zhodnotila Vinšová.

Kvalitu vítězného návrhu i hladký průběh soutěže ocenil starosta Ležák.

„Profesionálně realizovaný výběr nové vizuální identity přinesl očekávaný výsledek, za kterým si město může stát. Věřím proto, že s novým vizuálem Luhačovic se brzy sžije také veřejnost a naši občané jej vezmou za svůj,“ uzavřel starosta.

Zdroj a více zde: http://www.luhacovice.cz/28743n-luhacovice-predstavily-nove-logo-a-napadity-vizualni-styl

 

 

Jak se hravý vizuální styl Luhačovic líbí vám?

 


Komentáře k článku

26. 11. 2019 08:25 pala

Hnusný nefunkční logo.Dobře je to vidět na té ikoně facebooku. Jinak viz Karel. Všude z toho čiší lajdáctví.

19. 11. 2019 12:17 M

* Karel * Nejsem teda zrovna fanousek tohodle CI a ctverec u loga je celkem peklo, ale cenim peclivou a profesionalni exekuci a to neni malo. Hlavne ale Lfs ilustrace v porovnani s timhle naprosto horej. Tady se pokusili o mirnou aktualizaci a osobitost ilustracniho stylu, coz se celkem i povedlo. U Lfs jsem si puvodne myslel, ze jde o nejaky shutterstock. Motivy, tvaroslovi i barevnost byly dokonale prumerny, zamenitelny s kazdymm druhym podobnym vizualem. U CI mesta se hleda nejnizsi spoecnej jmenovatel a je to obhajitelny. U kulturni akce je to jen fail.

18. 11. 2019 13:55 Karel

Proč mi to jenom připomíná příspěvky na Facebooku?

17. 11. 2019 12:02 * Karel *

Hrozně mě štve, že ty ilustrativní symboly jsou tak tupě nakreslené. Je to něco mezi geometrickou jednoduchostí a ilustrativní volností a je to přesně ta míra, kdy to vypadá hloupě a naivně. Nedokážu nesrovnávat s Letní filmovou školou, kde ta kresba je sice také jednoduchá, ale kvalitní. Podobnou kvalitu tady nevidím. Přijde mi, že to kreslil někdo, kdo se včera naučil v Illustratoru... Musím podotknout, že také písmo bylo u LFŠ mnohem lépe zvolené, než obligátní Helvetica, která všude vypadá dobře/blbě...

13. 11. 2019 14:22 geek

Tak tak, vypadá to hezky, ale podobné věci vidím dennodenně. Takže nápaditost tam fakt není.

12. 11. 2019 16:39 jacob_from_bohemian_paradise

PŘESNĚ, TOHLE JSEM UŽ NĚKDE VIDĚL.
Také mi to hned evokovalo Letní filmovou školu 2018 od Markéty Steinert.
Současný, nápaditý a přitom jednoduchý, plus založený na výrazném logotypu, takhle se teď hodnotí snad všechny nové vizuály. Explikaci studia se mi ani nechce číst. Ale, co, holt všichni jsou odborníci na kvalitu grafického designu u nás.

11. 11. 2019 16:39 * Karel *

LFS 2018

11. 11. 2019 14:52 Ondřej Musil (Paragon)

Předně gratuluji studiu Toman, odvedli velký kus práce. Jediné co mě osobně vadí, je jistá nefunkčnost loga samotného, to orámování z něj dělá těžko uchopitelný kámen, který ztrácí na mnoha místech čitelnost. Velmi hravý vizuální styl je opravu hezký na pohled, ale osobně vídám denně spousty takřka totožných ilustrací a tak v něm nevidím moc originality. Podpůrné texty jsou vtipné, ale těžko si budou registrovat každý z nich a hrozí, že se to nepovede udržet pohromadě s důrazem na kvalitu výstupů. Uvidíme jak to bude fungovat v praxi. Budu fandit městu i studiu, aby mě přesvědčili o opaku. Jen doufám, že cesta, kdy je logo jen trpěným doplňkem vizuálního stylu, který se snaží být tak variabilní, až se potápí sám do sebe, nebude v obecné rovině trvat dlouho...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.

UGD logo na vysku-box