Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Logo školy odkazuje na vyjmenovaná slova

Základní škola v Přibyslavi má po rozsáhlé rekonstrukci nové logo a od něho odvozený orientační a informační systém v areálu. Na tom by nebylo nic světoborného. Pokud by ovšem škola nezvolila jeho hodně netradiční podobu. Logo totiž tvoří malé a s Přibyslaví zdánlivě nesouvisející psací písmeno ypsilon.

„Nechtěli jsme jít cestou většiny škol v republice, které mají v logu obrázek sluníčka, dětí, sovy nebo rukou. Chtěli jsme něco opravdu svého a originálního,“ vysvětluje ředitel školy Petr Adam.


Zakázku svěřil jihlavskému studiu Dizen design a výsledek je opravdu originální a jedinečný. Se školou zdánlivě nesouvisející jediné písmeno má však hlubší význam.

„Určitě každý ví, že Přibyslav je jedním z vyjmenovaných slov, v němž se po písmenu b píše ypsilon. Málokdo už ale ví, kde toto město leží,“ vysvětluje spojitost ředitel.

A protože jde o školu, vzorem se stalo dětské písmo. „Vybrali jsme dětské písemné práce a z jedné jsme písmeno prakticky okopírovali. Samozřejmě s patřičnou úpravou a vyhlazením,“ dodává Adam. Který ze žáků se stal takto slavným, však neprozradil.

Od loga se odvíjí i orientační systém v budovách. Škola zakoupila vlastní font, kterým je psán. Netvoří ho obvykle používané hliníkové tabulky, ale destičky z plexiskla.

„Každý rok podle rozmístění tříd jen vyměníme nálepky,“ zmiňuje největší výhodu ředitel. Aby toho nebylo málo a oči nemusely k cedulkám zvedat malé děti, jsou nápisy, obrázky a značky i na podlaze.

Nové logo a orientační systém škola hledala proto, aby po rozsáhlé rekonstrukci za více než sto milionů korun vizuálně sjednotila podobu všech pavilonů a aby po opravách pozměnila svoji image.

Zdroj a více zde.

 

Logo nám přijde vcelku vtipné a originální, klidně by mohlo být i oficiálním logem města. :-)


Komentáře k článku

14. 12. 2015 15:12 Jan Janeček

Děkujeme! Není to zase tak smutné, je to spojené s barevným orientačním systémem a další část interiéru se bude průběžně doplňovat.
Fotky z realizace můžete vidět na našem webu http://dizen.cz/.

14. 11. 2015 16:10 věra marešová | blog.vgrafik.cz

dobrý koncept!

9. 11. 2015 09:35 jolly

Nápad rozhodně dobrý. Na ZŠ ale přece jenom logo dosti smutné.
Chtělo by to větší kontrast mezi barvami. Font je zvolený citlivě, ale propojení psaného a tiskového písma je nedořešené.
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box