Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Logo Památníku Tomáše Bati vzešlo ze soutěže

V souvislosti s dokončováním obnovy Památníku Tomáše Bati bylo koncem srpna 2018 vypsána statutárním městem Zlín soutěž na logo pro Památník Tomáše Bati. V novém grafickém symbolu se měl objevil obrys výjimečné budovy nebo její části, měl být jednoduchý, lehce zapamatovatelný a okamžitě čitelný. Jako vítězné bylo nakonec vybráno logo zlínského výtvarníka, malíře a grafika Zdeňka Macháčka, který působí ve STUDIU 6.15.

Přestože na zpracování loga byla poměrně krátká doba – necelý měsíc, bylo v termínu přihlášeno 44 návrhů (někteří autoři zpracovali dva tři návrhy), jeden návrh byl doručen po uzávěrce.

Zdeněk Macháček je zkušený grafik, který se ve své tvorbě mimo jiné inspiruje architekturou funkcionalistického města. Podle svých slov vnímá památník v Gahurově pojetí jako trojrozměrnou minimalistickou sochu v prostoru, která byla vytvořena v ideálním souladu konstrukce, formy a mimořádné přesvědčivosti. Jeho logotyp vznikl spojením geometrické čistoty fasády, zvětšeného letadla a písma NORMA Zlín. Jako celek bude sloužit k jasné a nezaměnitelné identifikaci stavby, místa a města.

Nové logo bude využíváno dlouhodobě a s jeho užitím se počítá na všech materiálech spojených s památníkem.

 

Kromě vítězného loga přijala Rada města Zlína doporučení komise a ohodnotila ještě další tři návrhy, které svou kvalitou, kreativitou a ideou naplňují zadané parametry, tzv. skicovným.

 

 

Zdroj a více zde.


Komentáře k článku

Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.
UGD logo na vysku-box