Font

logo

Výběr jazyka

cs / en

 

Liga basketbalistek bude mít nové logo

Nedělní předehrávkou odstartoval 27. ročník Ženské basketbalové ligy. Soutěž dostala nové logo, výraznější novinkou je však skutečnost, že se do soutěže zapojí jen jedenáct celků.

Liga má po šesti letech nové logo, přičemž to stávající bylo původně provizorním řešením. Nový vizuál vytvořilo grafické studio Aetna. Jedná se o jednoduchou abstrakci, která může mít různé interpretace. „Může to být koš a míč. Někdo v tom vidí střelce a blokaře. Líbí se mi, že to nemá jednoznačné vysvětlení. Myslím, že to představuje novost a modernu a my chceme tu ligu modernizovat,“ popisoval guvernér soutěže Daniel Kurucz.

Zdroj a více zde.

           

Pro zajímavost: staré logo ligy a provizorní z roku 2015.

Jak se vám změna líbí?

 


Autor loga Dalibor Borovec nám dodal ukázky z prezentace původního návrhu a finální logomanuál:

ZBL_manual_16.4.2018.pdf

 


Komentáře k článku

4. 10. 2018 21:14 Dalibor

Ahoj Věrko a ostatní,
rozumím vašim připomínkám. Bohužel zadání v "tendru", (které bylo dost vágní), je splněno v manuálu. Očekával jsem, že když bude vybrán něčí návrh, tak bude probíhat nějaká komunikace a vše se začíná dotvářet aby to nebyla jen nějaká značka ale něco konzistentního. Tady to před půl rokem skončilo požadavkem na zdroják a manuál. Zadavatel mě po vybrání návrhu nikdy nekontaktoval, celé zadání bylo zprostředkované agenturou. Já už jsem myslel, že to spadlo někam pod stůl, brand měl rozvíjet to co bylo naznačeno v prezentaci. Nemám žádnou kontrolu nad tím, jak si s tím zachází ani proč chtějí používat v názvu zkratku nebo jméno sponzora.
Normálně do takových akcí nechodím, udělal jsem vyjímku, protože jsem měl nějakou ideu a počítal s tím, že když to vyjde bude nějaká běžná spolupráce aspon na prvotní vyjití značky. No každopádně je to příklad jak by to nemělo probíhat, ale často probíhá...

4. 10. 2018 09:30 Věra Marešová

Tak když vidím ten logomanuál tak jsem zklamaná, symbol a nic neříkající zkratka. Nemá to žádný přesah. A to ŽBL je opravdu hrozně znějící ...
Jasně je to čistá grafická práce, ale to je vše.

3. 10. 2018 22:35 Jirka

ŹBL UŇK!

3. 10. 2018 12:10 * Karel *

upřesňuji: regionální ve světovém/evropském kontextu

3. 10. 2018 11:58 * Karel *

Podle mě to moc jako jednotný vizuální styl nefunguje, přesněji řečeno je to takové průměrné. Prostě logo, barva, písmo – ale jednotný styl to dohromady zas tak moc nedává.

Souhlasím s Věrou, že rozepsání názvu by bylo určitě lepší řešení. Anglický název by byl ale také mimo, jedná se o regionální soutěž, anglický název by nebyl opodstatněný.

2. 10. 2018 10:58 Milan

tak jak je to prezentováno v ukázce nahoře (bílo černé v červeném poli) se mi to vůbec nelíbí. Možná při jiných aplikací, ale takto to na mne nefunguje

2. 10. 2018 09:43 Věra Marešová

Nevidím celou prezentaci tak těžko soudit, ale vadí mě ta písmena ŽBL (taková divně znějící), proč to není vypsaný "Ženská basketbalová liga" nebo "Women's basketball league".

1. 10. 2018 22:56 * Karel *

Na první pohled tak trochu VŠCHT, tady je ale ten ženský orgán vhodnější... :)
Rád kouknu na další aplikace.

1. 10. 2018 14:09 adam P

jasně, chápu. to nikdo nemohl vědět, je to spíš interní informace :) dělalo se to asi jakože pod hlavičkou aetny, známe to :) ale možná by fakt stálo za to dalibora kontaktovat a pokud bude mít zájem tak tomu věnovat článek. doplnilo by to mozaiku "sportovních" log a identit, kterým se tady celkem často věnujete. určitě by to bylo zajímavé srovnání a příspěvek k tomuto diskurzu. díky.

1. 10. 2018 12:33 Font

Děkujeme za upřesnění, tato zprávička ale byla jen s odkazem převzata z idnes.cz, včetně uvedení aetny coby autora.

1. 10. 2018 12:24 adam P

nedělala to aetna, ale grafik dalibor borovec, to jen abych uvedl na pravou míru fakta. a celkem mě mrzí, že se to tady na fontu prezentuje takovým způsobem. shazuje to jinak perfektní a kvalitní práci, která se v českém sportovním rybníčku hned tak nevidí! redakce, zkuste kontaktovat autora, třeba bude ochoten poskytnout relevantní podklady a výstupy, které by ukázaly o jak zajímavou práci jde v celé její šíři...
Osobní údaje, které zde uvádíte, budou použity pouze pro účely této diskuze na blogu font.cz.


Skolimcorel_125x125_II